• 0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 5036
  • Dodano: 2018-04-12 / 12:35
  • Komentarzy: 0

Można już zwiedzać szklarnię w opolskim zoo

 
 
Można już zwiedzać szklarnię w opolskim zoo

(Fot. Dżacheć)

 <i>(Uroczyste otwarcie nastąpiło dziś o godzinie 10:00)</i>

(Uroczyste otwarcie nastąpiło dziś o godzinie 10:00)

Zasiedlenie nowo powstałej szklarni trwało kilka miesięcy, teren nowego obiektu już zmienił się w tropikalną dżunglę. Od dziś szklarnia w opolskim zoo została otwarta dla zwiedzających.

Budowa szklarni została ukończona pod koniec ubiegłego roku, jednak potrzeba było czasu, aby zapewnić odpowiedni klimat, doglądać zasadzonych roślin i zasiedlić ją zwierzętami. Projekt powstał minimum 10 lat temu, kiedy takie miejsce potrzebne było na potrzeby izolowania ptaków przed epidemią ptasiej grypy. Nowa szklarnia to niewątpliwie krok w edukację. - Jest taką małą namiastką ciepłych krajów i liczymy na to, że właśnie ona będzie przyciągać zwiedzających w okresie późno jesiennym oraz zimowym - słyszymy.

Pawilon ma ponad 700m2, składa się z ogólnodostępnej części wystawowej, sali dydaktycznej, gdzie będzie można prowadzić zajęcia dla szkół, koszt inwestycji to ponad 5 milionów złotych, z czego 4 miliony złotych zostało pozyskanych z Unii Europejskiej

W całym projekcie znajduje się 13 gatunków fauny i flory objętych ochroną. Już niedługo będzie można spotkać tam gatunki nawet bardzo prymitywne jak pijawka lekarska i szczeżuja, która zostanie pozyskana do szklarni już niedługo. - są to gatunki zagrożone wyginięciem. Umieszczone zostaną także ptaki wędrowne, które na ogół opuszczają nasz kraj w okresie zimowym, dlatego chcemy stworzyć im idealne warunki do pozostania u nas, takie "ciepłe kraje" w Opolu - mówi Krzysztof Kazanowski, z-ca dyrektora ds. hodowlanych.

Szklarnię można zwiedzać w godzinach otwarcia zoo, wyjątkiem są dni 12, 13, 16 i 17 kwietnia, kiedy będzie można do niej wejść od godziny 12:30.
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".