• Autor: Mat
    • Wyświetleń: 8923
    • Dodano: 2012-02-26 / 06:09
    • Komentarzy: 80

    Grzegorz Radomski chce przepłynąć kanał La Manche

    Grzegorz Radomski chce przepłynąć kanał La Manche

    Grzegorz Radomski z Opola chce pokonać 35 kilometrów wpław - taki odcinek będzie miał do pokonania w kanale La Manche.

    Grzegorz Radomski chce przepłynąć kanał La Manche

    Zawodnik Zrywu Opole trenuje codziennie, przepływając po 7 kilometrów.

    Grzegorz Radomski chce przepłynąć kanał La Manche

    (Fot: Dżacheć)

    Pokonaniem wpław odcinka z francuskiego Calais do angielskiego Dover może pochwalić się niespełna 1200 osób na świecie. Przepłynięcie kanału La Manche uznawane jest za jeden z najbardziej prestiżowych wyczynów sportowych. Takie wyzwanie postawił sobie Grzegorz Radomski z Opola, zawodnik miejscowego Zrywu.

    - Całe życie jestem związany z pływaniem. Pływam od 20 lat. Młodszy już nie będę, na mistrzostwa świata czy europy już się nie zdążę przygotować żeby tam coś osiągnąć. Szukałem więc sposobu na osiągnięcie czegoś wyjątkowego w pływaniu – mówi Grzegorz Radomski. - Tak wpadłem na pomysł przepłynięcia kanału. Skontaktowałem się z angielską firmą Channel Swimming and Piloting Federation, zarezerwowałem termin na wrzesień, lada dzień wpłacą ostatnią ratę za obsługę bicia rekordu, jej całkowity koszt to 2,5 tysiąca funtów – dodaje Radomski.

    Zobacz takze Chwila nieuwagi czy zasłabnięcie? Auto zakończyło jazdę na ogrodzeniu

    Pływak opolskiego Zrywu chce przepłynąć liczący w linii prostej 35 kilometrów odcinek pomiędzy Anglią a Francją. - Wyzwanie owszem jest duże, ale trwają już do niego przygotowania – mówi z uśmiechem Radomski. - Pływam 7 dni w tygodniu po minimum 7 kilometrów dziennie. W każdą niedzielę zażywam też kąpieli z morsami na kąpielisku Silesia. W ubiegłym roku w październiku przepłynąłem Zatokę Pucką a w maju chcę popłynąć z Gdyni na Hel i dużo pływać na innych otwartych akwenach – wylicza 28 – latek. Jak podkreśla pływak, w przygotowaniach dużą rolę odgrywa przystosowanie organizmu do niższej niż ta na basenie temperatury wody. - We wrześniu woda w kanale La Manche może mieć około 15 stopni – zaznacza Grzegorz Radomski.

    Zawodnikowi mocno dopinguje i pomaga klub Zryw Opole. - Cieszymy się, że Grzegorz postawił sobie taki cel i chętnie zaangażowaliśmy się w organizację tego przedsięwzięcia. Trochę jest do przygotowania. Do Anglii trzeba przetransportować kuter, zorganizować noclegi, zakupić odżywki dla zawodnika. To nie tylko slipki i okularki – mówi Waldemar Burzykowski, prezes klubu. - W przygotowania włączył się Polski Związek Pływacki, który zafundował Grzegorzowi dres reprezentacyjny. Pomoc zadeklarował też urząd miasta i urząd marszałkowski. Docelowo potrzebujemy około 20 tysięcy złotych – dodaje Burzykowski.

    Zobacz takze Nocny pożar samochodu przy budynku wielorodzinnym. Ogień objął także drugi pojazd

    Zgodnie z zasadami jakie wyznacza angielska federacja, zawodnik musi przepłynąć kanał bez choćby dotknięcia kutra. Dozwolone są przystanki w formie pływania w miejscu a także pływanie na plecach – w takiej pozycji zawodnik może przyjmować pożywienie i płyny. Zawodnik nie może też używać kombinezonu z pianki - na sobie może mieć tylko spodenki do kolan, czepek i okulary. - Najbardziej obawiam się dużych fal, bo z tymi mam mało do czynienia na co dzień. Choć w linii prostej z Dover do Calais jest 34 kilometry, to płynąc pokonuje się ponad 35 kilometrów. Ale wierzę, że dam radę. Na rekord czasowy nie idę, bo ten wynosi 7 godzin i jest ponad moje siły – podsumowuje Radomski.

    W historii dotychczasowych prób jedynie dwójce Polaków udało się przepłynąć wpław kanał La Manche. W 1974 i 2002 roku dokonała tego Teresa Zarzeczańska a w 1978 roku wyczyn udał się Romualdowi Szopie.
    reklama

    Więcej zdjęć

    Grzegorz Radomski chce przepłynąć kanał La Manche
    Grzegorz Radomski chce przepłynąć kanał La Manche

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2012-06-06 08:27:00 [83.29.198.*] id:854372  
    BULWIN: Napisała postów [101], status [młodszy wyjadacz] Reputacja
    Radom jesteś wielki !! Powodzenia !!

    Nick:
    Treść:
    2012-02-26 21:24:19 [89.101.67.*] id:776052  
    Doe John: Napisał postów [565], status [starszy pismak] Reputacja
    to jest pasja szacunek i pozdrowienia dla kazdego kto ma pasje i sie jej poswieca wszak czlowiek bez pasji jest jak dom bez wlasciela POWODZONKA !!!!!!

    Nick:
    Treść:
    2012-02-26 08:48:27 [90.156.124.*] id:775544  
    aniuska: Napisała postów [21279], status [VIP] Reputacja
    powodzonka zyczę :)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [36]
    2012-02-26 09:02:41 [80.48.34.*] id:775556  
    astra: Napisał postów [12380], status [VIP] Reputacja
    dolacze sie , zycze powodzenia i trzymam kciuki
    2012-02-26 10:58:41 [178.37.48.*] id:775592  
    katrina: Napisała postów [22220], status [VIP] Reputacja
    Ja też się dołączam i też życzę powodzenia :)
    2012-02-26 11:00:31 [83.4.158.*] id:775593  
    drań73: Napisała postów [-4294949855], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    najpierw la manche później popłynie dookoła świata
    2012-02-26 11:33:33 [178.37.18.*] id:775606  
    farmer: Napisał postów [507], status [rozpisany/na] Reputacja
    powodzenia....
    2012-02-26 12:03:07 [77.223.234.*] id:775613  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    niech jeszcze coś zamoczy w tej francji;)
    2012-02-26 12:37:18 [178.37.48.*] id:775621  
    katrina: Napisała postów [22220], status [VIP] Reputacja
    Demotywator: ty to jesteś nie ma co..:D:D
    2012-02-26 12:37:59 [178.37.48.*] id:775623  
    katrina: Napisała postów [22220], status [VIP] Reputacja
    Po co od razu moczyć....??:P:P
    2012-02-26 12:38:55 [90.156.124.*] id:775627  
    aniuska: Napisała postów [21279], status [VIP] Reputacja
    ajjj bo jemu o nogę chodziło :P
    2012-02-26 12:39:58 [77.223.234.*] id:775630  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    przecież na sucho chłopak ma tam siedzieć:P
    2012-02-26 12:40:20 [90.156.124.*] id:775632  
    aniuska: Napisała postów [21279], status [VIP] Reputacja
    dzisiaj nic..jade na obiad zaraz :))
    2012-02-26 12:41:02 [77.223.234.*] id:775634  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    aniuska głowa mnie tak bardzo boli...pomasujesz?:(
    2012-02-26 12:41:52 [82.82.186.*] id:775635  
    czort: Napisał postów [7997], status [VIP] Reputacja
    chcesz to cie wymasuje ze tydzien z gołebiami bedziesz latał!!!!
    2012-02-26 12:42:04 [90.156.124.*] id:775636  
    aniuska: Napisała postów [21279], status [VIP] Reputacja
    zapiłeś? hehheh :P
    2012-02-26 12:42:37 [82.82.186.*] id:775637  
    czort: Napisał postów [7997], status [VIP] Reputacja
    ojej zapiłes.......
    2012-02-26 12:43:08 [77.223.234.*] id:775638  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    napisze tak:alkohol wkradł się do moich napojów;)
    2012-02-26 12:43:18 [90.156.124.*] id:775639  
    aniuska: Napisała postów [21279], status [VIP] Reputacja
    ojoj ja tu nie bede ci przytaczala twoich slow w innych postach....
    2012-02-26 12:43:58 [90.156.124.*] id:775640  
    aniuska: Napisała postów [21279], status [VIP] Reputacja
    dobra uciekam cos zhamac...bawta sie dobrze :)
    2012-02-26 12:43:59 [93.181.160.*] id:775641  
    rolandgif: Napisał postów [4045], status [VIP] Reputacja
    anka mnie dzisiaj obsługuje.
    2012-02-26 12:44:29 [82.82.186.*] id:775643  
    czort: Napisał postów [7997], status [VIP] Reputacja
    pa:)
    2012-02-26 12:45:23 [90.156.124.*] id:775646  
    aniuska: Napisała postów [21279], status [VIP] Reputacja
    roland ja ci mowie ty tez chcesz z golebiami latac u czorta? :PP
    2012-02-26 12:45:55 [82.82.186.*] id:775648  
    czort: Napisał postów [7997], status [VIP] Reputacja
    dokładnie!!!zemna nie ma zartów...kupie czołg i jazda.....
    2012-02-26 12:46:05 [93.181.160.*] id:775649  
    rolandgif: Napisał postów [4045], status [VIP] Reputacja
    nie ale ciebie chętnie skonsumuję
    2012-02-26 12:46:17 [90.156.124.*] id:775650  
    aniuska: Napisała postów [21279], status [VIP] Reputacja
    hehhe nom lepiej uwazac :P
    2012-02-26 12:46:44 [90.156.124.*] id:775652  
    aniuska: Napisała postów [21279], status [VIP] Reputacja
    "nie dla psa kiełbasa" P
    2012-02-26 12:47:09 [82.82.186.*] id:775653  
    czort: Napisał postów [7997], status [VIP] Reputacja
    uklej se z plasteliny i smacznego
    2012-02-26 13:44:54 [178.37.48.*] id:775707  
    katrina: Napisała postów [22220], status [VIP] Reputacja
    Katastrofa Demotywator popadł w chorobę morską....hehhhh
    2012-02-26 13:47:00 [77.223.234.*] id:775709  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    katrina już mi lepiej:P lubisz też się popluskać:D
    2012-02-26 13:47:09 [178.37.48.*] id:775711  
    katrina: Napisała postów [22220], status [VIP] Reputacja
    Demotywator: proponuję Alka-Seltzer podobno skuteczne na burze w szklance wody....:P:P
    2012-02-26 13:48:33 [178.37.48.*] id:775713  
    katrina: Napisała postów [22220], status [VIP] Reputacja
    Jak najbardziej.....ale nie wkładam do wody tego co nie trzeba ....chociaż inaczej nie da się zamoczyć....:P:P
    2012-02-26 13:53:37 [77.223.234.*] id:775720  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    już wypiłem alkazelecera:D oj to takie fajne w wodzie moczyć spróbuj kiedyś tak lekko i przyjemnie:D
    2012-02-26 13:57:11 [178.37.48.*] id:775721  
    katrina: Napisała postów [22220], status [VIP] Reputacja
    Hmmmm......niestety ale chyba nie będę miała takich doznań jak Ty, bo kobiety są inaczej zbudowane od panów.....:(:(
    2012-02-26 14:01:01 [77.223.234.*] id:775725  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    zawsze pozostaje rower wodny...oby tylko nie fikać za mocno żeby się nie wykopyrtnął;)
    2012-02-26 14:07:57 [178.37.48.*] id:775730  
    katrina: Napisała postów [22220], status [VIP] Reputacja
    Hehhhh.....pomysłowy z Ciebie facet...:P:P
    2012-02-26 14:08:38 [178.37.48.*] id:775731  
    katrina: Napisała postów [22220], status [VIP] Reputacja
    Potrafisz zapobiec każdej sytuacji .....oczywiście w potrzebie..:P:P
    2012-02-26 14:30:41 [93.181.160.*] id:775738  
    rolandgif: Napisał postów [4045], status [VIP] Reputacja
    kto tu moczy kija??
    2012-02-26 14:40:29 [178.37.48.*] id:775745  
    katrina: Napisała postów [22220], status [VIP] Reputacja
    Nie wiem czy zauważyłeś?? ale nikt tutaj nie moczy żadnego kija i nikt tu nie pisze o kijach...!!!!!:D
    2012-02-26 12:56:57 [89.68.4.*] id:775670  
    Kamil_Zwm: Napisał postów [-4294966834], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    Dasz rade FOREST !!! :D

    Nick:
    Treść:
    2012-02-26 11:26:00 [93.181.160.*] id:775603  
    rolandgif: Napisał postów [4045], status [VIP] Reputacja
    Czort śpisz jeszcze??

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [16]
    2012-02-26 11:32:53 [178.37.18.*] id:775605  
    farmer: Napisał postów [507], status [rozpisany/na] Reputacja
    na sumę do kościoła poszedł.......
    2012-02-26 11:37:45 [93.181.160.*] id:775607  
    rolandgif: Napisał postów [4045], status [VIP] Reputacja
    Teraz pewnie się objada przy stole albo biega z torbami w centrum handlowym za żoną.
    2012-02-26 11:40:34 [91.18.76.*] id:775608  
    sebastian325i: Napisał postów [13399], status [VIP] Reputacja
    Przypominam tylko że w DE centra handlowe w niedziele są zamknięte...
    2012-02-26 11:42:59 [178.37.18.*] id:775610  
    farmer: Napisał postów [507], status [rozpisany/na] Reputacja
    albo jeszcze ją tuli..........he he!!!
    2012-02-26 12:10:14 [78.144.77.*] id:775614  
    olenka4u: Napisała postów [43339], status [VIP] Reputacja
    Seba w UK do 17 sa dzisiaj otwarte ;) Moze Czort gdzies po mojej dzielni smiga ;p
    2012-02-26 12:28:53 [93.181.160.*] id:775615  
    rolandgif: Napisał postów [4045], status [VIP] Reputacja
    Ale śnieg sypie a chciałem iść z psem do lasu.
    2012-02-26 12:35:52 [82.82.186.*] id:775618  
    czort: Napisał postów [7997], status [VIP] Reputacja
    roland joł juz o 8,30 wstał.i kaffei pił i patrzyłem w okno jak słonko wstaje:)
    2012-02-26 12:36:45 [82.82.186.*] id:775619  
    czort: Napisał postów [7997], status [VIP] Reputacja
    hehe olenka a gdzie ty w Uk jestes ja był w Aberdeen
    2012-02-26 12:37:10 [84.44.203.*] id:775620  
    paulus6: Napisał postów [6307], status [VIP] Reputacja
    a do gołambiow zejs jescy niy zajrzoł
    2012-02-26 12:37:41 [77.223.234.*] id:775622  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    nie mógł spać po tych erotikach;)
    2012-02-26 12:38:07 [82.82.186.*] id:775624  
    czort: Napisał postów [7997], status [VIP] Reputacja
    juz byłem u gołebi obraczkowalem i kanarki karmiłem
    2012-02-26 12:38:43 [93.181.160.*] id:775626  
    rolandgif: Napisał postów [4045], status [VIP] Reputacja
    wszystko je możliwy a raczyj małygo czorta futruje.
    2012-02-26 12:39:03 [82.82.186.*] id:775628  
    czort: Napisał postów [7997], status [VIP] Reputacja
    no w tych erotich to te dziołchy udawaja niema co...
    2012-02-26 12:39:46 [82.82.186.*] id:775629  
    czort: Napisał postów [7997], status [VIP] Reputacja
    aniuska co na mittag dzis joł mom rosołek z gołebia i makaron swojski:P
    2012-02-26 12:40:39 [82.82.186.*] id:775633  
    czort: Napisał postów [7997], status [VIP] Reputacja
    roland a jak z dupceniem stois??????
    2012-02-26 12:45:00 [82.82.186.*] id:775645  
    czort: Napisał postów [7997], status [VIP] Reputacja
    hehe roland masz mazrenia sciętej głowy:P
    2012-02-26 12:29:24 [81.219.5.*] id:775616  
    kanclerz: Napisał postów [4906], status [VIP] Reputacja
    Musi Ci się udać,trzymam kciuki.

    Nick:
    Treść:
    2012-02-26 09:36:35 [79.163.144.*] id:775564  
    słodki Adaś: Napisał postów [222], status [starszy wyjadacz] Reputacja
    mam nadzieje ze pokazesz co potrafia polacy

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [5]
    2012-02-26 09:38:02 [83.13.133.*] id:775566  
    M1974P: Napisał postów [14334], status [VIP] Reputacja
    POLAK potrafi :-P
    2012-02-26 10:20:23 [178.37.4.*] id:775575  
    gregorio_88: Napisał postów [2520], status [Szycha] Reputacja
    ''POLAK potrafi'', ale jak mu zapłacą.
    2012-02-26 11:10:58 [84.44.203.*] id:775601  
    paulus6: Napisał postów [6307], status [VIP] Reputacja
    Polacy to jednak wszystko zrobią żeby sie tylko do tej Angli dostac
    2012-02-26 11:29:56 [87.206.0.*] id:775604  
    omniahd: Napisał postów [402], status [pismak] Reputacja
    kanału la Manche nie ukradną
    2012-02-26 11:41:54 [91.18.76.*] id:775609  
    sebastian325i: Napisał postów [13399], status [VIP] Reputacja
    Kanału nie, ale wodę...? kto wie.... ;P
    2012-02-26 10:44:50 [195.114.170.*] id:775584  
    mr.blant: Napisał postów [1018], status [stały bywalec] Reputacja
    ciekawe ile zajmuje przeplyniecie wplaw ,jak statkiem jest okolo 1.5 h

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2012-02-26 10:46:15 [195.114.170.*] id:775586  
    mr.blant: Napisał postów [1018], status [stały bywalec] Reputacja
    nie doczytalem 7 h masakra...
    2012-02-26 07:36:02 [83.13.133.*] id:775532  
    M1974P: Napisał postów [14334], status [VIP] Reputacja
    Pomyślnych prądów ;-)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [5]
    2012-02-26 09:03:33 [80.48.34.*] id:775557  
    astra: Napisał postów [12380], status [VIP] Reputacja
    dokladnie pomyslnych pradow :)
    2012-02-26 09:18:44 [83.10.112.*] id:775559  
    wimbud: Napisał postów [266], status [maniak] Reputacja
    360 volt
    2012-02-26 09:34:16 [83.13.133.*] id:775563  
    M1974P: Napisał postów [14334], status [VIP] Reputacja
    Ymym 380 V :-D
    2012-02-26 09:37:33 [178.37.40.*] id:775565  
    Regionalista: Napisał postów [108], status [wyjadacz] Reputacja
    Volty to napięcie, prąd wyraża się w Amperach [A]
    [1]
    2012-02-26 09:45:43 [83.13.133.*] id:775567  
    M1974P: Napisał postów [14334], status [VIP] Reputacja
    Filozof :-P
    2012-02-26 08:39:11 [82.82.182.*] id:775538  
    czort: Napisał postów [7997], status [VIP] Reputacja
    co bys sie nie scedził....

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [5]
    2012-02-26 08:43:51 [90.156.124.*] id:775543  
    aniuska: Napisała postów [21279], status [VIP] Reputacja
    ejjj no liczą sie zamiary :P
    2012-02-26 08:49:41 [83.10.112.*] id:775546  
    wimbud: Napisał postów [266], status [maniak] Reputacja
    niech uwaza na rekiny
    2012-02-26 08:53:35 [82.82.186.*] id:775548  
    czort: Napisał postów [7997], status [VIP] Reputacja
    widze ze sie podoba klasa ptak:)))))))))))))
    2012-02-26 08:54:24 [90.156.124.*] id:775549  
    aniuska: Napisała postów [21279], status [VIP] Reputacja
    a skąd wiesz? hmmm
    2012-02-26 08:55:40 [83.22.106.*] id:775551  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    jak będzie płynął na plecach to pletwę może wystawić :)))
    2012-02-26 06:28:17 [83.22.152.*] id:775530  
    sarmata: Napisał postów [373], status [pismak] Reputacja
    Gratuluję pomysłu i życzę osiągnięcia celu. Rzeczywiście fale na morzu są dla pływaka olbrzymim utrudnieniem. Pływałem (na basenie) zawodniczo, w klubie przez 7 lat i gdy przyszło mi brać udział w maratonie dookoła mola sopockiego w latach 60-tych ubiegłego wieku, po pierwszych 40 minutach, z powodu fal, miałem wszystkiego dosyć. Pozdrawiam.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2012-02-26 08:42:01 [84.10.0.*] id:775542  
    GosiaB: Napisała postów [-4294966616], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    rany.. jak to brzmi - " w latach 60-tych ubiegłego wieku " - serdecznie Cię pozdrawiam bo ja tez " w latach 60-tych ubiegłego wieku " ale na kajakach :):)