• 13
 
  • Autor: Joanna_eM
  • Wyświetleń: 2977
  • Dodano: 2017-08-15 / 12:00
  • Komentarzy: 2

Darmowe badania dla ciężarnych. Ruszył projekt "Rodzimy w opolskim"

 
 
Darmowe badania dla ciężarnych. Ruszył projekt "Rodzimy w opolskim"

(mat.prasowe)

"Rodzimy w opolskim" to nazwa projektu, który umożliwia dostęp do usług medycznych nawet tym osobom, którym one w ramach usług NFZ nie przysługują. Z projektu, który już się rozpoczął i potrwa do 2019 roku, mogą skorzystać mamy z całego województwa opolskiego.

Bezpłatne spotkania medyczne obejmują np. spotkania edukacyjne dla ciężarnych, które prowadzą położne i specjaliści. Przyszłe mamy będą miały na nich okazję przygotować się do nowej roli, porodu i obserwować rozwój płodu.

Specjaliści oferują również m.in. przeprowadzanie badań prenatalnych wśród kobiet, które nie ukończyły 35. roku życia. Badania te obejmują USG genetyczne wykonywane między 11. a 13. tygodniem ciąży oraz test podwójny z krwi. Dzięki nim można zdiagnozować wady płodu, w tym: zespół Downa, Edwardsa i Patau, wady serca, rozszczep kręgosłupa itp. Z nich mogą już skorzystać mieszkanka Opola i Nysy. Szczegółowe informacje są udzielane pod numerem telefonu: 577 999 037.

Z pomocy będą mogły skorzystać także panie po porodzie. Kobiety mające problem z karmieniem będą mogły skorzystać z pomocy położnej, która pomoże w pierwszym, najtrudniejszym okresie karmienia piersią. Położna wskaże odpowiednią pozycję do karmienia, powie jak przystawiać dziecko, aby karmienie przebiegło prawidłowo.

Dodajmy, że już 22 sierpnia w Opolu w Zdrowej Rodzinie odbędą się zajęcia prowadzone przez Gabrielę Eliasz - Łukasiewicz. Terapeutka i specjalistka medycyny naturalnej poprowadzi zajęcia wczesnej rehabilitacji dla kobiet po porodzie, tak aby szybko wróciły do "formy".

W ramach projektu oferowane jest również wsparcie dla rodziców doświadczonych stratą dziecka, lub oczekujących dziecka z wadą, funkcjonuje także "telefon zaufania".

Liderem projektu jest NZOZ Zdrowa Rodzina w Opolu, a akcji partnerują Olio Gabriela Eliasz-Łukasiewicz, Femmina Centrum Badań Prenatalnych, Rehabilitacja Katarzyna Błaszków, Powiatowe Centrum Zdrowia S.A. w Kluczborku, Domowe Hospicjum dla Dzieci w Opolu oraz Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia w Opolu.

Projekt "Rodzimy w opolskim" jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i Budżetu Państwa.
reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2017-08-15 16:57:45 [89.64.62.*] id:1540212  
Demotywator: Napisał postów [34188], status [VIP] Reputacja
Czy w ciąży spożywczej też można;)

Nick:
Treść:
Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
2017-08-15 18:01:42 [188.146.172.*] id:1540217  
tomuniu: Napisał postów [2776], status [Szycha] Reputacja
Tak ale tylko na stoisku mięsnym w lidlu