• Autor: Mat
    • Wyświetleń: 3122
    • Dodano: 2012-02-11 / 08:49
    • Komentarzy: 7

    Miasto uległo w sprawie młodych piłkarzy

    Miasto dołoży klubowi na utrzymanie trenerów grup młodzieżowych powyżej 12 roku życia, ale tylko do końca 2012 roku.(Fot: archiwum prywatne)

    Miasto dołoży klubowi na utrzymanie trenerów grup młodzieżowych powyżej 12 roku życia, ale tylko do końca 2012 roku.(Fot: archiwum prywatne)

    Opolski ratusz częściowo wycofał się z decyzji o zaprzestaniu finansowania trenerów grup juniorskich Odry Opole. Około 100 tysięcy złotych rocznie miasto przekazywało na szkolenie od 2009 roku, kiedy odrodził się OKS. Brak wsparcia oznaczał poważne zachwianie w systemie szkolenia młodych adeptów piłki nożnej w mieście – ostatecznie jednak przedstawiciele klubu i ratusza doszli do porozumienia.

    Po ogłoszeniu decyzji miasta, że wraz z końcem 2011 roku Miejski Ośrodek Sportu, podlegający pod wydział oświaty, przestaje łożyć na trenerów 12 grup juniorskich Odry Opole, klub podjął z miastem negocjacje, licząc że to od drastycznych cięć jednak odstąpi. Stało się jednak inaczej i wraz z początkiem 2012 roku pojawiły się pierwsze decyzje związane z funkcjonowaniem systemu szkolenia, w którym bierze obecnie udział około 300 chłopców.

    - Wprowadziliśmy system składkowy dla rodziców dzieci do lat 12. Za zbiórkę pieniędzy odpowiedzialni będą trenerzy-instruktorzy grup,uruchomiliśmy też specjalne konto bankowe w celu dokonywania wpłat. Wcześniej połączyliśmy niektóre roczniki, zakładając że w danej grupie nie może trenować mniej niż 15 chłopaków – wyjaśnia Jacek Nałęcz, dyrektor OKS Odry Opole. - Z regularnych rozgrywek wycofamy wiosną dwie drużyny, ale przewrotnie, wpłynąć to powinno pozytywnie na rywalizację w grupach i podnieść ich poziom sportowy – mówi Nałęcz. W klubowej kasie cały czas brakowało jednak pieniędzy dla trenerów młodzieży od 13 roku życia - około 35 tysięcy złotych..

    Zobacz także 18 lat temu żywioł zniszczył ponad sto domów. Balcarzowice pamiętają ten dzień GALERIA

    Jak zapewnia Krzysztof Początek, wiceprezydent Opola, odpowiedzialny m.in. za oświatę w mieście, bacznie przyglądał się działaniom podejmowanym przez klub w związku z decyzją o zaprzestaniu finansowania grup młodzieżowych z MOS. - Odra dokonała pewnych zmian w swoich sekcjach i sposobie ich utrzymania, które uznajemy za pozytywne. Stąd też w rozmowach doszliśmy do porozumienia, którego efektem jest m.in. decyzja miasta o sfinansowaniu z MOS trenerów grup nie objętych systemem składkowym – wyjaśnia wiceprezydent. - Będzie to jednak miało miejsce tylko do końca 2012 roku, bo tak jak podkreślałem wcześniej tak podkreślam nadal, trenerzy nie powinni być opłacani z karty nauczyciela – zaznacza Początek.

    Wiceprezydent Początek poinformował też naszego reportera, że w sprawie systemu szkolenia młodych piłkarzy w Opolu pomiędzy miastem a klubem OKS Odra Opole zostanie podpisana umowa. Obie strony razem mają wspomniany system udoskonalać. Wstępnie mówi się o powstaniu Miejskiego Klubu Sportowego, który miałby współpracować zarówno z MOS – em, klubem jak również szkołami na terenie Opola.
    reklama

    Forum

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    W dyskusji: 7

    2012-02-11 13:45:21 #764215
    Po co inwestować w sport? Bez sens przecież tylko czemu później opisują porażki reprezentacji polski? Polska liga jest warta tyle co Niemiecki Bayern Munchen!! - co jak dla mnie jest żałosne. Zacznijmy inwestować w sport!!
    [ 0 ]
    2012-02-11 09:54:08 #764118
    Bedzie tak.Wyszkolą kilka talentów i będzie sprzedaż do innych klubów. Jest interes? Jest!
    [ 0 ]
    2012-02-11 09:09:17 #764109
    po co dawać pieniądze na sport młodych? lepiej niech piją piwo na ławce i palą blanty.
    [ 0 ]