• 0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1790
  • Dodano: 2019-01-25 / 22:43
  • Komentarzy: 1

Arkadiusz Wiśniewski spotkał się z przedstawicielami opolskich szkół średnich

 
 
Arkadiusz Wiśniewski spotkał się z przedstawicielami opolskich szkół średnich

(Fot. Dżacheć)

Prezydent Arkadiusz Wiśniewski spotkał się z przedstawicielami szkół średnich z Opolszczyzny, które zajęły wysokie miejsca w rankingu fundacji Perspektywy.


W ogólnopolskim rankingu fundacji Perspektywy głównym kryterium są wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowych. Prezydent miasta, Arkadiusz Wiśniewski podziękował zebranym przedstawicielom opolskich placówek szkolnych za wzorowe, kreatywne i innowacyjne kształcenie.

- To zaszczyt być prezydentem miasta, w którym tak świetnie funkcjonuje oświata. Wartym podkreślenia jest fakt, że mówimy o rankingach ogólnopolskich. To nie pierwszy raz kiedy mamy takie wyróżnienia, zbudowaliśmy w Opolu bardzo mocne marki. Programy, które zachęcają do tego, by podejmować naukę w tych szkołach a w przyszłości rozwijać skrzydła - mówił Arkadiusz Wiśniewski, prezydent miasta Opola.

- Zawsze przywiązywałam wagę do rankingu, do pracy z uczniami o szczególnych potrzebach edukacyjnych. To osoby nie tylko z dysfunkcjami, ale również tacy, co szybciej myślą, szybciej pracują, to jest elita, która ma najbardziej sensowne znaczenie. Te osoby zasilają później miejsca, gdzie nauka jest największą wartością - mówiła Irena Koszyk, naczelnik Wydziału Oświaty w opolskim Urzędzie Miasta.

- Ranking jest dla nas bardzo ważny, świadczy o poziomie naszej szkoły. Nasza szkoła zawsze jest wysoko w tym rankingu, to dużo mówi o jej prestiżu, a wydaje mi się, że jest to dobre. Zwracałam na to uwagę przy wyborze szkoły, a wybrałam budownictwo - dodaje Karolina Lasma z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Gzowskiego w Opolu.

Przypomnijmy, że wśród grona najlepszych szkół znalazły się m.in. Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie wchodzące w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących, które uzyskało: 33 miejsce w Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2019.

Publiczne Technikum nr 5 wchodzące w skład Zespołu Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki - 13 miejsce w Rankingu Techników 2019.

Publiczne Technikum nr 3 wchodzące w skład Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Generała Stefana Roweckiego "Grota", które uzyskało: 16 miejsce w Rankingu Techników 2019

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

reklama
loading...

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-01-27 09:25:57 [83.4.159.*] id:1569666  
jacek0667: Napisał postów [991], status [stały bywalec] Reputacja
3 LO . Wsparcie dla olimpijczyków, którzy i tak sobie poradzą. Reszto uczniów-radź sobie sama.

Nick:
Treść: