• Autor: Mat
    • Wyświetleń: 3853
    • Dodano: 2012-07-28 / 10:32
    • Komentarzy: 13

    Minister przyznał pieniądze na remont teatru lalek w Opolu

    Minister przyznał pieniądze na remont teatru lalek w Opolu

    Projekt przebudowy opolskiego teatru lalek warty 20 milionów złotych zostanie zrealizowany dzięki ministerialnej dotacji.(Fot: Trex)

    Projekt przebudowy Teatru Lalki i Aktora im. A. Smolki w Opolu otrzymał dofinansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Plan inwestycji zakłada wydanie 20 milionów złotych – ministerialne wsparcie to 10 milionów. Ratusz przyznaje, że bez środków z zewnątrz nowatorską koncepcję zmian w teatrze musiałby odłożyć do kosza, a tak zostanie ona zrealizowana do 2014 roku.

    Zobacz takze Śmiertelny wypadek na A4 pod Opolem. Utrudnienia AKTUALIZACJA

    10 milionów, które trafi na przebudowę opolskiego teatru lalek to środki unijne, które dzielił minister kultury. Projekt z Opola został uwzględniony w ostatniej przyznanej puli pieniędzy obok takich inwestycji jak np. Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha” pod opieką Andrzeja Wajdy. Warto podkreślić, że projekt przebudowy teatru przy ul. Kośnego, który powstał w 2009 roku, urzekł nie tylko ministerialne kręgi.

    Koncepcję przebudowy teatru przygotowało biuro architektoniczne Jacka Rzyskiego i Radosława Stacha, którzy w projekcie ujęli między innymi diametralną przebudową wnętrza, dodatkową salę kameralną czy dekoracyjne schody. Ich praca zrobiła karierę w branżowych pismach także za sprawą zaproponowanej na Kośnego multimedialnej elewacji – przypominającej drogi kryształ, określanej jako „jubilerska”. Mimo tak wysokich notowań projekt trafił do szuflady, bo ratusz nie mógł znaleźć środków potrzebnych na realizację.

    Zobacz takze Jechał pijany mimo dwóch dożywotnich zakazów. W aucie przewoził troje malutkich dzieci

    Wartość projektu to 20 milionów złotych. Wsparcie z ministerstwa sprawiło, że ratusz zmienił plany dotyczące teatru. - Koncepcja jest wspaniała. Zdecydowanie poprawia estetykę tego miejsca. Poprawia warunki pracy a także warunku dla widzów oglądających spektakle. Zgodnie z proponowanymi rozwiązaniami spadają też koszty utrzymania obiektu – zachwala Ryszard Zembaczyński, prezydent Opola. - Oczywiście te 10 milionów złotych to ogromne obciążenie dla budżetu, ale 10 milionów to nie 20. Wprowadzimy niezbędne cięcia ale teatr zostanie przebudowany – zapewnia prezydent.

    Przebudowa ma ruszyć na początku 2013 roku, a zakończyć się w połowie 2014. Na czas prac teatr będzie działać w sali obok starego budynku, a także w wybranych miejscach na terenie Opola.
    reklama

    Więcej zdjęć

    Minister przyznał pieniądze na remont teatru lalek w Opolu
    Minister przyznał pieniądze na remont teatru lalek w Opolu

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2012-07-28 11:28:27 [178.252.25.*] id:891559  
    asd123: Napisał postów [265], status [starszy wyjadacz] Reputacja
    tam ktos jeszcze chodzi ?

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [6]
    2012-07-28 11:33:49 [78.144.67.*] id:891568  
    olenka4u: Napisała postów [43339], status [VIP] Reputacja
    Tam przyjezdza babcia z Łodzi ;p
    2012-07-28 14:40:51 [178.252.29.*] id:891634  
    TUBYLEC: Napisał postów [3598], status [VIP] Reputacja
    chyba tylko podstawówka :)
    2012-07-28 17:28:50 [83.30.224.*] id:891669  
    nika: Napisała postów [22946], status [VIP] Reputacja
    podstawówkę już kręcą inne lalki :D tam jedynie na siłę przywożą przedszkolaków...
    2012-07-28 17:29:34 [83.30.224.*] id:891670  
    nika: Napisała postów [22946], status [VIP] Reputacja
    bo też wolą do ZOO ;)
    2012-07-30 08:43:06 [85.232.255.*] id:891916  
    JKDS: Napisał postów [97], status [młodszy wyjadacz] Reputacja
    tak, a jak będziesz mieć dzieci, to też proponuję wstąpić
    2012-08-01 20:00:02 [178.37.159.*] id:893083  
    emzetka: Napisała postów [13], status [nowy] Reputacja
    nie wiem co wy chcecie od teatru. ja osobiście kocham teatr i to nie od strony widowni. kilka razy występowałam już na scenie OTLiA i z teatrem wiążę swoją przyszłość.
    2012-07-29 00:37:46 [77.247.181.*] id:891756  
    bella_edith: Napisała postów [1318], status [stały bywalec] Reputacja
    W ministerstwie sami znani i najlepsi aktorzy wiec cieszy wiadomość , że robią coś w swojej branży .

    Nick:
    Treść:
    2012-07-28 23:24:48 [93.181.160.*] id:891746  
    Twardziel: Napisał postów [3163], status [VIP] Reputacja
    Ciekawe ile mu dali w kopercie żeby podpisał finansowanie.

    Nick:
    Treść:
    2012-07-28 15:09:25 [93.181.154.*] id:891643  
    non: Napisał postów [451], status [starszy pismak] Reputacja
    Po co komu państwowe teatry, na które idzie nasza kasa...? Dlaczego nie może to być inicjatywa prywatna? Teatr 6 Piętro ma się dobrze...

    Nick:
    Treść:
    2012-07-28 12:16:53 [37.30.68.*] id:891593  
    amigo: Napisał postów [664], status [rozpisany/na] Reputacja
    Lepiej postawić prawdopodobny rozwój sytuacji.Przebudowa kosztować będzie około 30 milionów.Natomiast kilka osób pojdzie siedzieć za przekręty.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2012-07-28 13:11:27 [83.29.198.*] id:891610  
    szyma: Napisał postów [796], status [stały bywalec] Reputacja
    Nie, nie, nie... rozwój będzie taki, że Włosi nie dokończą prac remontowych :D
    2012-07-28 11:28:07 [178.252.25.*] id:891558  
    asd123: Napisał postów [265], status [starszy wyjadacz] Reputacja
    tak ktos jeszcze chodz ?

    Nick:
    Treść: