• 0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3484
  • Dodano: 2018-01-14 / 15:44
  • Komentarzy: 0

Ponad 300 biegaczy w 6. Biegu "Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy"

 
 
Ponad 300 biegaczy w 6. Biegu "Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy"

(Fot. Dżacheć)

Już po raz szósty podczas opolskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się bieg "Policz się z cukrzycą". Tegorocznym zwycięzcą został Aleksander Czajka z Opola.

- Luźny bieg, ciekawa trasa. Staram się biegać we wszystkich zawodach, bo bieganie to dla mnie już nie tylko pasja, ale głównie sport, który uprawiam - mówił zwycięzca biegu, Aleksander Czajka.

Pogoda była dziś bardzo przyjazna dla uczestników biegu. Mimo temperatury sięgającej blisko 0 stopni, słońce i brak wiatru to niewątpliwie dobry prezent dla startujących. O godzinie 11:45 startujący rozpoczęli rozgrzewkę, którą poprowadziła instruktorka fitness Katarzyna Rurynkiewicz.

Dla zawodników przygotowano trasę 3,6 km, która przebiegała bulwarami miasta Opola. Start wydarzenia miał miejsce na Placu Wolności w Opolu z finałem przy amfiteatrze. Każdy z biegaczy dołożył minimum 10 zł do puszki Wielkiej Orkiestry w ramach wykupu pakietu startowego.

- Wczoraj biegłem inny bieg, taki bardziej ekstremalny w Warszawie. Dziś biegniemy z drużyną, spokojnie i w szczytnym celu. Uważam, że to bardzo fajne połączenie tego co lubimy robić z pomocą, której potrzebują noworodki - mówi Kamil Witek, miłośnik biegania.

- Jest piękna pogoda, nie ma śniegu a dzieci potrzebują ruchu. Taki dystans jest idealny na marszobieg z dzieciakami nawet w wieku przedszkolnym. Co roku bierzemy udział w akcjach WOŚP, w tym postawiliśmy na bieganie - dodaje pani Anna, która dziś wystartowała z dwójką swoich dzieci.

W biegu wzięło udział ponad 300 uczestników, na mecie odebrali pamiątkowy medal i pakiet z gadżetami.

Więcej zdjęć w naszej galerii.

Zobacz wideo ze startu:
reklama
.

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".