• 0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1929
  • Dodano: 2018-11-05 / 12:17
  • Komentarzy: 0

Blisko 6 tysięcy kontroli, 32 pijanych kierowców i 7 wypadków. Policjanci po akcji "Znicz 2018"

 
 
Blisko 6 tysięcy kontroli, 32 pijanych kierowców i 7 wypadków. Policjanci po akcji "Znicz 2018"

(Fot. archiwum)

Blisko 6 tysięcy skontrolowanych kierowców, 7 wypadków drogowych, 8 osób rannych i 32 pijanych. To bilans akcji "Znicz 2018" na Opolszczyźnie.


5 dni w tym roku trwała akcja "Znicz 2018", która towarzyszy świętu zmarłych rok rocznie. Mundurowi zakończyli wczoraj akcję odnotowując w tym czasie 7 wypadków drogowych, w których 8 osób zostało rannych. Ale to nie wszystkie informacje. Funkcjonariusze ruchu drogowego skontrolowali blisko 6 tysięcy kierowców pod kątem trzeźwości. Okazało się, że 32 skontrolowane osoby zdecydowały się na jazdę pod wpływem alkoholu.

Był to zdecydowanie łagodniejszy okres niż w roku ubiegłym, kiedy po podsumowaniu akcji "Znicz 2017" odnotowano na terenie województwa opolskiego 17 wypadków drogowych, w których zginęły 3 osoby, a 16 zostało rannych.

Działania Policji oraz innych służb polegały przede wszystkim na zapewnieniu płynnego i bezpiecznego przejazdu w rejonach cmentarzy oraz na głównych ciągach komunikacyjnych. Funkcjonariusze informowali o możliwości dojazdu do parkingów oraz o występujących utrudnieniach w ruchu drogowym. Policjanci pieszym i rowerzystom rozdawali także odblaski. Mundurowi patrolowali także same nekropolie - tam o bezpieczeństwo wszystkich odwiedzających groby dbali zarówno umundurowani jak i nie umundurowani funkcjonariusze policji.

Również w ramach trwającej ogólnopolskiej akcji "Nie zabijaj - chcę żyć" policjanci zwracali baczną uwagę na prędkość, z jaką poruszali się kierowcy. Kontrolowali także ich trzeźwość oraz stan techniczny samochodów. Każda kontrola drogowa wiązała się również ze sprawdzeniem, czy jadący używają pasów bezpieczeństwa i czy dzieci są przewożone w fotelikach.
reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

reklama
loading...

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".