Budować boisko czy poszerzać cmentarz? Ratusz ma dylemat na jaką inwestycję zdecydować się w Kolonii Gosławickiej.(Fot: Dżacheć)
Zobacz takze 16 mln zł na Pomnik Czynu Powstańczego. Wicepremier ogłosił decycję WIDEO
PSP nr 20 to jednostka oświatowa podlegająca opolskiemu ratuszowi. Szkoła już od jakiegoś czasu zgłasza urzędnikom zapotrzebowanie na nowe boisko sportowe, a nawet na kompleks boisk wzorem „Orlików” które z powodzeniem funkcjonują przy ul. Chełmskiej czy ul. Czaplaka. - Uczę w tej szkole i bardzo często przychodzę tutaj z dziećmi. Na plac zabaw, na boisko. Bo w całej okolicy nie ma innego miejsca aby wyjść z dziećmi na świeże powietrze i zorganizować jakieś zajęcia – mówi Alicja Fikus, nauczycielka. - Kiedyś jeszcze można było wyjść do lasu a teraz przez obwodnicę brakuje nam tutaj terenów rekreacyjnych – podkreśla kobieta.
Zobacz takze Autostrada A4. Dwa zdarzenia. Poważne utrudnienia
Obecna lokalizacja boiska i placu zabaw jest dosyć nietypowa, bo tuż za płotem znajduje się cmentarz. A to zdecydowanie komplikuje ewentualną budowę kompleksu sportowego. - Ratusz nie pozostaje głuchy na sygnały z PSP nr 20, ale musi brać pod uwagę interes całej społeczności tej dzielnicy – mówi Alina Pawlicka – Mamczura, rzecznik prasowy opolskiego ratusza. - Budowa kompleksu boisk czy choćby jednego boiska wymaga zajęcia wolnego terenu tuż obok cmentarza. A na to zgody nie wyraża część mieszkańców, która zwraca uwagę na bardzo małą ilość miejsc do pochówków na cmentarzu – dodaje.
Rozwiązania patowej sytuacji szuka prezydent Opola. Pomóc ma spotkanie z mieszkańcami dzielnicy, które zaplanowano na czwartek na godz. 17.00.









ravyr: Napisał postów [490], status [starszy pismak]
dziwne problemy - dzieciaki muszą mieć blisko, żeby na WF po mieście/ulicach nie łaziły, a nieboszczykom z grubsza obojętne gdzie leżą... chyba że walczymy z wyżem demograficznym...