Zobacz takze
Chwila nieuwagi czy zasłabnięcie? Auto zakończyło jazdę na ogrodzeniu
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".




































22 czerwca
Śmiertelny wypadek na A4 pod Opolem. Utrudnienia AKTUALIZACJA
13 czerwca
Pojechał pomóc po zderzeniu z dzikiem. Zginął w tragicznym wypadku z udziałem pijanego kierowcy
11 czerwca
Nysa żegna 9-letniego Natana. Tragiczny wypadek zabrał ojca i syna
9 czerwca
Wyjątkowe bliźniaczki przyszły na świat w Klinicznym Centrum
30 maja
Burza nad powiatem strzeleckim. Uszkodzone dachy w Balcarzowicach, utrudnienia na A4
29 maja
Mieszkańcy Opola poszukiwani listami gończymi
22 czerwca
Chwila nieuwagi czy zasłabnięcie? Auto zakończyło jazdę na ogrodzeniu
STASZKU: Napisał postów [1686], status [Szycha]
2012-03-26 15:41:21 [78.147.50.*] Odpowiedz olenka4u: Napisała postów [21038], status [VIP] O.T. Tylko Polski rzad jest dumny z okradania nas szarych ludzi. W Niemczech rzad zastanawia sie co zrobic by paliwo nie szlo w góre. A teraz troszke smutne info. Cena benzyny moze wzrosnac jeszcze w tym roku do 12zl za litr ;( Szokujące prognozy zachodnich analityków rynku paliw. Cena benzyny może sięgnąć pułapu, którego nie wytrzyma kieszeń przeciętnego Polaka. I to jeszcze w tym roku! Co się dzieje z cenami benzyny i ropy na świecie? Takie pytanie stawiają sobie zachodni analitycy rynku paliw. Wnioski jakie wysuwają są wręcz przerażające... Ich zdaniem, cena za baryłkę ropy (159 l) może w ciągu roku dojść z obecnych 123 dolarów do 200 dolarów – podaje amerykańska telewizja CNBC. To oznaczałoby gwałtowny skok cen paliw na świecie. Na rynku polskim benzyna mogłaby osiągnąć 10-12 zł za litr, choć już teraz jest horrendalnie droga. Ale drożyzna przy benzynowym dystrybutorze to nie tylko problem Polski. W Niemczech litr benzyny kosztuje już 1,66 euro (6,82 zł). W ciągu ostatnich 10 lat cena paliw u naszych zachodnich sąsiadów wzrosła o 60 proc. – alarmuje niedzielny "Bild am Sonntag". Niemiecki parlament będzie w tym tygodniu zastanawiał się, jak zahamować wzrost cen benzyny. W Wielkiej Brytanii litr benzyny kosztuje już 1,40 funta (6,95 zł) – podaje zatroskany "Daily Mirror". W USA cena galona (3,8 l.) benzyny przekroczyła psychologiczną barierę 4 dol. (12,5 zł). Dla Amerykanów to szok, choć i tak w porównaniu z Europą benzyna jest tam tania. Skąd bierze się to cenowe szaleństwo? Otóż analitycy uważają, jak podaje CNBC, że choć wydobycie ropy utrzymuje się na dużym poziomie, to ledwo może sprostać nieustanie rosnącemu popytowi. Dlatego np. w USA rząd znów zamierza rzucić na rynek benzynę ze strategicznych rezerw krajowych. A co będzie, jeśli wybuchnie wojna z Iranem? Wówczas cena ropy od razu skoczy o 20-30 dol. za baryłkę – przewidują analitycy. – Zapomnijmy o taniej benzynie. Rok 2011 był najdroższym w całej historii cen benzyny. Obecny może być jeszcze gorszy – ostrzegają analitycy z Austrii. NADCHODZI ARMAGEDON ; ......................................OLUSIA a wiesz ze sie w niemczech podatki duzo placi!!!!!!!kolega ma golf IV disla to placi na rok 300euro podatek,a jeden ma mazda 626 benzyna i placi 165euro podatek!!!!!a w polsce masz podatek w paliwie!!!!a w de masz drogie paliwo i musisz jeszcze podatek placic!!!!!!!!!