• Autor: Greg
    • Wyświetleń: 10293
    • Dodano: 2012-01-27 / 09:30
    • Komentarzy: 37

    Opolski dworzec PKP przejdzie metamorfozę

    Opolski dworzec PKP przejdzie metamorfozę

    Zabytkowe budynki dworca czeka gruntowny remont.

    Opolski dworzec PKP przejdzie metamorfozę

    Trwają przygotowania do remontu - do niedawna stała tutaj kwiaciarnia.

    Opolski dworzec PKP przejdzie metamorfozę

    (Fot. Dżacheć)

    W ciągu najbliższych tygodni rozpoczną się prace budowlane przy modernizacji budynku dworca Opole Główne. Trwają już przygotowania do remontu - z dworcowego hallu znikają stoiska handlowe.

    Modernizacja ma celu poprawę estetyki dworca oraz komfortu podróżnych, a także dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych.

    Zobacz takze 16 mln zł na Pomnik Czynu Powstańczego. Wicepremier ogłosił decycję WIDEO

    - Wiele prac będzie miało charakter odtworzeniowy, bo obiekt jest wpisany do rejestru zabytków. Elewacja dworca odzyska dawny blask, odtworzone zostaną także detale architektoniczne - mówi Bartłomiej Sarna, rzecznik prasowy PKP S.A. we Wrocławiu.

    Wewnątrz obu budynków wyremontowane zostaną pomieszczenia wewnętrzne, zgodnie z harmonogramem prac zaakceptowanym przez konserwatora zabytków. W zależności od zużycia część okien i drzwi zostanie poddana renowacji albo wymianie, wymienione zostaną też wszystkie instalacje. Budynek wreszcie stanie się przyjazny niepełnosprawnym podróżującym.

    Zobacz takze Zostawiła dziecko tylko na chwilę? Kilkanaście minut może wystarczyć do tragedii

    - Dzięki wybudowaniu wind, zjeżdżających do tunelu łączącego oba budynki osoby o ograniczonej sprawności ruchowej będą mogły sprawniej poruszać się pomiędzy budynkami. A dzięki instalacji nowego systemu monitoringu poprawi się bezpieczeństwo w obrębie dworca i jego najbliższego otoczenia - dodaje rzecznik.

    Metamorfozę przejdzie również plac przed dworcem. Podróżni wychodząc z dworca trafią na deptak. Na placu pojawi się też małe rondo, a na prawo od dworca (stojąc twarzą w kierunku ulicy) umiejscowiony zostanie parking.

    Nie znamy jeszcze dokładnego terminu rozpoczęcia prac, jednak jak informuje rzecznik wrocławskiego PKP, prace mają ruszyć w pierwszym kwartale tego roku. Przewidywany termin zakończenia inwestycji to rok 2013 rok.
    reklama

    Więcej zdjęć

    Opolski dworzec PKP przejdzie metamorfozę
    Opolski dworzec PKP przejdzie metamorfozę

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2012-01-27 21:32:30 [84.26.2.*] id:756938  
    daniel666: Napisał postów [59], status [rozkręca się] Reputacja
    "Modernizacja ma celu poprawę estetyki dworca" a CO Z PASAŻERAMI ??????????????????????????????????????????

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2012-01-28 14:01:07 [213.17.151.*] id:757109  
    Piratus: Napisał postów [404], status [pismak] Reputacja
    Przecież wyraznie jest napisane, przeczytałeś tylko jedno zdanie czy co?
    2012-01-27 21:15:15 [83.22.118.*] id:756919  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    Nie jeden browar się tam wypiło..

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2012-01-27 22:34:36 [89.101.67.*] id:756959  
    Doe John: Napisał postów [565], status [starszy pismak] Reputacja
    nie ejden raz sie tam slaska witalo
    2012-01-27 09:56:36 [93.181.149.*] id:756553  
    aniuska: Napisała postów [21279], status [VIP] Reputacja
    mały Brzeg sie doczekał to teraz czas na miasto wojewódzkie :D

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [4]
    2012-01-27 10:01:42 [77.223.234.*] id:756557  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    ale będziemy mieli wypasiony dworzec...;)
    2012-01-27 10:04:49 [93.181.149.*] id:756561  
    aniuska: Napisała postów [21279], status [VIP] Reputacja
    nio to będę musiała się przyzwyczaić do nowego wizerunku, bo jak sie zgubię w Opolu i znajdę to cacko to już jestem w domu :DD
    2012-01-27 18:38:51 [84.10.62.*] id:756808  
    Boss: Napisał postów [666], status [starszy pismak] Reputacja
    W opolu nie da się zgubić :D. Niestety Opole to stolica nędznego województwa, które już dawno nie powinno istnieć. Gdybyśmy byli w dolno śląskim to i ta śmierdząca Mniejszośc Nemecka nie miała by tu nic do gadania i lepiej by nam się żylo w tej dziurze ;). Pozdrowionka
    2012-01-27 20:23:51 [93.181.149.*] id:756887  
    aniuska: Napisała postów [21279], status [VIP] Reputacja
    hehhe no chyba ze się wjedzie dwa razy w ślepą uliczkę :P
    2012-01-27 20:14:39 [77.160.172.*] id:756875  
    ddmc: Napisała postów [113], status [wyjadacz] Reputacja
    stary poczciwy dworzec....... :p

    Nick:
    Treść:
    2012-01-27 10:11:15 [188.33.158.*] id:756568  
    ina630: Napisała postów [4], status [żółtodziób] Reputacja
    niepełnosprawni OK a co z matką z wózkiem???

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [7]
    2012-01-27 12:37:15 [31.174.17.*] id:756607  
    Juljan: Napisał postów [15743], status [VIP] Reputacja
    Słuszne pytanie.
    2012-01-27 12:59:49 [93.181.149.*] id:756635  
    aniuska: Napisała postów [21279], status [VIP] Reputacja
    jak zwykle zapomniane...wózek hop do góry i podnoszenie ciężarów ćwiczymy
    2012-01-27 17:36:49 [83.30.132.*] id:756789  
    Juljan: Napisał postów [15743], status [VIP] Reputacja
    wynika z tego że w naszym kraju musimy mieć silne kobiety, albo takich wrażliwców jak ja który zawsze pomoże :P
    2012-01-27 18:35:14 [84.10.62.*] id:756806  
    Boss: Napisał postów [666], status [starszy pismak] Reputacja
    Na wózek znajdzie sie miejsce, niestety o matce nie pomyślano. Nie od dzisiaj wiemy że gruszki nie rosną na lące, a kto kopie dziury musi je omijać. Pozdrowionka
    2012-01-27 18:39:19 [194.29.180.*] id:756809  
    anio74: Napisała postów [15795], status [VIP] Reputacja
    A czy nie wydaje się Wam, że z tych wind będą mogły też skorzystać osoby z wózkami dla dzieci? I czy nie jest to oczywiste?
    2012-01-27 18:42:52 [84.10.62.*] id:756811  
    Boss: Napisał postów [666], status [starszy pismak] Reputacja
    Pisze przecież że to windy jedno wózkowe :) i tylko w przypadku gdy dziecko ma maks. 100cm i nie przekracza wagi 20 kg. :)
    2012-01-27 18:44:21 [194.29.180.*] id:756813  
    anio74: Napisała postów [15795], status [VIP] Reputacja
    No i git, bo 3letnie dziecko wózka już nie potrzebuje.
    2012-01-27 11:06:48 [188.33.113.*] id:756583  
    Rex: Napisał postów [4676], status [VIP] Reputacja
    Najpierw trzeba cos zrobić z tym wstrętnym placem dworcowym Usunąć te budy i zrobic wreszcie podziemne przejście w kierunku ul. Krakowskiej

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2012-01-27 18:36:29 [84.10.62.*] id:756807  
    Boss: Napisał postów [666], status [starszy pismak] Reputacja
    Ja tam wole podziemne przejście od razu na malinke. Pozdrowionka
    2012-01-27 17:44:51 [89.101.67.*] id:756792  
    Doe John: Napisał postów [565], status [starszy pismak] Reputacja
    dworzec pkp okraglak widziecie a wy narzekacie ze Ryszard Lwie Serce rzadzi Opolem brawo ! stawiam ruda jak bede u Was na wyspie pozdro dla Mlodego

    Nick:
    Treść:
    2012-01-27 16:26:10 [84.10.44.*] id:756752  
    DonPedro69: Napisał postów [11143], status [VIP] Reputacja
    Pozazdrościli Przemyślowi? Wątpię, aby ich stać było na taką ekstrawagancję jak tam (dla niektórych jest to Polska B, a może nawet i zadoopie!). ;)

    Nick:
    Treść:
    2012-01-27 10:13:21 [217.197.74.*] id:756569  
    pavulans: Napisał postów [1995], status [Szycha] Reputacja
    Ciekawe czy po renowacji nadal będzie praktykowane wyrzucanie na mróz pasażerów oczekujących na pociąg z poczekalni która jest czynna do 23.00??? Po co komu dworzec który nie spełnia swojej funkcji? Jak nie ma gdzie w cieple poczekać na pociąg??? Pieniądze wywalone w błoto. PKP trzeba zlikwidować i poczekać aż pojawi się u nas DB. Może wtedy będzie się po ludzku podróżować!!!

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [6]
    2012-01-27 10:24:20 [31.175.205.*] id:756572  
    Kuba Opole: Napisał postów [142], status [wyjadacz] Reputacja
    Poczekalnie zamykają bo był by tam istny chlew... bezdomni koczują tam pijani strasznie i nikt im nic nie powie... A do noclegowni ich nie wpuszczą w takim stanie dużo jeżdżę pociągami a na dworcu wieczorem zawsze wszystkie ławki zajęte przez nich...
    2012-01-27 11:31:42 [46.237.227.*] id:756589  
    katastroffa: Napisał postów [382], status [pismak] Reputacja
    Kuba takim czymś powinno zając się SOK po to oni też są. pociągami nie jezdzisz za darmo żebyś stał jak kaktus pod gołym niebem bo kilka osób urządziło sobie w poczekalni noclegownie. Jak to u nas najłatwiej jet zamknąc i problem z głowy.
    2012-01-27 12:22:46 [83.30.232.*] id:756599  
    nika: Napisała postów [22946], status [VIP] Reputacja
    DB już miało wkroczyć na nasz rynek, ale don kaczorro, który wtedy "rządził" zaczął wywlekać jakieś dziwne historyje o tym, że powinni płacić odszkodowania Polakom , których wożono DB w czasie IIwojny światowej na roboty i do obozów....
    2012-01-27 14:06:58 [83.10.238.*] id:756679  
    Rafaeloo: Napisał postów [166], status [starszy wyjadacz] Reputacja
    Tak jest to jest pomysł PKP w 100% sprzedać DB wtedy to bedzie porządek.
    2012-01-27 15:20:20 [87.79.203.*] id:756706  
    paulus6: Napisał postów [6307], status [VIP] Reputacja
    macie racje z tym DB przecież ten Dworzec to oni zbudowali to niech go teraz remontują
    2012-01-27 15:26:13 [93.181.149.*] id:756713  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    Ponoć mówią, że Sindbad przejmie dworzec tak jak PKS :PP Rzekomo tylko kwestia czasu....;)
    2012-01-27 13:13:11 [77.223.241.*] id:756649  
    Razor75: Napisał postów [1255], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    fajnie....

    Nick:
    Treść:
    2012-01-27 09:43:01 [178.37.56.*] id:756547  
    hahahaha: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    ja perdole..... dworzec tera będzie cycuś ;)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [6]
    2012-01-27 09:56:14 [77.223.234.*] id:756552  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    a w kiblach będzie miękki papier toaletowy o zapachu śliwkowym:D
    2012-01-27 10:04:24 [77.223.234.*] id:756560  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    jeszcze jak by skąpo ubrane hostessy nosiły drinki w przedziale dla podróżnych to bym się przesiadł do pociągu:D
    2012-01-27 10:05:55 [93.181.149.*] id:756562  
    aniuska: Napisała postów [21279], status [VIP] Reputacja
    marzyciel ;)
    2012-01-27 10:08:21 [178.37.56.*] id:756564  
    hahahaha: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    i żeby stopy między jajkami twoimi ogrzewać sobie chciały.... ;)
    2012-01-27 10:08:30 [78.149.28.*] id:756565  
    olenka4u: Napisała postów [43339], status [VIP] Reputacja
    One juz beda w poczekalni rozdawac te driny, ale za okazaniem biletu PKP
    2012-01-27 10:25:51 [31.175.205.*] id:756573  
    Kuba Opole: Napisał postów [142], status [wyjadacz] Reputacja
    @Demotywator - normalnie czuł bym się jak w raju ;D ale to niestety polskie pkp ;(