• Autor: Mat
    • Wyświetleń: 13501
    • Dodano: 2011-11-08 / 06:13
    • Komentarzy: 83

    Nowa karetka w Opolu już ratuje ludzi

    Nowa karetka w Opolu już ratuje ludzi

    (Fot: Dżacheć)

    Pod koniec sierpnia karetka Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego zderzyła się z osobowym mitsubishi na skrzyżowaniu ulic Reymonta i Ozimskiej. Samochód nie nadawał się do dalszej pracy a pogotowie rozpoczęło poszukiwania nowego auta. - Można powiedzieć, że karetkę mieliśmy już upatrzoną, bo kilka razy oglądaliśmy ją na wystawach – zdradza Ireneusz Sołek, dyrektor OCRM w Opolu.

    Zobacz takze Na Górze Świętej Anny uczczono Narodowy Dzień Powstań Śląskich

    Renault przystosowane jako karetka, które zostało zniszczone 22 sierpnia było ubezpieczone. Opolskie Centrum Ratownictwa Medycznego otrzymało 107 tysięcy złotych odszkodowania. Z samochodu udało się też odzyskać praktycznie większość wyposażenia. - Nową karetkę kupiliśmy za 280 tysięcy złotych, ale bez wyposażenia – zaznacza Ireneusz Sołek, dyrektor OCRM. - To niewątpliwie najnowocześniejsza karetka spośród wszystkich jakimi obecnie dysponujemy – podkreśla. Dyrekcja opolskiego pogotowia nowozakupioną karetkę miała okazję dokładnie obejrzeć – auto było prezentowane na wystawach sprzętu ratowniczego w całej Europie.

    Zobacz takze Śmiertelne potrącenie na torach w Przyworach. Występują utrudnienia w ruchu pociągów

    Mercedes sprinter, który zastąpił wysłużone renault od pozostałych karetek odznacza się już wyglądem zewnętrznym. - Ma charakterystyczne spojlery na zderzaku, a także zabudowane światła sygnalizacyjne – wymienia Sołek. - Emituje głośniejsze i modulowane sygnały dźwiękowe – dodaje. Samochód wyposażony jest w automatyczną skrzynię biegów. W części ratowniczej zamontowano tzw. łapacz. - To siatka która zabezpiecza ratowników podczas jazdy kiedy pomagają pacjentowi, taka siatka daje stabilizację – wyjaśnia dyrektor OCRM.

    Obecnie w Opolskim Centrum Ratownictwa Medycznego pracuje 9 karetek. Oprócz tego pogotowie dysponuje 7 samochodami rezerwowymi, ale niektóre z nich choć jeszcze na chodzie, pamiętają poprzedni ustrój. - Mamy dwa bardzo wysłużone polonezy, jednego z nich w najbliższym czasie sprzedamy, a drugiego pozostawimy na pamiątkę – podsumowuje z uśmiechem Sołek.
    reklama

    Więcej zdjęć

    Nowa karetka w Opolu już ratuje ludzi
    Nowa karetka w Opolu już ratuje ludzi
    Nowa karetka w Opolu już ratuje ludzi

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2011-11-08 16:42:22 [84.10.44.*] id:708757  
    DonPedro69: Napisał postów [11143], status [VIP] Reputacja
    O.T.: Dziwne, że nie ma żadnego artykułu o pijanej policjantce rozrabiającej na parkingu :(

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2011-11-08 17:25:36 [93.181.149.*] id:708766  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    Bo to była pani policjantka przebieraniec......
    2011-11-11 23:23:33 [84.10.44.*] id:710862  
    DonPedro69: Napisał postów [11143], status [VIP] Reputacja
    taa, jasne... :/
    2011-11-10 08:51:30 [89.76.9.*] id:709447  
    kukukukukukuku: Napisał postów [291], status [maniak] Reputacja
    Suuuuper jest i tyle :D

    Nick:
    Treść:
    2011-11-09 21:31:11 [83.22.9.*] id:709383  
    psyhoopoole: Napisał postów [1310], status [stały bywalec] Reputacja
    Karetka w porzadku ale dla małych pacjentów by sie przydał sprzet porzadny tzn Karetka z oznacznieniem N by sie przydała nowczesna

    Nick:
    Treść:
    2011-11-09 18:53:42 [81.210.63.*] id:709305  
    ost_on: Napisał postów [1500], status [Szycha] Reputacja
    Tak patrzę i patrzę i nie umiem znaleźć tego spojlera.

    Nick:
    Treść:
    2011-11-09 18:51:30 [77.252.23.*] id:709302  
    specjal: Napisał postów [1], status [żółtodziób] Reputacja
    'Wiejski tuning' to podstawa. Panowie sanitariusz i ginekolog polecieli na 'ładny wygląd' jak typowe blachary. Taki Sprinter, jednak bez białej zabudowy w środku, często służy do przewozu ziemniaków, buraków. U nas takim wozi się chorych, często w ciężkim stanie. Zamiast wyrzucać pieniądze na chromowane rurki i halogeny, mogli pomyśleć o specjalnym zawieszeniu przystosowanym dla ambulansów np. hydraulicznym, podstawie do noszy na poduszce hydraulicznej i innych rozwiązaniach zwiększających komfort pacjenta. BTW, nie życzę Wam przejażdżki takim odpicowanym burakowozem, ehh przepraszam - ambulansem na sygnałach, po wypadku, z licznymi urazami i co istotne po naszych 'równych' drogach.

    Nick:
    Treść:
    2011-11-08 07:32:18 [80.87.162.*] id:708635  
    dontomasso: Napisał postów [4855], status [VIP] Reputacja
    ciekawe kiedy nastepny stary grat bedzie bral udzial w wypadku zeby mozna bylo za odszkodowanie kupic nowa karetke. tak to mozna wywnioskowac z wypowiedzi dyrektora

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [10]
    2011-11-08 10:23:16 [93.181.149.*] id:708664  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    Jak czytam, to tego odszkodowania nawet na połowę nowej karetki nie starczyło...
    2011-11-08 15:05:09 [80.87.162.*] id:708729  
    dontomasso: Napisał postów [4855], status [VIP] Reputacja
    wydac 280.000 pln a wydac 170.000 pln to mala roznica. tylko ciekawi mnie jedno, stara karetka nie byla az tak zniszczona, to czemu nie naprawili?
    2011-11-08 15:17:11 [194.29.180.*] id:708733  
    anio74: Napisała postów [15795], status [VIP] Reputacja
    A skąd niby wiesz w jakim stanie była? Skoro tak zdecydowali, to pewnie mieli ku temu powody.
    2011-11-08 19:37:03 [87.174.79.*] id:708836  
    dontomasso: Napisał postów [4855], status [VIP] Reputacja
    to se tu fotki poogladaj i sam ocen czy bylo az tak zniszczone http://www kropka 24opole kropka pl/7252,Samochod_wjechal_w_karetke_jadaca_na_sygnale,wiadomosc.html
    2011-11-08 20:19:42 [80.48.34.*] id:708840  
    astra: Napisał postów [12380], status [VIP] Reputacja
    a niech kupuja , a dlaczego by nie, bynajmniej jakos wyglada i z tego co widze wyposazenie jest na odpowiednim poziome
    2011-11-08 20:27:53 [194.29.180.*] id:708843  
    anio74: Napisała postów [15795], status [VIP] Reputacja
    dontomasso: taki z Ciebie mechanik jak ...., czy widziałeś, żeby ktoś oceniał na podstawie zdjęć?!
    2011-11-08 20:47:00 [80.48.34.*] id:708848  
    astra: Napisał postów [12380], status [VIP] Reputacja
    widzisz aniu dontomasso wolaby by w razie czego przyjechal do niego jakis rupiec jak porzadna karetka
    2011-11-08 22:05:50 [194.29.180.*] id:708896  
    anio74: Napisała postów [15795], status [VIP] Reputacja
    Oby mu to wyszło na zdrówko w razie w;)
    2011-11-09 10:07:34 [80.87.162.*] id:709065  
    dontomasso: Napisał postów [4855], status [VIP] Reputacja
    oj baranki, to teraz pomyslcie. zaco dostali te 107.000 pln? za sprzet ktory zostal uszkodzony czy za sam samochod jesli sprzet przelozyli do nowego? biorac pod uwage wiek samochodu i przebieg, watpie zeby byl jeszcze 107.000 warty gdzie nowy bus renaulta tyle nie kosztuje.
    2011-11-09 10:11:09 [80.87.162.*] id:709066  
    dontomasso: Napisał postów [4855], status [VIP] Reputacja
    co do wyceny szkody na podstawie fotek, to znam takiego "szpeca" z PZU. robi sobie 2 fotki, jedna z tabliczki rejstracyjnej a druga z numerem nadwozia i to wsio. auto nawet nie wjedzie na podnosnik/kanal/itd. zeby sprawdzic co jest do wymiany. no ale polak potrafi
    2011-11-08 22:22:29 [83.7.122.*] id:708913  
    drań73: Napisała postów [-4294949855], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    Renault przystosowane jako karetka, które zostało zniszczone 22 sierpnia było na ubezpieczone- ktoś powie mi co autor miał na myśli?????

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2011-11-08 22:24:38 [83.7.122.*] id:708916  
    drań73: Napisała postów [-4294949855], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    czyli ratownictwo w opolu stratne jest 150 tys.... te ubezpieczalnie sciągaja kase a w zamian tylko ochłapy
    2011-11-09 06:48:13 [80.48.34.*] id:708989  
    astra: Napisał postów [12380], status [VIP] Reputacja
    ach czepiasz sie, kazdy moze sie przejezyczyc
    2011-11-08 09:49:28 [83.27.70.*] id:708657  
    rajdowiec: Napisał postów [1332], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    widziałem ostatnio jak w strone Nysy ktoś ją testował, nowe auto trzeba oszczędzać, bo długo nie posłuży!!!

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2011-11-08 15:29:38 [217.197.74.*] id:708738  
    pavulans: Napisał postów [1995], status [Szycha] Reputacja
    Oby jak będą po ciebie jechali Ją oszczędzali i nie śpieszyli się... "testował" co ty masz w głowie? Watę?
    2011-11-08 23:45:42 [83.27.77.*] id:708975  
    rajdowiec: Napisał postów [1332], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    widać, że nigdy auta z salonu nie miałeś...
    2011-11-08 21:11:27 [178.252.18.*] id:708855  
    flash78: Napisał postów [47], status [rozkręca się] Reputacja
    Kolejny kwiatek "Renault przystosowane jako karetka, które zostało zniszczone 22 sierpnia było na ubezpieczone" ???

    Nick:
    Treść:
    2011-11-08 10:30:39 [83.5.106.*] id:708666  
    Mort: Napisał postów [1158], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    No świetnie by było jak by udało się cały tabor wymienić :)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2011-11-08 21:09:59 [80.48.34.*] id:708852  
    astra: Napisał postów [12380], status [VIP] Reputacja
    i tu masz racje
    2011-11-08 19:20:37 [93.181.160.*] id:708830  
    rolandgif: Napisał postów [4045], status [VIP] Reputacja
    To szerokości, przyczepności i bez awaryjnej pracy.

    Nick:
    Treść:
    2011-11-08 19:19:34 [80.48.34.*] id:708829  
    astra: Napisał postów [12380], status [VIP] Reputacja
    no w sumie w srodku lepiej sie prezentuje jak na zewnatrz, ogolnie jestem za,

    Nick:
    Treść:
    2011-11-08 16:23:54 [79.251.2.*] id:708749  
    [moderacja]: Napisał postów [1190], status [rozpisany/na] Reputacja
    [moderacja]
    [-5]

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [7]
    2011-11-08 17:20:59 [93.181.149.*] id:708764  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    polaki maja ubaw jak Ciebie czytają pul Niemca pul polaki........
    2011-11-08 17:23:59 [93.181.149.*] id:708765  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    A może cały....? Wiadomo demokracja i każdy ma wolny wybór, ale aż mnie korci aby zapytać; a co Ty tu synek szukasz w takim razie tam gdzie polaki /mam na myśli to forum/....nie lepiej popisać na niemieckim? Spróbuj!
    2011-11-08 17:26:54 [77.223.234.*] id:708767  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    nie masz czasem jakiegoś niemieckiego forum...np.24Deutschland czy cóś:P
    2011-11-08 17:56:37 [79.251.2.*] id:708781  
    szybki1212: Napisał postów [1190], status [rozpisany/na] Reputacja
    Co wy macie ze mna i z tymi Niemcami poraz kolejny pisze ze w zyciu nie bylem w Niemczech i jestem z Ozimka a wy polaki macie jakis problem z Niemcami ktorzy wam ciagle pomagaja co za narod.
    [-4]
    2011-11-08 17:58:51 [77.223.231.*] id:708784  
    ruda33: Napisała postów [6642], status [VIP] Reputacja
    Jesteś z Ozimka a kim ty jesteś? z tobą jest problem taki , że nie wiesz iż Polak piszemy dużą literą tak samo jak Niemiec . Niemcu chyba tobie pomagają .
    2011-11-08 17:59:38 [77.223.231.*] id:708785  
    ruda33: Napisała postów [6642], status [VIP] Reputacja
    mieszaniec to zwyczajnie kundel .
    2011-11-08 18:00:09 [77.223.231.*] id:708786  
    ruda33: Napisała postów [6642], status [VIP] Reputacja
    i pewnie po niemiecku robi tyle błędów co po polsku .
    2011-11-08 17:27:59 [81.110.157.*] id:708768  
    eru1: Napisał postów [17], status [żółtodziób] Reputacja
    ...troche dziwne ze karetka bez wyposazenia kosztuje wiecej niz nowy mercedes...przeciez to zwykły wan z kogutami na dachu z kąd taka cena...

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2011-11-08 17:33:32 [93.181.149.*] id:708769  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    Jak to skąd???? Poczytaj usera szybkiego- i tak nam sąsiedzi zza zachodniej granicy prezent za pół darmo zrobili.....a Ty jeszcze wybrzydzasz.
    2011-11-08 17:36:42 [77.223.234.*] id:708772  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    Bo to Pojazd specjalny Ambulans wraz z wyposażeniem w części ambulatoryjnej wyciąg powietrza,oświetlenie rozproszone oraz punktowe,podest pod łóżko samojezdne,nosze,fotel lekarski,złącze do tlenoterapii,szafki medyczne to wszystko trzeba tam wsadzić i jeszcze mieć moc aby akumulator to wszystko zasilił a dodatkowo nie był zbyt ciężki do jazdy a to się robi już na zamówienie.
    2011-11-08 17:34:30 [46.112.149.*] id:708770  
    JotPe: Napisał postów [5166], status [VIP] Reputacja
    za busa z kogutami bez wyposażenia 280 000,00pln wydali HAHAHAHAHA brawo. gratuluję bezmyślności.

    Nick:
    Treść:
    2011-11-08 17:10:26 [83.22.125.*] id:708760  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    Jak chcecie zobaczyć coś mocniejszego to wpiszcie na YT "Russia Car Crash Compilation 4 || TNL " to jest 5części ponumerowanych.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2011-11-08 17:20:38 [84.190.183.*] id:708763  
    mike: Napisał postów [1360], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    dobre je tez "rumunski kierowca tira" wymiata w 3 dupy;)
    2011-11-08 16:25:40 [79.251.2.*] id:708750  
    szybki1212: Napisał postów [1190], status [rozpisany/na] Reputacja
    Mysle ze teraz beda na miejscu szybciej jak Pomoc Drogowa ale nie wydaje mi sie:)

    Nick:
    Treść:
    2011-11-08 16:21:54 [217.197.76.*] id:708748  
    TUBYLEC: Napisał postów [3598], status [VIP] Reputacja
    Bez gwiazdy nie ma jazdy !

    Nick:
    Treść:
    2011-11-08 15:20:45 [194.29.180.*] id:708734  
    anio74: Napisała postów [15795], status [VIP] Reputacja
    I jak najbardziej dobrze!!! Powinni mieć możliwość cały złom wymienić na nowe autka, w końcu nikt niechciałby jechać karetką, która po drodze się rozsypie ze starości.

    Nick:
    Treść:
    2011-11-08 13:22:08 [94.221.83.*] id:708690  
    STASZKU: Napisał postów [1686], status [Szycha] Reputacja
    ladna fura

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [25]
    2011-11-08 13:56:56 [84.10.74.*] id:708694  
    justin81opole: Napisał postów [760], status [stały bywalec] Reputacja
    ja bym chętnie pośmigała taką:)tylko nie w automacie
    2011-11-08 14:01:02 [178.37.25.*] id:708696  
    hahahaha: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    a ja w takiej i nawet na automacie jakimś ;)
    2011-11-08 14:15:47 [84.10.74.*] id:708699  
    justin81opole: Napisał postów [760], status [stały bywalec] Reputacja
    cześć hahahaha,nie ja wolę manualną,bo automaty są dla leniwych:)nie mowie tu o karetce,wiadomo że dla kierowcy lepiej:)
    2011-11-08 14:17:46 [178.37.25.*] id:708700  
    hahahaha: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    eee tam, też tak kiedyś myślałem.... Z automatem można mieć obie ręce wolne bo czasami trzeciej ręki brakuje do machnięcia gałą ;)
    2011-11-08 14:21:19 [178.37.25.*] id:708701  
    hahahaha: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    *tą od biegów rzecz jasna ;)
    2011-11-08 14:21:53 [84.10.74.*] id:708702  
    justin81opole: Napisał postów [760], status [stały bywalec] Reputacja
    a ja lubię trzymać coś w ręce:)
    2011-11-08 14:23:24 [84.10.74.*] id:708703  
    justin81opole: Napisał postów [760], status [stały bywalec] Reputacja
    ale dodatkowe ręce czasami by się przydały
    2011-11-08 14:24:32 [178.37.25.*] id:708704  
    hahahaha: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    a wolisz twarde czy miękkie gały do trzymania w ręce? ;)
    2011-11-08 14:24:45 [84.10.74.*] id:708705  
    justin81opole: Napisał postów [760], status [stały bywalec] Reputacja
    tak tak,takie bajki to trzeba było opowiadać nim się położyła spać:)widzisz znowu mam nocne zmiany:)
    2011-11-08 14:29:17 [178.37.25.*] id:708707  
    hahahaha: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    to nie bajki ;) A bajke Ci wymyśliłem wtedy jak sobie zażyczyłaś ale się nie upomniałaś o nią...
    2011-11-08 14:30:06 [84.10.74.*] id:708709  
    justin81opole: Napisał postów [760], status [stały bywalec] Reputacja
    poza tym to ja zmieniam biegi nogą:)
    2011-11-08 14:31:24 [84.10.74.*] id:708711  
    justin81opole: Napisał postów [760], status [stały bywalec] Reputacja
    dobra to jutro mi ją opowiesz,jak nie zapomniałeś
    2011-11-08 14:37:18 [178.37.25.*] id:708714  
    hahahaha: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    pewnie, że nie zapomniałem. Nogą biegi? Czy dokładniej stopą? Chętnie bym popatrzył na tą zmianę ;)
    2011-11-08 14:39:24 [84.10.74.*] id:708715  
    justin81opole: Napisał postów [760], status [stały bywalec] Reputacja
    hehe,fakt stopą:P
    2011-11-08 14:41:37 [178.37.25.*] id:708717  
    hahahaha: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    hmmm :):):) coś bym napisał ale się wstydzę ;)
    2011-11-08 14:43:57 [84.10.74.*] id:708718  
    justin81opole: Napisał postów [760], status [stały bywalec] Reputacja
    hahaha no to naprawdę musi być coś strasznego:)napisz może i ja się zaczerwienie:)
    2011-11-08 14:45:08 [84.10.74.*] id:708719  
    justin81opole: Napisał postów [760], status [stały bywalec] Reputacja
    dawaj bo od trzech tygodni chodzę jakaś zamulona,może poprawisz mi nastrój:)
    2011-11-08 14:45:24 [178.37.25.*] id:708720  
    hahahaha: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    czemu strasznego od razu? wstydze się i koniec ;)
    2011-11-08 14:46:37 [178.37.25.*] id:708721  
    hahahaha: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    raz, że się wstydzę, dwa, że nas zaraz na redtube odeślą ;)
    2011-11-08 14:48:09 [84.10.74.*] id:708723  
    justin81opole: Napisał postów [760], status [stały bywalec] Reputacja
    no ładnie,to napisz smsa:P
    2011-11-08 14:49:42 [178.37.25.*] id:708724  
    hahahaha: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    tylko komu? czy go w kosmos wysłać? ;)
    2011-11-08 14:54:33 [84.10.74.*] id:708725  
    justin81opole: Napisał postów [760], status [stały bywalec] Reputacja
    haha,możesz i w kosmos,jak będę latem siedziała na ławeczce przy drinku to odczytam:)
    2011-11-08 14:57:21 [212.244.89.*] id:708726  
    yankesik: Napisał postów [452], status [pismak] Reputacja
    justin81opole tez byłem anty automat i tez twierdziłem ze to dla leniwych... do momentu jak sie przeleciałem kumpla a8 4,2 (d3).... tam nie było by czasu na zmienianie biegow tam tylko zaciskasz rece i trzymasz kierownice bo takie pier***niecie (wskazówka licznika w ogóle nie zwalnia). grubo ponad 2tony samochód ponad 300KM to co robi to głowa mała.... nawet nie chce wiedziec co robia 1,5 tonowe 500KM rakiety!
    2011-11-08 14:57:23 [84.10.74.*] id:708727  
    justin81opole: Napisał postów [760], status [stały bywalec] Reputacja
    no ładnie ja spadam,mój młody miał dzwona pod TP,czeka na polizaj idę zobaczyć,ale lipa:/do jutra
    2011-11-08 15:05:12 [178.37.25.*] id:708730  
    hahahaha: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    do jutra...
    2011-11-08 13:25:18 [94.221.83.*] id:708691  
    STASZKU: Napisał postów [1686], status [Szycha] Reputacja
    ladne lampy ma,ladna rura.tuning

    Nick:
    Treść:
    2011-11-08 12:01:58 [77.223.234.*] id:708677  
    Maniek...87: Napisał postów [18], status [nowy] Reputacja
    ale sie podniecacie zwyklym mercedesem...karetka jak karetka.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2011-11-08 13:04:06 [84.10.74.*] id:708683  
    justin81opole: Napisał postów [760], status [stały bywalec] Reputacja
    przemyślałeś to co napisałeś?a może masz ograniczony tok myślenia i nie sięgasz w przyszłość,żebyś jej nie potrzebował
    2011-11-08 11:40:10 [178.37.4.*] id:708675  
    herflik998: Napisał postów [2], status [żółtodziób] Reputacja
    Piękna rzecz, oby posłużyła jak najlepiej i jak najdłużej.

    Nick:
    Treść:
    2011-11-08 07:25:34 [217.153.196.*] id:708633  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    No Piękna oby po służyła jak najdłużej:D

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
    2011-11-08 08:37:47 [83.30.241.*] id:708642  
    nika: Napisała postów [22946], status [VIP] Reputacja
    i oby wyjeżdżała bardzo rzadko
    2011-11-08 08:40:18 [79.163.138.*] id:708644  
    ChudyBenek: Napisał postów [3023], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    Oraz żeby żadne "tica" nie zajeżdżały jej drogi...
    2011-11-08 10:26:31 [93.181.149.*] id:708665  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    Z tymi Polonezami dali by sobie w końcu spokój. Era tych autek to przeszłość. Było, minęło i nie ma co wspominać.
    2011-11-08 09:44:09 [83.22.126.*] id:708654  
    ktotaki: Napisała postów [16], status [nowy] Reputacja
    Cudeńko ; )

    Nick:
    Treść:
    2011-11-08 08:46:23 [83.4.22.*] id:708646  
    Dzte: Napisał postów [511], status [starszy pismak] Reputacja
    Jak to mówią klasa światowa, oby kasiorki na paliwo nie brakło.

    Nick:
    Treść:
    2011-11-08 07:53:30 [83.5.139.*] id:708637  
    Juljan: Napisał postów [15743], status [VIP] Reputacja
    Tylko żeby na własnym podwórku nie dali się złapać w siatkę;)) Trochę dziwne że nie poskładali dwóch karetek z rozbitej, przecież Polak potrafi... Ale jest git mają jedną nową.

    Nick:
    Treść: