• 0
  • Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 1241
  • Dodano: 2018-09-13 / 17:30
  • Komentarzy: 0

Alegoryczna i baśniowa sztuka o poszukiwaniu prawdy- premiera w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora

 
 
Alegoryczna i baśniowa sztuka o poszukiwaniu prawdy- premiera w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora
W najbliższą sobotę 15.09 w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora, będzie miała miejsce pierwsza premiera w nowym sezonie. "KSIĄŻĘ I PRAWDA" to baśniowa i intelektualnie prowokującą sztuka o poszukiwaniu prawdy- opowieść pełna alegorii i zakończona wieloznacznym sukcesem.

Sztukę reżyseruje Bogusław Kierc - poeta, aktor, reżyser, wykładowca Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie Filii we Wrocławiu. Widzom OTLiA znany jest z reżyserii niezwykle poruszającego spektaklu "Wnyk", a także ze wspaniałej kreacji Poety w spektaklu "Dziady".

Wrażliwość i empatia, to kluczowe idee, z jakimi reżyser wyruszył na poszukiwanie i odkrywanie prawdy w swoim najnowszym spektaklu. A powstawaniu premiery towarzyszyło niecodzienne wydarzenie, bowiem przez dwa tygodnie, w próbach uczestniczyła grupa dzieci, których głos, myśli, uczucia i opinie na temat tego, co działo się na scenie - były istotne.

"Książę i prawda" to dzieło autorstwa Jean-Claude Carrière - cenionego francuskiego pisarza, dramaturga, autora znanych i nagradzanych w świecie scenariuszy filmowych (jako jeden z nielicznych otrzymał za nie w 2014 "Oscara" za całokształt twórczości). Bogusław Kierc wybrał tę sztukę dla jej niezwykłych wartości: estetycznych, myślowych i filozoficznych. Jego inscenizacja to teatralna, zabawna, i surrealistyczna przypowieść, adresowana dla widzów od lat 9 wzwyż.

Książę - główny bohater sztuki, wyrusza w świat w poszukiwaniu Prawdy. Musi ją odnaleźć, by dostać za żonę piękną Dziewczynę. Taki warunek postawił mu jej przebiegły ojciec. Naiwny zakochany nie ma pojęcia gdzie szukać Prawdy. Jak jej szukać? Czym ona jest? Czy w ogóle jest? Ale "serce nie sługa", więc podejmuje wyzwanie...

"KSIĄŻĘ I PRAWDA" / "LE JEUNE PRINCE ET LA VÉRITÉ"
autor Jean-Claude Carrière
przekład Kazimierz Skorupski
reżyseria Bogusław Kierc
scenografia Beata Tomczyk
muzyka Jacek Wierzchowski
ruch sceniczny Franciszka Kierc - Franik
asystentka reżysera Karolina Przystupa

obsada: Karolina Gorzkowska, Aleksandra Mikołajczyk, Dorota Nowak, Zygmunt Babiak, Krzysztof Jarota, Jakub Kowalczyk, Tomasz Szczygielski

Sobota 15.09.2018

21 zł Ulgowy / 23 zł Normalny / 19 zł Grupowy (grupa min. 20 osób)
wiek odbiorców: od 9 lat
Patronat 24opole
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

reklama
loading...

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".