• Autor: Mat
    • Wyświetleń: 4702
    • Dodano: 2012-04-09 / 06:51
    • Komentarzy: 21

    Opole chce ściągać inwestorów do gminy Dąbrowa

    Opole chce ściągać inwestorów do gminy Dąbrowa

    Po ponad 160 hektarach ziemi przy DK46 póki co hula wiatr, ale opolski ratusz chce wspólnie z gminą Dąbrowa zamienić ten teren na siedzibę kilku dużych firm.(Fot: Dżacheć)

    Miasto Opole nawiązało ścisłą współpracę z pobliską gminą Dąbrowa, w sprawie gruntów inwestycyjnych. Chodzi o ponad 160 hektarów ziemi położonej na wysokości tzw. grzybka przy DK46, gdzie póki co pole do popisu mają rolnicy, ale już za 2, 3 lata mogą zacząć się pojawiać duże firmy, dające zatrudnienie setkom pracowników.

    Zobacz takze Rozpoznajesz tego mężczyznę? Policja prowadzi poszukiwania

    Ogromne połacie ziemi położone przy DK 46 to obecnie własność Agencji Nieruchomości Rolnych. Jako potencjalny teren inwestycyjny kojarzony z Opolem został wytypowany jeszcze podczas pracy obecnego wiceprezydenta Opola w Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki. - Musimy wychodzić z pomysłami inwestycyjnymi poza granice miasta. Trzeba mieć świadomość tego, że Opole w swoim obrębie staje się już coraz bardziej ograniczone jeśli idzie o tereny inwestycyjne. Szukamy ich więc w pobliżu i doskonałym tego przykładem jest gmina Dąbrowa – tłumaczy pomysł Arkadiusz Wiśniewski, wiceprezydent Opola. - Teren ten ma ogromne zalety jeśli idzie o przygotowanie pod inwestycje. Ma publicznego właściciela, jest dobrze skomunikowany, media techniczne, gaz, prąd, woda są na wyciągnięcie ręki – wylicza Wiśniewski.

    Jak przyznaje wiceprezydent, Opole decyduje się na współpracę z pobliską gminą w sprawie terenu inwestycyjnego, choć podatki z tego tytułu zasilą budżet Dąbrowy. - Ale korzyści wynikające z powodzenia tego planu będą tak samo ogromne dla gminy jak i dla miasta. Opole ma przecież wykwalifikowaną kadrę pracowniczą, ma podwykonawców w wielu branżach. Podatek CIT od firm które trafią w to miejsce idzie na rzecz całego województwa. Efekty takiego posunięcia będą długofalowe i bardzo pozytywne dla całego regionu – podkreśla Arkadiusz Wiśniewski.

    Zobacz takze Zderzenie samochodu z motocyklem na ulicy Oświęcimskiej. Jedna osoba trafiła do szpitala

    Pozostaje pytanie jak na przysłowiowe ściernisko pod Opolem ściągnąć dużych inwestorów. - Opole pomoże gminie Dąbrowa w promocji tych gruntów. Ostatnie wydarzenia w strefie przy ul. Północnej i przy ul. Wschodniej pokazują, że nasze działania mogą być skuteczne, więc wykorzystamy to doświadczenie. Dodatkowo urbaniści opolskiego ratusza opracują plan zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu – informuje wiceprezydent. - Kolejnymi krokami będzie porozumienie z Agencją Nieruchomości Rolnych w sprawie sprzedaży gruntu. Pozostaje też kwestia infrastruktury drogowej. Na pewno oprócz sieci dróg potrzebny byłby zjazd z DK46 o czym już rozmawiamy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad – dodaje Wiśniewski.

    Ostatnią fazą przedsięwzięcia byłoby włączenie gruntów do strefy ekonomicznej. Wstępnie wartość 160 hektarów przy DK46 oszacowano na 75 milionów złotych. Zgodnie z założeniem ratusza, pierwsi inwestorzy mogli by się pojawić na tym terenie najwcześniej za 2 lata.
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2012-04-11 22:15:05 [77.254.17.*] id:812046  
    gregorio_88: Napisał postów [2520], status [Szycha] Reputacja
    Wybudować obóz pracy dla więźniów przebywających na wakacjach w celach.

    Nick:
    Treść:
    2012-04-09 09:41:35 [217.153.196.*] id:810581  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    Ściągamy inwestorów...to jakich nam jeszcze marketów brakuje?:D

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2012-04-11 06:51:17 [83.10.115.*] id:811361  
    matrix- 1987: Napisał postów [67], status [rozkręcił się] Reputacja
    Ikea :)
    2012-04-09 08:41:26 [83.13.133.*] id:810547  
    M1974P: Napisał postów [14334], status [VIP] Reputacja
    Duże firmy małe płace :-\

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [8]
    2012-04-09 08:45:57 [83.30.162.*] id:810549  
    wimbud: Napisał postów [266], status [maniak] Reputacja
    A jak by inaczej
    2012-04-09 08:48:40 [46.112.199.*] id:810552  
    JotPe: Napisał postów [5166], status [VIP] Reputacja
    ile teraz stawka godzinowa minimalna w pl?
    2012-04-09 08:51:03 [83.13.133.*] id:810553  
    M1974P: Napisał postów [14334], status [VIP] Reputacja
    Nie wiem robie w monachium ;-)
    2012-04-09 14:05:06 [83.27.132.*] id:810655  
    rajdowiec: Napisał postów [1332], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    mniejsze bezrobocie ;)
    2012-04-09 18:21:08 [83.22.111.*] id:810738  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    1500jest minimalna z podatkiem czyli jakieś 1100z groszami na rękę.
    2012-04-09 19:01:02 [83.13.133.*] id:810761  
    M1974P: Napisał postów [14334], status [VIP] Reputacja
    1100 to by mogło być ale euro ;-)
    2012-04-09 19:21:02 [83.22.111.*] id:810767  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    I wtedy by mogło być nawet paliwo po obecnej cenie..
    2012-04-09 19:58:29 [83.13.133.*] id:810775  
    M1974P: Napisał postów [14334], status [VIP] Reputacja
    Też by mi pasowało to bym nie musiał latać tam za miedzę .
    2012-04-09 12:52:23 [83.22.22.*] id:810639  
    lokomotywa: Napisał postów [741], status [rozpisany/na] Reputacja
    dobre miejsce dobra trasa....panienki.....a jeszcze pare lat temu z piz....y tam strzelało i zawiewało.....

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2012-04-09 18:36:34 [83.22.111.*] id:810759  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    i dobrze niech region się rozwija.
    2012-04-09 09:54:25 [81.31.214.*] id:810592  
    rafal8: Napisał postów [1721], status [Szycha] Reputacja
    a ja chce zeby PIS przestał istniec....."chciec nie znaczy mieć"

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2012-04-09 12:49:38 [78.131.177.*] id:810638  
    moka22: Napisała postów [140], status [wyjadacz] Reputacja
    Ja też bo ten Zembaczyński z "PiSu" to masakra jak powyższa wypowiedź!
    2012-04-09 18:21:50 [83.22.111.*] id:810740  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    Uważaj bo "Gaz" się obrazi na Ciebie :)
    2012-04-09 11:28:35 [178.37.52.*] id:810620  
    Kitowiec: Napisał postów [1136], status [stały bywalec] Reputacja
    Typowo Opole. Wciąga wszystkie wioski i gminy z okolicy, by przemielić ograbić i wypluć. Gmina Dąbrowa z radzę wam na nic się nie godzić z tym plugastwem, bo będziecie żałować.

    Nick:
    Treść:
    2012-04-09 11:15:54 [194.29.180.*] id:810614  
    urzad skarbowy: Napisał postów [704], status [rozpisany/na] Reputacja
    Standard Polskiego inwestora pewnie nie znajdą a ziemie jak to zawsze sprzedadzą obcym i będą się cieszyć że będą nowe stanowiska za 1200zł

    Nick:
    Treść:
    2012-04-09 08:57:56 [91.7.122.*] id:810557  
    czort: Napisał postów [7997], status [VIP] Reputacja
    W poniedziałek lany zajączek zalany. Kury z nim tańcują, jajka mu malują. Kogut wciąga kreskę, podkręca imprezkę. Cała sala się buja, DJ gra Alleluja, a my siedząc cicho przy tej sposobności z okazji Świąt życze Wam Wielkiej Miłości.

    Nick:
    Treść:
    2012-04-09 08:48:04 [46.112.199.*] id:810551  
    JotPe: Napisał postów [5166], status [VIP] Reputacja
    nie idźcie do clatronica obok grzybka do pracy :) dostałem info, że zatrudniają na umowy śmieciowe ze stawką minimalną :) co z tego, że nowe firmy jak nic nie płacą, jeszcze tak daleko od Opola :)

    Nick:
    Treść: