• 13
  • Autor: Greg
  • Wyświetleń: 7888
  • Dodano: 2016-02-14 / 13:16
  • Komentarzy: 54

Ogromny szal ozdobił Wieżę Piastowską

 
 
Ogromny szal ozdobił Wieżę Piastowską

(Fot. Dżacheć)

Ma 38 metrów długości i waży ponad 30 kilogramów. Ogromny szalik zawisnął dziś na jednym z najbardziej charakterystycznych zabytków Opola.

Fragmenty szala od 2 miesięcy powstawały w domowych zaciszach, ale też podczas spotkań m.in. w kawiarni Kofeina. To inicjatywa Towarzystwa Przyjaciół Opola.

- Chcieliśmy zrobić coś razem - starsi i młodsi Opolanie. Wymyśliliśmy właśnie szal, który symbolicznie ma nas ogrzać - mówi Maria Przebindowska z Towarzystwa Przyjaciół Opola.

Szal został dziś zawieszony na koronie Wieży Piastowskiej. Co stanie się z nim później?

- Chcemy wykorzystać go podczas Dni Opola, by opasał jak największą liczbę Opolan. Z dołu nie widać jak ogromna jest nasza wieża, dlatego chcemy, by mogli się o tym przekonać nasi mieszkańcy - mówi Przebindowska. - Chcielibyśmy także zorganizować paradę psów nierasowych, która odbyłaby się właśnie na naszym szalu - zdradza.

Niewykluczone, że szal na Wieży Piastowskiej będzie wpisany do Księgi Rekordów Guinessa. Całe wydarzenie udokumentowano i przesłano do specjalnej komisji.

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".