• Autor: Mat
    • Wyświetleń: 5186
    • Dodano: 2012-03-23 / 10:21
    • Komentarzy: 22

    CBA przygląda się pracy komendanta Marca

    CBA przygląda się pracy komendanta Marca

    (Fot: archiwum)

    Chodzi o czas, gdy generał Leszek Marzec, aktualny Opolski Komendant Wojewódzki Policji, szefował komendzie w Gorzowie Wielkopolskim. Centralne Biuro Antykorupcyjne sprawdza, czy pieniądze które Urząd Miasta w Zielonej Górze przekazywał na dodatkowe etaty dla dzielnicowych, były wydawane zgodnie z przeznaczeniem.

    - Faktycznie prowadzimy takie działania, jednak jest za wcześnie aby mówić o jakichkolwiek rozstrzygnięciach w tej sprawie – informuje Jacek Dobrzyński, rzecznik prasowy CBA. Biuro nie ujawnia jednak jakiego przedziału czasowego kontrola dotyczy.

    Zobacz takze Śmiertelny wypadek na A4 pod Opolem. Utrudnienia AKTUALIZACJA

    Zarzuty wobec byłego generała Leszka Marca, komendanta KWP w Gorzowie Wielkopolskim w latach 2008 - 2012, a obecnie szefa KWP w Opolu, wysunął zielonogórski ratusz. - Przez osiem lat na podstawie umowy z policją przelewaliśmy na jej konto od 800 tysięcy do 1,2 miliona złotych rocznie. Pieniądze miały być przeznaczone na zatrudnienie nowych funkcjonariuszy. Jak się okazało, nie były – stwierdza jednoznacznie na łamach Dziennika Gazety Prawnej Tomasz Misiak, rzecznik prezydenta Zielonej Góry, .

    W tej sprawie do ratusza miały napływać anonimowe listy od policjantów, w których zwracano uwagę, że w Zielonej Górze jest dwa razy więcej nieobsadzonych etatów dzielnicowych niż w sąsiednim Gorzowie, którego władze do nich nie dopłacają. - Poprosiliśmy komendanta wojewódzkiego o informacje, ile jest wakatów, ale odmówił odpowiedzi. Argumentował, że nie przedstawiliśmy ważnego interesu społecznego – podkreśla Misiak.

    Zobacz takze Deskorolki, street art i koncert Włodiego. Dziś Plac Kopernika przejmie kultura uliczna

    Po naciskach lokalnych mediów, dane dotyczące zatrudnienia dzielnicowych ujrzały światło dzienne. Mimo samorządowych dotacji, etatów nie przybyło. W Zielonej Górze na 39 dzielnicowych - 18 opłacał samorząd, a w Gorzowie pracowało ich 46, choć żadnego nie finansowała gmina. Urzędnicy zielonogórskiego ratusza wyliczyli, że na opłacaniu fikcyjnych etatów dzielnicowych, mogli stracić nawet 8 milionów złotych. Sprawą oprócz CBA zainteresowała się też Komenda Główna Policji.

    - Kwestia umowy dotyczącej etatów dzielnicowych pomiędzy Komendą Wojewódzką Policji w Gorzowie a Miastem Zielona Góra jest przedmiotem kontroli ze strony Komendy Głównej Policji – informuje Krzysztof Hajdas z biura prasowego KGP. - Pragnę podkreślić, że są to niezależne działania kontrolne KGP i dobiegają już końca. Wkrótce przedstawimy ich wyniki – dodaje Hajdas.

    Aktualny rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu sprawy nie chce komentować. - Nie widzę związku pomiędzy kontrolą w lubuskiej komendzie, a opolskim garnizonem - ucina temat nadkom. Maciej Milewski.
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2012-03-23 18:23:27 [178.37.27.*] id:797663  
    gregorio_88: Napisał postów [2520], status [Szycha] Reputacja
    Też mu się będę bacznie przyglądał, bo coś mu z oczu źle patrzy.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [4]
    2012-03-23 19:48:05 [82.83.47.*] id:797752  
    czort: Napisał postów [7997], status [VIP] Reputacja
    niech ubiere okulary jak Rutkowski:D
    2012-03-23 19:50:08 [178.37.27.*] id:797758  
    gregorio_88: Napisał postów [2520], status [Szycha] Reputacja
    Nawet będzie podobny :D
    2012-03-23 19:50:55 [82.83.47.*] id:797760  
    czort: Napisał postów [7997], status [VIP] Reputacja
    jeszcze fryz i Rutkowski2
    2012-03-23 20:35:38 [37.31.108.*] id:797811  
    tomuniu: Napisał postów [2887], status [Szycha] Reputacja
    My psy musimy trzymac sie razem hau hau Graffi
    2012-03-23 18:52:21 [83.10.61.*] id:797683  
    hans 77: Napisała postów [1893], status [Szycha] Reputacja
    to wszystko jedna mafia ...

    Nick:
    Treść:
    2012-03-23 13:01:05 [83.30.238.*] id:797375  
    nika: Napisała postów [22946], status [VIP] Reputacja
    OT : i się Rutek doigrał , 2,5 roku ,właśnie mu czytają....

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
    2012-03-23 13:03:34 [78.144.66.*] id:797380  
    olenka4u: Napisała postów [43339], status [VIP] Reputacja
    Krzysio?
    2012-03-23 13:04:09 [83.30.238.*] id:797383  
    nika: Napisała postów [22946], status [VIP] Reputacja
    Ksysio
    2012-03-23 18:21:02 [178.37.27.*] id:797660  
    gregorio_88: Napisał postów [2520], status [Szycha] Reputacja
    Ponoć ma zwrócić 2,9 mln zł.
    2012-03-23 16:47:03 [213.238.109.*] id:797553  
    kanclerz: Napisał postów [4906], status [VIP] Reputacja
    Szukają haka i tyle.

    Nick:
    Treść:
    2012-03-23 12:19:46 [164.126.55.*] id:797305  
    Rex: Napisał postów [4676], status [VIP] Reputacja
    I to nie jedyna sprawa której powinnien przyjżeć się CBA w opolskiej policji ale o tym sza by nie wylać dziecka z kąpielą. Będzie gorąca może nawet w tym roku

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [4]
    2012-03-23 12:24:25 [83.30.238.*] id:797309  
    nika: Napisała postów [22946], status [VIP] Reputacja
    przyjRZeć się powinieneś w słowniku...
    2012-03-23 12:24:36 [83.22.138.*] id:797310  
    kgb14: Napisał postów [5384], status [VIP] Reputacja
    coś wiem ale nie powiem :))) Ja też cos wiem .... na pewno niedługo złapią jakaś szajkę narkotykową no i kilku bandziorów i to w tym roku ale o tym sza żeby nie wylać dziecka z kąpielą :)))))))
    2012-03-23 12:30:48 [164.126.55.*] id:797321  
    Rex: Napisał postów [4676], status [VIP] Reputacja
    kgb nic nie mówię takm bo jest to juz zgłoszone a gdybyć choc troszke znał np k.p.k wiedziałbyś o co chodzi. Nie na pewno nie bedą to narkotyki Narkotyki to bzdury bo jedyne straty dla Państwa Polskiego to straty związane z leczeniem narkomanów ale tak samo można zakazywac handlu piwka bo tez uzależnia. Narkotyki do bzdury dla ciemnej gawiedzi Ja mówię o olbrzymich stratach dla Skarbu Państwa ale o tym sza. Będzie się działo
    2012-03-23 15:20:01 [83.22.138.*] id:797485  
    kgb14: Napisał postów [5384], status [VIP] Reputacja
    Rex no dobrze .... ale jak rozumiem te olbrzymie straty Państwa spowodował garnizon opolski tudzież szychy z policji ....oj coś mi się wieżyc nie chce ---no ale jestem w takich sprawach cierpliwy - zobaczymy co to za sensacja będzie .
    2012-03-23 14:21:53 [83.27.70.*] id:797443  
    Dzte: Napisał postów [511], status [starszy pismak] Reputacja
    No i znów kasa się rozchodzi. Ale grubasy z góry się osłonią i dalej będą z koryta żarły. Ciekawe czy i u nas już nawywijał.

    Nick:
    Treść:
    2012-03-23 12:11:35 [77.253.71.*] id:797299  
    taxi: Napisał postów [123], status [wyjadacz] Reputacja
    "Zarzuty wobec byłego generała Leszka Malca, komentanta KWP w Gorzowie Wielkopolskim w latach 2008 - 2012". To w końcu p. komendant nazywa się Malec czy Marzec ??, a pozatym powinni go prześwietlić przed przeniesieniem do Opola czy zrobił przekręty i wywalić bez prawa do emerytury. I już troszkę oszczędności !!, ale jak zwykle ręka rękę myje. :(

    Nick:
    Treść:
    2012-03-23 11:42:51 [90.156.124.*] id:797276  
    aniuska: Napisała postów [21279], status [VIP] Reputacja
    O.T. milusiego weekendziku dla was!!! słonko, śpiewanie ptaszków no WIOSNA :P

    Nick:
    Treść:
    2012-03-23 11:39:43 [77.254.23.*] id:797272  
    katrina: Napisała postów [22220], status [VIP] Reputacja
    numer 2.:P:P

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2012-03-23 11:40:35 [93.181.160.*] id:797274  
    Rolik: Napisał postów [8282], status [VIP] Reputacja
    czyli jesteś pode mną
    2012-03-23 11:38:48 [93.181.160.*] id:797271  
    Rolik: Napisał postów [8282], status [VIP] Reputacja
    numer 1:)

    Nick:
    Treść: