• Autor: Mat
    • Wyświetleń: 6354
    • Dodano: 2012-01-24 / 17:29
    • Komentarzy: 32

    Filharmonia się zmienia. Wkrótce odwołanie dyrektora

    Filharmonia się zmienia. Wkrótce odwołanie dyrektora

    Warta ponad 21 milionów złotych przebudowa Filharmonii Opolskiej idzie pełną parą.(Fot: Dżacheć)

    Inwestycja warta ponad 21 milionów złotych w ramach której rozbudowywana jest Filharmonia Opolska, zaczyna nabierać kształtu. Na ukończeniu jest m.in robiąca wrażenie szklana elewacja budynku. Tymczasem wszystko wskazuje na to, że w odnowionej siedzibie FO funkcji dyrektora nie będzie już pełnił Bogusław Dawidow. Zarząd Województwa Opolskiego ma go odwołać w przyszłym tygodniu.

    Zobacz takze Śmiertelny wypadek na A4 pod Opolem. Utrudnienia AKTUALIZACJA

    Dobudowana część budynku filharmonii, od strony ulicy Krakowskiej, prezentuje się już bardzo okazale, choć do zakończenia inwestycji pozostało jeszcze kilka miesięcy. Całość przebudowy ma być gotowa w czerwcu a w nowych pomieszczeniach FO rozpocznie pracę oficjalnie od 1 września.

    Do dyspozycji oddany zostanie m.in. nowy, dwupoziomowy hall wraz z kawiarnią przy którym rozpościera się okrągły taras połączony z istniejącą galerią za pomocą przeszklonego łącznika. Sam taras oparty na czterech filarach będzie pełnił rolę sceny dla letnich koncertów kameralnych. - Dzięki stworzonej w ten sposób muszli koncertowej latem koncertów FO będzie mogło słuchać nawet 1000 osób – zapowiada Eliza Wyszomirska - Kurdej, zastępca dyrektora Filharmonii Opolskiej. - Nowością będzie też kawiarenka w nowej części, gdzie także będą odbywać się koncerty a pomiędzy nimi będzie można usiąść i napić się kawy, zjeść ciastko, poczytać prasę czy książki – dodaje.

    Zobacz takze Tata nie tylko od święta. Tak zaczyna się jedna z najważniejszych ról w życiu

    Nowa część filharmonii to doskonała wiadomość dla jej pracowników. Dodatkowa kondygnacja to dodatkowe pomieszczenia, a tych w budynku zaczynało brakować. Muzycy w tych samych pomieszczeniach trzymają obecnie instrumenty i przebierają się przed koncertami. Po zakończeniu prac będą mogli skorzystać z nowej garderoby i pokojów do ćwiczeń. W projekcie nie zabrakło też typowo artystycznego akcentu. Przed częścią koncertową stanie szklana, podświetlana fontanna w kształcie harfy która będzie połączona z kawiarnią za pomocą strumyczka.

    Całkowity koszt inwestycji, którą realizuje opolska firma Energopol Trade to 21,6 miliona złotych. 20 milionów z tej kwoty to unijne dofinansowanie a prawie 12 milionów do przedsięwzięcia dokłada Urząd Marszałkowski. Wszystko wskazuje na to, że Bogusław Dawidow, dyrektor artystyczny i generalny Filharmonii Opolskiej, nie doczeka zakończenia przebudowy na obejmowanych stanowiskach. - Otrzymaliśmy już wszystkie opinie potrzebne do odwołania dyrektora FO. Decyzja w tej sprawie zapadnie na posiedzeniu zarządu województwa w przyszłym tygodniu – informuje Barbara Kamińska, wicemarszałek. - Do końca stycznia poznamy wyniki audytu przeprowadzonego w FO. Niewykluczone, że decyzji personalnych będzie więcej – dodaje.
    reklama

    Więcej zdjęć

    Filharmonia się zmienia. Wkrótce odwołanie dyrektora
    Filharmonia się zmienia. Wkrótce odwołanie dyrektora

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2012-01-24 20:09:44 [83.22.122.*] id:755021  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    Budowa nie skończona a już tam szczury biegają ;)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [6]
    2012-01-25 09:40:28 [31.175.70.*] id:755167  
    romi: Napisał postów [-4294964274], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    i dobrze że biegają, gorzej jak by miały uciekać.:)
    2012-01-25 19:19:17 [83.22.99.*] id:755628  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    tam pod nową podłogą mają idealne warunki do życia :)
    2012-01-25 19:20:30 [77.223.231.*] id:755629  
    Czekoladka: Napisała postów [1547], status [Szycha] Reputacja
    Fuuuuuuuuuuuuuuj :)
    2012-01-25 19:35:51 [83.22.105.*] id:755637  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    Koledzy jednego tam zatłukli w trakcie budowy ;)
    2012-01-25 21:45:25 [77.223.231.*] id:755684  
    Czekoladka: Napisała postów [1547], status [Szycha] Reputacja
    wtf ? :D
    2012-01-25 22:24:43 [83.22.105.*] id:755687  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    opowiadam co widziałem koleżanko :)
    2012-01-25 20:05:21 [77.223.226.*] id:755644  
    norman: Napisał postów [782], status [rozpisany/na] Reputacja
    Stadion budujcie a nie sale dla snobistycznych brzęki szarpi struno drutów akwarium budujecie TYLKO ODRA OKS DUMA OPOLA

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2012-01-25 20:45:01 [83.22.105.*] id:755661  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    Oni bynajmniej potrafią grać :)
    2012-01-25 16:57:42 [84.10.44.*] id:755530  
    DonPedro69: Napisał postów [11143], status [VIP] Reputacja
    Ciekaw kto i za ile będzie te szkło mył? %-)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [4]
    2012-01-25 17:01:47 [83.30.220.*] id:755536  
    nika: Napisała postów [22946], status [VIP] Reputacja
    poszukają kogoś z grupą inwalidzką ;)
    2012-01-25 17:04:19 [84.10.44.*] id:755541  
    DonPedro69: Napisał postów [11143], status [VIP] Reputacja
    i zapewne z bardzo dobrym wzrokiem i uprawnieniami do wspinaczki, hehehe :)
    2012-01-25 19:31:29 [77.223.231.*] id:755635  
    ruda33: Napisała postów [6642], status [VIP] Reputacja
    na bank firmy ochroniarskie i sprzątające , które mają podpisane umowy z PEFRONEM . Zrobią przetarg i już nawet domyślam się jaka firma wygra .
    2012-01-25 19:36:28 [83.22.105.*] id:755638  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    A ciekawe jak będą odśnieżać ten szklany dach?
    2012-01-24 18:48:09 [77.223.237.*] id:754973  
    Caney: Napisał postów [318], status [pismak] Reputacja
    te i inne równie ważne wydatki.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2012-01-25 11:22:50 [81.210.63.*] id:755211  
    Janosik: Napisał postów [7959], status [VIP] Reputacja
    a klubowe jus po 9.50 zl .alkochole tys drozeje.niedlugo ludziom dutkuw zabraknie na pjierwse potseby.kaciała musi splynonc .
    2012-01-24 22:43:32 [83.22.165.*] id:755106  
    michiu: Napisał postów [23], status [nowy] Reputacja
    Całkowity koszt inwestycji to 21,6 miliona złotych. 20 milionów daje unijne dofinansowanie, a prawie 12 milionów Urząd Marszałkowski. Więc się pytam gdzie jest pozostałe 10,4mln?

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [4]
    2012-01-24 22:45:36 [194.29.180.*] id:755107  
    anio74: Napisała postów [15795], status [VIP] Reputacja
    Spostrzegawczy matematyk;)
    2012-01-24 22:46:42 [81.210.63.*] id:755108  
    Janosik: Napisał postów [7959], status [VIP] Reputacja
    inie pise kapselukiem hehehehe
    2012-01-24 22:47:23 [194.29.180.*] id:755109  
    anio74: Napisała postów [15795], status [VIP] Reputacja
    ...i po polsku.
    2012-01-25 11:20:40 [77.223.241.*] id:755208  
    Razor75: Napisał postów [1255], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    pewnie po kieszeniach sie rozejdzie ,jak to zawsze bywa.......
    2012-01-24 19:46:50 [31.175.73.*] id:755004  
    Kuba Opole: Napisał postów [142], status [wyjadacz] Reputacja
    A drogi dalej dziurawe, chodniki dalej krzywe ale po co to naprawic jak można filharmonie rozbudowac...

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [5]
    2012-01-24 22:06:46 [188.47.67.*] id:755080  
    Widmo: Napisał postów [12], status [nowy] Reputacja
    Widzę kolejny krytyk inwestycji się znalazł. Jak nie remontują to źle, jak remontują to też źle. Chłopie, niech powstają takie wizytówki miasta, o co ci chodzi?
    2012-01-25 00:43:44 [31.175.73.*] id:755133  
    Kuba Opole: Napisał postów [142], status [wyjadacz] Reputacja
    Czy ja krytykuję? Jest wiele ważniejszych obiektów/budynków którym przydał by się remont a nie filharmonia -,-, która nie tak dawno była remontowana
    2012-01-25 09:34:44 [89.68.66.*] id:755166  
    czerstwy70: Napisał postów [2138], status [Szycha] Reputacja
    nie marudź Kuba można pod filharmonię landroverem podjechać. nie mów,że cię nie stać.
    2012-01-25 09:55:36 [83.27.77.*] id:755171  
    S.t.a.l.k.e.r: Napisał postów [180], status [starszy wyjadacz] Reputacja
    Bardzo Dobrze Powiedziane!!!!!!
    2012-01-25 11:19:02 [77.223.241.*] id:755207  
    Razor75: Napisał postów [1255], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    tak jak mowisz Kuba-to jest chore!!!
    2012-01-25 03:50:14 [83.30.142.*] id:755144  
    Gaz: Napisał postów [6325], status [VIP] Reputacja
    Złodzieje z Platformy Obywatelskiej ,znowu przy korycie,??? ja sie pytam gdzie są pieniądze.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2012-01-25 08:43:02 [83.12.193.*] id:755154  
    Stirlitz: Napisał postów [7719], status [VIP] Reputacja
    podobno leżą na ziemi
    2012-01-25 06:34:03 [83.4.189.*] id:755148  
    drań73: Napisała postów [-4294949855], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    Staremu żydowi Ickowi urodził się syn. Idzie Icek do rabina. - Rabin, Ja nie dożyje żeby zobaczyć co z mojej pociechy wyrośnie. - jest jakiś sposób żeby to sprawdzić ? Rabin na to: - Pewnie że jest; postaw na stole wódkę, myckę, pieniądze i puść dzieciaka. - Złapie myckę - będzie rabinem. - Złapie pieniądze - będzie biznesmenem. - Złapie wódkę - trudno - będzie politykiem. Icek poszedł do domu, postawił na stole co trzeba i puścił dziecko. Gówniarz dopadł do stołu i zgarnął wszystko. Idzie Icek do rabina. - Rabin, takiej opcji nie było, zabrał wszystko na raz. - Oj niedobrze Icek, niedobrze - to on będzie ksiądz katolicki.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2012-01-25 07:30:41 [80.48.34.*] id:755152  
    astra: Napisał postów [12380], status [VIP] Reputacja
    stare ale dobre :)
    2012-01-25 00:31:34 [83.22.42.*] id:755132  
    Stefan: Napisał postów [26996], status [VIP] Reputacja
    O.T. http://wiadomosci*onet*pl/blogi/per-aspera-ad-brzoza,3326387,449510940,blog.html - Dobry pomysł:)

    Nick:
    Treść: