• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1881
  • Dodano: 2023-11-16 / 16:18
  • Komentarzy: 3

  Odris, Odrus i Odraj...3-miesięczne tygryski mają już imiona

  (Fot. Dżacheć)

  W konkursie ogłoszonym przez zoo wspólnie z Urzędem Miasta Opola wpłynęło ponad 1450 zgłoszeń, z których komisja konkursowa stworzyła listę 650 imion! Z tej puli zdecydowano się wybrać te "najbliższe" opolskiemu ogrodowi, czyli związane z rzeką, która przepływa tuż obok.


  Opolanie głowili się kilka tygodni, wymyślając przeróżne imiona, która zgodnie z regulaminem konkursu powinny zaczynać się na literę "O". - Wybór był naprawdę trudny i bardzo chciałbym podziękować wszystkim uczestnikom za takie zaangażowanie i zainteresowanie. Narodziny w ZOO zawsze wzbudzają pozytywne emocje i tak też było w przypadku trzech tygrysów. Z racji tego, że nasz ogród znajduje się na Wyspie Bolko w bliskości rzeki Odry, postanowiliśmy, że nasze trojaczki będą nosiły imiona związane właśnie z Odrą. Wybraliśmy trzy imiona, które tak nam się kojarzyły i jednocześnie łączyły trójkę rodzeństwa poprzez łatwy w zapamiętaniu motyw - przyznaje Krzysztof Kazanowski, Główny Specjalista ds. hodowlano - dydaktycznych opolskiego zoo.

  Opiekun trojaczków dodaje, że maluchy dają swojej tygrysiej mamie w kość. - Mama potrafi dyscyplinować swoje tygrysiątka, ale jednocześnie jest bardzo opiekuńcza. Małe tygryski zaczynają już mięsną dietę - to głównie wołowina, ale też królik czy piersi z kurcząt. Tygrysica wybiera dla młodych małe kawałki, czasem też drobi króliki, by kości nie sprawiały małym ssakom problemów. Dieta karmiącej tygrysicy to około 8kg mięsa dziennie. Warto dodać, że oprócz próbowania mięsnych kąsków, maluchy są wciąż na mleku matki - słyszymy.

  Wybrane imiona to: Odrus, Odraj i Odris. Laureatami konkursu są:

  Joanna Wojdyła, która otrzymuje całoroczny karnet do zwiedzania ZOO Opole, Henryka Mikosza, która otrzymuje rodzinny spacer z oprowadzaniem po ZOO Opole oraz ex aequo Paweł Galli i Alicja Marszołek- Żerek , którzy również otrzymują nagrodę w postaci rodzinnego spaceru.

  Zgodnie z regulaminem jury wybrało 10 osób, które postanowiło wyróżnić za ciekawe połączenia językowe i skojarzenia związane z naszym miastem. Wyróżnienia otrzymują: Bartłomiej Wolski, Patrycja Tybura, Wiktoria Drozd, Marta Leonek, Aleksandra Ploska, Elżbieta Wyżykowska, Beata Zajączkowska, Natasza Gawlik, Katarzyna Kozłowska, Jarosław Świtlik.  reklama

  Więcej zdjęć

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-11-17 09:16:30 [194.29.183.*] id:1667152  
  ombre: Napisał postów [19719], status [VIP] Reputacja
  Te imiona to zapewne na cześć pewnej fundacji słynącej z tego że każdy z każdym.

  Nick:
  Treść:
  2023-11-16 19:01:17 [217.173.203.*] id:1667138  
  Patryk100: Napisała postów [875], status [rozpisany/na] Reputacja
  a Łuczkiewicz to kumpel był tego drągala kiedyś?

  Nick:
  Treść:
  2023-11-16 18:58:15 [217.173.203.*] id:1667137  
  Patryk100: Napisała postów [875], status [rozpisany/na] Reputacja
  A co to się stało, że nie ma już zdjęcia na "pierwszej stronie" tego proniemieckiego portalu niejakiego her. Kostusia z Chmielowic? On ma takie polskie nazwisko i wzrost jak Zembaczyński. No i jeszcze Lilka... ale o tym sza! Chicho sza!...

  Nick:
  Treść: