Projekt przebudowy opolskiego teatru lalek warty 20 milionów złotych zostanie zrealizowany dzięki ministerialnej dotacji.(Fot: Trex)
Zobacz takze Śmiertelny wypadek na A4 pod Opolem. Utrudnienia AKTUALIZACJA
10 milionów, które trafi na przebudowę opolskiego teatru lalek to środki unijne, które dzielił minister kultury. Projekt z Opola został uwzględniony w ostatniej przyznanej puli pieniędzy obok takich inwestycji jak np. Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha” pod opieką Andrzeja Wajdy. Warto podkreślić, że projekt przebudowy teatru przy ul. Kośnego, który powstał w 2009 roku, urzekł nie tylko ministerialne kręgi.
Koncepcję przebudowy teatru przygotowało biuro architektoniczne Jacka Rzyskiego i Radosława Stacha, którzy w projekcie ujęli między innymi diametralną przebudową wnętrza, dodatkową salę kameralną czy dekoracyjne schody. Ich praca zrobiła karierę w branżowych pismach także za sprawą zaproponowanej na Kośnego multimedialnej elewacji – przypominającej drogi kryształ, określanej jako „jubilerska”. Mimo tak wysokich notowań projekt trafił do szuflady, bo ratusz nie mógł znaleźć środków potrzebnych na realizację.
Zobacz takze Jechał pijany mimo dwóch dożywotnich zakazów. W aucie przewoził troje malutkich dzieci
Wartość projektu to 20 milionów złotych. Wsparcie z ministerstwa sprawiło, że ratusz zmienił plany dotyczące teatru. - Koncepcja jest wspaniała. Zdecydowanie poprawia estetykę tego miejsca. Poprawia warunki pracy a także warunku dla widzów oglądających spektakle. Zgodnie z proponowanymi rozwiązaniami spadają też koszty utrzymania obiektu – zachwala Ryszard Zembaczyński, prezydent Opola. - Oczywiście te 10 milionów złotych to ogromne obciążenie dla budżetu, ale 10 milionów to nie 20. Wprowadzimy niezbędne cięcia ale teatr zostanie przebudowany – zapewnia prezydent.
Przebudowa ma ruszyć na początku 2013 roku, a zakończyć się w połowie 2014. Na czas prac teatr będzie działać w sali obok starego budynku, a także w wybranych miejscach na terenie Opola.









asd123: Napisał postów [265], status [starszy wyjadacz]
tam ktos jeszcze chodzi ?