• Autor: Mat
    • Wyświetleń: 7213
    • Dodano: 2012-05-02 / 02:34
    • Komentarzy: 58

    Majówka na grillu?

    Majówka na grillu?

    Dagmara Grzesik tegoroczny sezon grillowy rozpoczęła na balkonie swojego mieszkania w Krapkowicach.(Fot: Dżacheć)

    Choć kolebką potraw przygotowywanych na ruszcie są Stany Zjednoczone, to patrząc na zamiłowanie Polaków do tej formy kulinarnej, można śmiało rzec, że grillowanie znalazło w kraju nad Wisłą swoją drugą ojczyznę. Gdzie grillują Opolanie? Co warto wrzucić na ruszt, aby tradycyjna kiełbaska nie znudziła się podczas ucztowania?

    Dagmara Grzesik wspólnie z narzeczonym Maćkiem, najbardziej lubią grillować w plenerze. - Ale nie zawsze jest na to czas. Tegoroczny sezon na grillowanie już rozpoczęliśmy, podczas trwającej majówki. Na balkonie w Krapkowicach i grillu elektrycznym – mówi Dagmara. - Oczywiście na ruszcie nie może zabraknąć kiełbasy czy kaszanki, ale staramy się urozmaicać przygotowywane w ten sposób posiłki. Dlatego wszystkim polecam piersi z kurczaka, które zabejcowała przyszła teściowa, a także ziemniaki pieczone w folii. Do tego sałatka warzywna – dodaje Grzesik.

    Zobacz takze 16 mln zł na Pomnik Czynu Powstańczego. Wicepremier ogłosił decycję WIDEO

    Gdzie można grillować? Teoretycznie wszędzie, choć akurat balkony bloków nie są najlepszym pomysłem. W regulaminach opolskich spółdzielni mieszkaniowych nie zostało co prawda wypunktowane grillowanie, ale stosowanie rozpalonych rusztów na balkonach eliminują przepisy przeciwpożarowe, a także zapisy tzw. porządku domowego, który mówi np. o „nieprzechowywaniu na balkonach przedmiotów łatwopalnych”.

    Jeśli rozpalimy grill w lesie lub w odległości mniejszej niż 100 metrów od niego (w tych miejscach nie wolno używać otwartego ognia), to możemy zapłacić 500 złotych mandatu. Bez względu na to, czy w danym miejscu obowiązuje jakiś szczegółowy regulamin (park, skwer, bulwar), jeśli podczas grillowania zakłócamy porządek lub zaśmiecamy teren, kara też nas nie ominie – wówczas do akcji mogą wkroczyć strażnicy miejscy.

    Zobacz takze Autostrada A4. Dwa zdarzenia. Poważne utrudnienia

    Jeżeli upragnione miejsce na grillowaną ucztę uda się już znaleźć, specjalnie dla czytelników portalu 24opole.pl proponujemy przepis na grillowanego pstrąga z cytryną i koperkiem.

    Składniki:
    - pstrąg - 4 sztuki
    - koperek
    - Sos sałatkowy czosnkowy - 1 opakowanie
    - olej - 4 łyżki
    - pieczywo
    -cytryny - 2 sztuki

    1. Opłucz koperek, otrzep z wody i posiekaj jak najdrobniej.
    2. Spraw ryby, opłucz je i osusz. Następnie posmaruj olejem i posyp wcześniej posiekanym koperkiem.
    3. Następnie ułóż je pojedynczo w koszyczkach do pieczenia ryb lub na tacce z folii aluminiowej. Grilluj po 7 minut z każdej strony.
    4. Wyciśnij sok z jednej cytryny, drugą pokrój w cząstki. Skrop gotowe pstrągi sokiem z cytryny.
    5. Podawaj ryby obłożone cząstkami cytryny oraz z pieczywem.
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2012-05-03 17:02:16 [88.64.55.*] id:829336  
    M1974P: Napisał postów [14334], status [VIP] Reputacja
    przy grillu to tak ale na grillu to raczej nieprzyjemne .

    Nick:
    Treść:
    2012-05-03 00:33:43 [80.50.134.*] id:828898  
    mnml: Napisał postów [525], status [maniak] Reputacja
    To dopiero poczatki grillowan a ja po dwoch takich 'imprezkach' mam dosc na kolejne dwa miesiace. Alkohol to najwieksze dozwolone legalne gówno :)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2012-05-03 00:54:43 [80.48.34.*] id:828902  
    astra: Napisał postów [12380], status [VIP] Reputacja
    wszystko jest dla ludzi i trzeba umiec pic :)
    2012-05-02 23:44:45 [77.223.241.*] id:828878  
    Razor75: Napisał postów [1255], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    mamy najlepsza kielbache w Europie ,wiec spokojnie tez sie nadaje!!!Ale wyobraznia moze "zgrillowac"wszystko:}

    Nick:
    Treść:
    2012-05-02 23:00:25 [83.22.26.*] id:828861  
    unm: Napisał postów [141], status [wyjadacz] Reputacja
    Karczek z miodem i musztardą, mmmm....

    Nick:
    Treść:
    2012-05-02 21:12:16 [93.181.149.*] id:828709  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    Prawdziwy grill to tylko w plenerze!! I nie prąd tylko węgiel drzewny!!

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [4]
    2012-05-02 21:49:47 [83.22.97.*] id:828743  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    sis ale w bloku na balkonie rozpalisz zwykłego grilla bo Cie sąsiedzi zamarudzą...
    2012-05-02 21:55:03 [93.181.149.*] id:828749  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    Balkon nie jest od grilowania, od tego zacznijmy....
    2012-05-02 21:58:31 [93.181.160.*] id:828754  
    Rolik: Napisał postów [8282], status [VIP] Reputacja
    już lepiej jechać nad rzekę i sobie piknik z atrakcjami grillowymi zrobić.
    2012-05-02 22:41:55 [83.22.97.*] id:828829  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    a jak komus nie chce się du.y ruszać to może sobie na balkonie posmażyć :)
    2012-05-02 15:06:30 [93.181.155.*] id:828508  
    truskawa80: Napisał postów [1], status [żółtodziób] Reputacja
    czemu na balkonie? bo jest cień i blisko do kuchni - lenistwo doskonałe : ). dlaczego elektryczny grill? żeby nie smrodzić sąsiadom. dlaczego taki biedny? nam starczy. ja wam do michy nie zaglądam i jem to co lubię :) czemu brak alkoholu? bo w ciąży jestem :) to by było na tyle...w sumie to jeszcze jedno: POGODNEJ MAJÓWKI !!!
    [2]

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [5]
    2012-05-02 15:37:50 [178.42.222.*] id:828513  
    Dom: Napisał postów [310], status [maniak] Reputacja
    Dlaczego na balkonie? Bo sąsiedzi się wkurzą jak zrobisz pod blokiem. Dlaczego elektryczny grill? Bo mam go od lat i nie stać mnie na brykiet i podpałkę. Dlaczego inni zaglądają mi do michy i czemu jest taki biedny? Bo inni nie chwalą się co jesz na 24OPOLE, a co do Twojej ciąży nikogo to nie obchodzi. Pogodnej majówki :-)
    2012-05-02 18:56:02 [178.37.40.*] id:828580  
    katrina: Napisała postów [22220], status [VIP] Reputacja
    hehhhh....Ciekawie opisane....też życzę pogody ale ducha...:D
    2012-05-02 21:16:00 [194.29.180.*] id:828712  
    anio74: Napisała postów [15795], status [VIP] Reputacja
    @Dom, a dlaczego tak chamsko i agresywnie? Trochę kultury i dobrze będzie.
    2012-05-02 21:48:31 [83.22.97.*] id:828742  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    elektryczny grill jest bardzo wygodny, szczególnie w bloku i jedzenie z niego też dobre. Jestem Za.
    2012-05-02 21:50:17 [93.181.160.*] id:828744  
    Rolik: Napisał postów [8282], status [VIP] Reputacja
    kolega raz podawał jajecznicę z maski od auta taki gorąc był że nawet szybko się smażyły.
    2012-05-02 17:22:50 [84.190.155.*] id:828531  
    mike: Napisał postów [1360], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    z czym sie kojarzy 3 maja? -z grillem!

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2012-05-02 19:41:35 [83.22.97.*] id:828624  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    i alkoholem :)
    2012-05-02 21:18:10 [194.29.180.*] id:828715  
    anio74: Napisała postów [15795], status [VIP] Reputacja
    Moja piesa dychę kończy:)
    2012-05-02 08:45:57 [83.27.112.*] id:828331  
    drań73: Napisała postów [-4294949855], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    Jakiś ubogi ten grill- chyba Dagmara jest na jakiejś diecie

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2012-05-02 21:16:12 [93.181.149.*] id:828713  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    Utuczone dooopska teraz nie w modzie Draniu....dziewczyna wie co robi :)
    2012-05-02 19:42:12 [83.22.97.*] id:828625  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    Ja ostatnio zabejcowałem płot, nie wiedziałem że piersi tez można :)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [4]
    2012-05-02 21:05:37 [93.181.149.*] id:828705  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    Widzisz, ile jeszcze rzeczy musisz poznać...........
    2012-05-02 21:06:47 [93.181.149.*] id:828706  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    Uprzedzam tylko- inna bejca do piersi, szczególnie młodych a inna do starej dębowej dechy....;)
    2012-05-02 21:09:07 [83.22.97.*] id:828707  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    wiadomo, młode piersi są delikatniejsze :)
    2012-05-02 21:12:54 [93.181.149.*] id:828710  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    Jednak łapiesz temat ;)
    2012-05-02 18:54:12 [178.37.40.*] id:828578  
    katrina: Napisała postów [22220], status [VIP] Reputacja
    Tak na marginesie, to kto to jest ta Dagmara Grzesik i ten jej partner Maciek??

    Nick:
    Treść:
    2012-05-02 07:21:49 [90.156.124.*] id:828291  
    aniuska: Napisała postów [21279], status [VIP] Reputacja
    Długi weekend, piękna pogoda, grill mmmm no cóż chcieć więcej? :)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [11]
    2012-05-02 07:24:39 [217.153.196.*] id:828292  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    klapsa w tyłek dla poprawy krążenia:D
    2012-05-02 07:25:37 [90.156.124.*] id:828293  
    aniuska: Napisała postów [21279], status [VIP] Reputacja
    ajjj a ty juz tak brutalnie z samego rana....ti niedobry :)
    2012-05-02 07:27:25 [217.153.196.*] id:828296  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    dobry dobry;) dzisiaj ma być burza:/
    2012-05-02 07:29:02 [90.156.124.*] id:828298  
    aniuska: Napisała postów [21279], status [VIP] Reputacja
    u nasnie będzie jak cos tu się będzie zbierało to na Opole wyśle :)
    2012-05-02 07:30:37 [217.153.196.*] id:828299  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    no uważaj bo wam rolika przywioze do Brzegu...i kto gorzej na tym wyjdzie:P
    2012-05-02 07:31:56 [90.156.124.*] id:828300  
    aniuska: Napisała postów [21279], status [VIP] Reputacja
    ty mnie tu rolnikiem nie strasz ;p niech Rolnik lepiej pola pilnuje, zresztą do Opola mu chyba bliżej ;p
    2012-05-02 07:33:59 [217.153.196.*] id:828302  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    widziałaś jaki piękny przepis na pstrąga:D
    2012-05-02 07:35:35 [90.156.124.*] id:828303  
    aniuska: Napisała postów [21279], status [VIP] Reputacja
    niom ciekawy ale wolę mięsicho, karkóweczka, kaszaneczka, kiełbaska :)
    2012-05-02 07:37:32 [217.153.196.*] id:828304  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    a pałka z kurczaczka?:D
    2012-05-02 07:40:21 [90.156.124.*] id:828305  
    aniuska: Napisała postów [21279], status [VIP] Reputacja
    akurat nie ale chyba jednak sie skuszę i też trzeba będzie wypróbować, zobacz jaki apetyczny przepis, palce lizać http://polki*pl/grill_przepisy_artykul,10024911.html
    2012-05-02 18:52:55 [178.37.40.*] id:828576  
    katrina: Napisała postów [22220], status [VIP] Reputacja
    Hmmm.....Pałka i owszem, ale nie koniecznie z kurczaka...:P:P
    2012-05-02 03:02:05 [217.153.196.*] id:828282  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    Po Kiełbasiło ją do reszty...nie po to jest pogoda żeby pitasić swojego Kabana na elektrycznym GwizdoGrzeju...Bierz mała w rękę wungiel i roznieć ogień jak bys się pierwszy raz młuciła a poczujesz co to zapach i smak świeżego umorusanego Parówczaka w ustach:D

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
    2012-05-02 08:43:44 [77.223.234.*] id:828326  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    i zapomniałem że ona nie ma najważniejszego składnika.......Piwka:P
    2012-05-02 09:07:02 [90.156.124.*] id:828358  
    aniuska: Napisała postów [21279], status [VIP] Reputacja
    ...i dobrego towarzystwa, no chyba że gdzieś tam sie ukrywają za fotografem ;p
    2012-05-02 18:49:39 [178.37.40.*] id:828575  
    katrina: Napisała postów [22220], status [VIP] Reputacja
    Łałłł......Demo, ale pojechałeś, no nie poznaję Cię .....hmm.....to chyb a przez ta późną godzinę..:P:P
    2012-05-02 11:12:48 [178.37.20.*] id:828419  
    Durden007: Napisał postów [914], status [stały bywalec] Reputacja
    Już nie przesadzajcie z tą drugą ojczyzną, bo wystarczy zobaczyć za naszą zachodnią granicę.

    Nick:
    Treść:
    2012-05-02 09:45:59 [93.181.160.*] id:828370  
    Rolik: Napisał postów [8282], status [VIP] Reputacja
    przecież z grilla elektrycznego nie smakuje to tak jakby w domu na patelni smażyć.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2012-05-02 10:01:57 [93.181.160.*] id:828380  
    Rolik: Napisał postów [8282], status [VIP] Reputacja
    pogoda a ona w domu na balkonie smrodzi sąsiadami pod oknem jak tak można.
    2012-05-02 06:54:32 [83.10.190.*] id:828285  
    Dom: Napisał postów [310], status [maniak] Reputacja
    JAK MOŻNA GRILLOWAĆ NA GRILLU ELEKTRYCZNYM??!!!!
    [-2]

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [7]
    2012-05-02 08:32:11 [83.30.240.*] id:828318  
    nika: Napisała postów [22946], status [VIP] Reputacja
    nie wiem
    2012-05-02 08:42:23 [77.223.234.*] id:828323  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    nie zna się na grillowaniu za grosz...wstyd ;) to ja Facet mam ją uczyć...ajjj i mogła by zdjąć tą chustę bo wygląda jak Boryna z Chłopów :D
    2012-05-02 08:44:17 [83.30.132.*] id:828328  
    Juljan: Napisał postów [15743], status [VIP] Reputacja
    Demotywator: kompletna amatorka ;)
    2012-05-02 08:51:21 [90.156.124.*] id:828340  
    aniuska: Napisała postów [21279], status [VIP] Reputacja
    bo na balkonie innej opcji nie ma?
    2012-05-02 08:52:10 [77.223.234.*] id:828343  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    jest! mały grill na brykiet...nie ma wymówek:P
    2012-05-02 08:52:39 [77.223.234.*] id:828344  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    Dała....ciała ładnie pisząc:D
    2012-05-02 09:18:46 [178.252.16.*] id:828361  
    ktostam: Napisał postów [810], status [stały bywalec] Reputacja
    Przecież żarcie z elektrycznego w ogóle smaku nie ma...
    2012-05-02 08:18:38 [83.30.132.*] id:828313  
    Juljan: Napisał postów [15743], status [VIP] Reputacja
    Niema to jak ognicho w Osowcu lub na wiacie koła łowieckiego "Szaraczek" :)

    Nick:
    Treść:
    2012-05-02 07:41:29 [89.72.246.*] id:828306  
    harry: Napisał postów [2392], status [Szycha] Reputacja
    Grillowanie na grillu elektrycznym to po prostu profanacja tego pięknego zwyczaju. Gdzie smak i zapach?? Tylko węgiel lub brykiet wydobędzie cały bukiet smaku i zapachu. Miłego grillowania wszystkim i smacznego :)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2012-05-02 07:51:44 [90.156.124.*] id:828307  
    aniuska: Napisała postów [21279], status [VIP] Reputacja
    to juz lepiej ognicho rozpalić :)
    2012-05-02 08:17:25 [83.30.132.*] id:828312  
    Juljan: Napisał postów [15743], status [VIP] Reputacja
    aniuska: w Opolu nie będzie, odra nie wpuści i jak zwykle puści na elektrownię. Jeśli nie tam to bokiem przez Metalhem i na Turawę :P