• Wyświetleń: 4030
    • Dodano: 2012-03-14 / 20:11
    • Komentarzy: 50

Ćwierćfinał Pucharu Polski. Ruch Zdzieszowice przegrał 1:4

W pucharowym pojedynku Ruchów, górą ten z Chorzowa. Zdzieszowice muszą przełknąć gorycz porażki 1:4.

Łukasz Janoszka strzela karnego na 1:3 dla Ruchu Chorzów.

Ostatnie 20 minut środowego spotkania okazało się decydujące dla wyniku. Ruch Chorzów zdobył w tym czasie aż 4 gole.(Fot: Dżacheć)

Ruchowi Zdzieszowice nie udał się pierwszy mecz ćwierćfinałowy Pucharu Polski, w którym przed własną publicznością podejmował Ruch Chorzów. Bo choć to gospodarze objęli prowadzenie już w 10. minucie spotkania, to ostatnie słowo należało do gości z Ekstraklasy. Różnica trzech bramek nie oddaje jednak w pełni przebiegu spotkania, bo ambitną, pozbawioną kompleksów grą, podopieczni Andrzeja Polaka nie zasłużyli sobie na takie rozmiary porażki.

W środę w Zdzieszowicach kolejny raz z powodu rozgrywek Pucharu Polski zapanowała atmosfera piłkarskiego święta. Bilety na pierwszy mecz ćwierćfinałowy z Ruchem Chorzów rozeszły się w kilka godzin. Widowisko oglądał komplet publiczności – około 1200 kibiców. Większość z nich nie zdążyła jeszcze zająć swoich miejsc, kiedy wynik meczu został otwarty. Grę długim wyrzutem z autu wznowił Sebastian Polak, piłka odbiła się od jednego z chorzowskich zawodników i dopadł do niej Roland Buchała. Najpierw uderzył wprost w Matko Perdijica, a następnie głową dobił swój strzał, dając gospodarzom prowadzenie 1:0.

Gospodarze imponowali spokojną grą, a w kilku sytuacjach przeciwnikom grającym o dwie klasy rozgrywkowe wyżej dawali wręcz lekcje utrzymywania się przy piłce, kapitalnie operując krótkimi podaniami. Składnych akcji w ofensywie jednak brakowało, a goście zaczęli dochodzić do pierwszych okazji strzeleckich. W 31. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Wojciech Grzyb, ale piłka minimalnie minęła słupek bramki strzeżonej przez Marcina Fecia. W odpowiedzi Daniel Rychlewicz z dwoma obrońcami na plecach mocno przeniósł piłkę nad bramką gości z Chorzowa.

W 40. minucie pierwszy raz „zatrudniony” został Feć – zamieszanie po rzucie rożnym chciał wykorzystać Paweł Abbot, ale jego strzał z prawej strony pola karnego doskonale sparował golkiper Ruchu Zdzieszowice.

Po przerwie obraz gry uległ diametralnej zmianie. W 54 minucie Grzyb i Gabor Straka przeprowadzają składną akcję – z 16 metrów strzela ten drugi ale dobrze interweniuje Feć. Mijają kolejne trzy minuty, piłkę w środku pola tracą piłkarze ze Zdzieszowic i kolejną akcję konstruują goście – Łukasz Janoszka dośrodkowuje na głowę Marcina Malinowskiego, ale ten uderza niecelnie. W 60. minucie znowu w roli głównej Feć – tym razem po strzałach Łukasza Burligi i Janoszki zachowuje czyste konto. Gospodarze ograniczali się jedynie to prób kontrowania, co sprawiało sporo problemów środkowym obrońcom Chorzowian. W 65. minucie w polu karnym po krótkim pokazie zapasów z Rafałem Grodzickim pada Buchała – sędzie jedenastki jednak nie dyktuje.

Kiedy w 72 minucie Arkadiusz Piech idealnym podaniem obsłużył Gabora Strakę a ten z 5 metrów nie trafił do siatki, kibice gospodarzy zaczęli wierzyć w korzystny rezultat spotkania. Kiedy jednak do ostatniego gwizdka pozostawało 16 minut Ruch Chorzów zadał pierwszy cios. Po kolejnej dobrej akcji na strzał z dystansu zdecydował się Malinowski, futbolówka odbiła się od zawodnika gospodarzy i kompletnie zmyliła bezradnego w tej sytuacji Fecia. Nie minęło 5 minut i jedenastka ze Śląska objęła prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę zamienił Grodzicki. Napór gości jednak nie ustawał. W 87. minucie w polu karnym drużyny ze Zdzieszowic starli się Grodzicki i Polak a sędzia wskazał na wapno. Jedenastkę pewnie wykorzystał Janoszka. Strzelanie Ruch Chorzów zakończył w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry – a Fecia ponownie, tym razem z akcji, po podaniu Piecha ustalił wynik na 1:4.

- Świetny początek ale potem brak konsekwencji, końcówka wypadła naprawdę żałośnie, dostaliśmy solidną lekcję piłki – powiedział po meczu Mateusz Bukowiec, pomocnik Ruchu Zdzieszowice. - Myślę, że zespołowi zabrakło sił. Jakość gry po stracie bramki, motoryka, wyraźnie to wszystko siadło. Ruch Chorzów to lepsza drużyna i dzisiaj jej piłkarze pokazali to na boisku. O karnym nie ma co dyskutować – podsumował z kolei Andrzej Polak, trener zdzieszowickiej drużyny.

W zdecydowanie lepszym humorze był Waldemar Fornalik, szkoleniowiec Ruchu Chorzów. - Straciliśmy bramkę jakich zazwyczaj nie tracimy, bo gramy całkiem solidnie w obronie. Poza tą wykorzystaną okazją przeciwnicy nie mieli chyba stuprocentowej sytuacji. Zakładaliśmy, że gospodarze mogą mieć problemy kondycyjne, my już gramy ligę, oni jeszcze nie. Im dłużej dzisiaj graliśmy, tym łatwiej przychodziło nam strzelanie bramek. Na szczęście mecz trwa 90 minut – ocenił Fornalik.

Rewanż za tydzień w Chorzowie.

2012-03-14 21:43:45 [83.30.30.*] id:790500
    sebek: Napisał postów [1540], status [Szycha] Reputacja
    "(...) jedenastka ze Śląska objęła prowadzenie." Nie wiem, czy Wy (24opole) naprawdę jesteście tacy oporni na wiedzę, czy robicie na złość tym, dla których prawidłowe nazewnictwo własnej Ziemi jest bardzo ważne? Ze Śląska są obie drużyny! Zdzieszowicom nawet bliżej do stolicy i Górnego Śląska (Opole) i Śląska jako całości (Wrocław). Chorzów jest z województwa Śląskiego, którego nie wszystkie ziemie są śląskie. Większość Górnego Śląska leży w granicach województwa Opolskiego. Niby reporter a takie byki strzela...

Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [16]
    2012-03-14 21:46:48 [77.254.14.*] id:790503
    Stirlitz: Napisał postów [7721], status [VIP] Reputacja
    Ale prawdę przecież pisze. Objęła prowadzenie? Objęła. Że Śląska? Ze Śląska. Kłamie? Nie kłamie.
    2012-03-14 21:47:05 [77.254.14.*] id:790504
    Ruch? Ruch.
    2012-03-14 21:51:05 [83.30.30.*] id:790512
    Stirlitz ciekawe, czy w meczu Legia Warszawa vs. Wisła Kraków ktoś używa stwierdzenie "drużyna z Polski objęła prowadzenie". Dobrze wiesz, że nie.
    2012-03-14 21:51:41 [77.254.14.*] id:790515
    mało
    2012-03-14 21:52:58 [83.30.30.*] id:790517
    Co mało?
    2012-03-14 21:54:03 [77.254.14.*] id:790522
    z MAŁOpolski znaczy się. Prawie.... (wiem, prawie ... różnicę)
    2012-03-14 22:01:10 [83.30.30.*] id:790544
    Dowcipny jesteś, nie ma co. Gdyby obie drużyny były z Małopolski, nikt nie skomentowałby, że drużyna z Małopolski objęła prowadzenie. A że reporter kieruje się nazewnictwem czysto PRLowskim (tradycja PRLu ciągle żywa), a nie prawdziwym, to tylko jego wstyd.
    2012-03-14 22:22:33 [77.254.14.*] id:790568
    @sebek, a która drużyna jest ze Śląska? Ruch?
    2012-03-14 22:24:35 [81.210.93.*] id:790573
    dzika stokrotka: Napisała postów [1840], status [Szycha] Reputacja
    stirlitz dobry ruch. twój ruch.
    2012-03-14 22:31:19 [83.30.30.*] id:790588
    I sam sobie podałeś kolejny przykład. "Ruch objął prowadzenie". Durne zdanie, bo obie drużyny to Ruch. Gdyby tak napisał jakiś reporter, byłoby oczywiste, że nie nadaje się na to stanowisko, gdyż nie ma odpowiedniej wiedzy w tematach, o których pisze. Jednak jeśli operuje nazwą "Śląsk" w taki sposób, że widać jego brak kompetencji, to nikt nic nie mówi. Bo po co, prawda? A Stirlitz jeszcze sobie zażartuje, nie będzie traktował rozmowy poważnie, bo po co? To tylko kolejny durny Ślązak rzucający się nie wiadomo o co. Wierz mi, jest o co.
    2012-03-14 22:43:16 [77.254.14.*] id:790603
    Co nie zmienia jednej rzeczy - że to drużyna ze Śląska objęła prowadzenie. (Był to Ruch :D ) Kłamał ? Wg mnie nie.
    2012-03-14 22:45:36 [83.30.30.*] id:790605
    Ja nie napisałem, że kłamał. I dobrze wiesz, o co mi chodzi.
    Kitowiec: Napisał postów [1136], status [stały bywalec] Reputacja
    Gdyby nie było brońmy swego Opolskiego to byś prawdopodobnie miał woj. Górnośląskie, ale byłoby przy tym też wiele minusów. Na pewno dla samego Opola.
    2012-03-14 21:10:36 [46.112.47.*] id:790448
    Oxide: Napisał postów [122], status [wyjadacz] Reputacja
    ojoj żabole w plecy 1:4

Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
    2012-03-14 21:12:17 [91.18.68.*] id:790454
    żabole...? możesz to troszkę rozwinąć...?

thee: Napisał postów [384], status [pismak] Reputacja
    moze tak te dofinansowanie od urzedu miasta dostanie ruch zdzieszowice a nie smieszna oderka?

2012-03-14 20:25:43 [91.18.68.*] id:790341
    Lubie to!!!!
    2012-03-14 20:27:01 [178.252.17.*] id:790348
    jak widze tych dumnych jak pawie grajków na miescie to mnie nosi, a z boiska schodza potulni jak baranki ...
    2012-03-14 23:21:22 [83.10.79.*] id:790642
    CzlowiekUlicy: Napisał postów [88], status [rozkręca się] Reputacja
    Chyba od urzedu miasta zdzieszowice moga dostac.

niebieski35: Napisał postów [8107], status [VIP] Reputacja
    No nie? Puściliby na trawę nagą kim kardaszjan i 5 chłopa i nawet w Opolu 70K widzów się znajdzie
    2012-03-14 21:15:47 [93.181.160.*] id:790460
    jak lubią ganiać za piłką to niech biegają, ale wolę popatrzeć na niemiecką piłkę nożną w wykonaniu kobiet te to umieją grać.
    2012-03-14 21:34:05 [77.254.14.*] id:790485
    A wymiana koszulek po meczu jest? @Rolik, opowiadaj !
    2012-03-14 21:48:28 [93.181.160.*] id:790507
    nie ma bynajmniej ja nie widziałem takich scen.
    2012-03-14 21:51:25 [93.181.160.*] id:790514
    2012-03-14 21:48:22 [31.63.26.*] id:790506
    BurczyMucha: Napisał postów [34], status [rozkręca się] Reputacja
    Wstyd drugi raz przegrac i to jeszcze u siebie !

2012-03-14 21:50:13 [91.18.68.*] id:790511
    Wstyd...? wstydem jest pisać takie pierdy jak ty piszesz...
    2012-03-14 20:32:00 [81.210.63.*] id:790360
    Janosik: Napisał postów [7961], status [VIP] Reputacja
    byl ktos na tym meczu.mom pytanie.

Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [4]
    2012-03-14 20:34:27 [91.18.68.*] id:790366
    1.200 ludzi było... to nie Łopole by było 45.000 tys. widzów...
    2012-03-14 20:51:52 [77.254.14.*] id:790407
    45 ? Dawno chyba nie byłeś na meczu na Odrze. Na każdy mecz przychodzi 65 tysięcy.
    2012-03-14 20:54:48 [91.18.68.*] id:790412
    Upssss, sorry....
    2012-03-14 21:13:23 [81.210.63.*] id:790455
    za sadzlimy cale pole slonecznikuw wje ktos po ile sprzedawali slonecniki.muwiom ze sie oplaco na euro spszedawac stonce.hehehehe
    2012-03-14 20:33:02 [87.206.197.*] id:790362
    Ten sport to jak cymbergaj, czy nieco inne zasady? I gdzie są Zdzichowice właściwie? 5 spoconych facetów uprawiających ogrodnictwo na zielonej trawce w luźnych gaciach. Chyba za mało piwa wypiłem;) To nie lepiej damskie rugby oglądać?

2012-03-14 20:33:42 [87.206.197.*] id:790364
    Sport dla ciepłych...;))
    2012-03-14 20:42:29 [91.18.68.*] id:790386
    Zdzichowice... już Tobie pisze, wieś w woj. opolskim, w pow. oleskim, w gminie Gorzów Śląski... masz...???
    2012-03-14 20:59:16 [87.206.197.*] id:790424
    biorę kalkulator, maps*google i namierzam. Zmieścili stadion. Nieźli.
    2012-03-14 20:58:29 [77.254.14.*] id:790422
    Wywiad i mina Prezesa w przerwie meczu (przy wyniku 1-0 dla Zdzich)- ....BEZCENNE... ch/h z tym że przegrali.

2012-03-14 20:49:10 [83.5.145.*] id:790403
    Juljan: Napisał postów [15744], status [VIP] Reputacja
    Panie trenerze czego brakowało w meczu? Szczęścia? Trener-Bramek. Ile było? 4-1 tak? To Trzech do remisu, czterech do wygranej dokładnie. :))

2012-03-14 20:29:11 [91.18.68.*] id:790355
    Mat tylko czekałeś na porażkę, co??? wcześniej nie dało rady napisać o tym sportowym wydążeniu...?

2012-03-14 20:23:44 [194.29.180.*] id:790335
    ombre: Napisał postów [19832], status [VIP] Reputacja
    jak by zdzieszowice wygraly to byloby tu pelno wpisow a tak po porazce fani znikneli.

2012-03-14 20:25:18 [91.18.68.*] id:790340
    Co zniknęli.... co??? Wierni po porażce, dumni po zwycięstwie...