• 0
  • Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 893
  • Dodano: 2018-10-26 / 08:10
  • Komentarzy: 1

Do końca października młodzież może zgłosić swój udział do konkursu "Europa z naszej ulicy"

 
 
Do końca października młodzież może zgłosić swój udział do konkursu "Europa z naszej ulicy"
Już po raz drugi młodzież z całej Polski może wziąć udział w konkursie "Europa z naszej ulicy" i wygrać wyjazd do Brukseli. Wystarczy, że w dowolny sposób przedstawi połączenia jakie widzi pomiędzy swoją okolicą a Europą. Do konkursu zaproszona jest młodzież w wieku od 16 do 19 lat. Zgłosić mogą się grupy od 4 do 6 osób. Zgłoszenia można nadsyłać do 31 pażdziernika br.

Ubiegłoroczni uczestnicy pokazali w jaki sposób widzą swoje miejscowości i ich związki z europejską historią, kulturą, wartościami, kuchnią. Ale wachlarz powiązań Polski z Europą jest ogromny. Z pewnością każdy może znaleźć jakieś mniej lub bardziej osobiste i oczywiste połączenia. Polska jest członkiem Unii Europejskiej już od czternastu lat, ale jej dzieje w Europie to kilkanaście wieków historii. To zarówno wspólne wydarzenia historyczne, jak i współczesność, architektura, kultura, migracje, wartości.

- Z Europą zdecydowanie więcej nas łączy niż dzieli. Zachęcamy do odnalezienia tych połączeń
i spojrzenia na nie w kreatywny sposób. Forma przekazu jest dowolna. Ważne jest, aby praca nad projektem została wykonana zespołowo. - mówi Maria Holzer, dyrektor Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży, organizator konkursu.

Każdy pomysł i forma są w cenie. Na tym etapie wystarczy wysłać szkic planowanego działania. Najwyżej ocenione prace przejdą do drugiego etapu, czyli realizacji projektu. Jury weźmie pod uwagę aktualność projektu, umiejętność pracy w grupie, a także atrakcyjność formy prezentacji i możliwość zaprezentowania projektu we własnych środowiskach.

Laureatami pierwszej edycji konkursu było 22 uczniów z Sosnowca, Małogoszczy, Rybnika i Jarocina. W maju 2018 roku poznali Siedzibę Parlamentu Europejskiego i Rady Europejskiej, zwiedzili Parlamentarium i Dom Historii Europejskiej. Spotkali się z Posłem do PE oraz przedstawicielami Stałego Przedstawicielstwa RP przy Unii Europejskiej. 

Co trzeba zrobić, aby mieć szansę wyjazdu do Brukseli?

Przede wszystkim przesłać do 31 października 2018 r. do Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży opis pomysłu, w którym zawarta zostanie opowieść o związkach lokalnej wspólnoty z Europą. Może to być projekt edukacyjny lub społeczny, film, makieta, słuchowisko radiowe, cykl artykułów prasowych. Uczestnicy mogą też przeprowadzić badania, wywiady dotyczące np. wpływu europejskich tradycji na lokalną społeczność lub postaci historycznych, związanych z lokalną społecznością, a ważnych dla Europy.

Organizatorami konkursu są Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży oraz Fundacja Liberalna Edukacja.
Zgłoszenia oraz więcej informacji okonkursie:
http://bit.ly/Europa_z_naszej_ulicy_Druga_edycja
reklama
.

Wydarzenia pod patronatem portalu

reklama
loading...

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2018-10-26 09:10:52 [185.127.20.*] id:1565206  
matejko66: Napisał postów [2998], status [Szycha] Reputacja
Dobrze że nie wszyscy Polacy dali się omamić anty-europejskiemu rządowi kaczora i jego świty... Brawo za takie akcje

Nick:
Treść: