• Autor: Mat
    • Wyświetleń: 14451
    • Dodano: 2011-09-18 / 17:39
    • Komentarzy: 98

    Yamakasi z Opola

    Yamakasi z Opola

    Akrobacje wykonywane podczas spotkań parkourowców są bardzo widowiskowe, ale wymagają dobrej sprawności fizycznej i koordynacji ruchów.(Fot: Dżacheć)

    Wystarczy trochę muru, trzepak, płot. Najciekawsze są budynki i większe betonowe konstrukcje. Grupie opolskich parkourowców służą do powietrznych ewolucji. Ten sposób spędzania wolnego czasu może nie jest najbezpieczniejszy, ale z pewnością bardzo widowiskowy.

    Ale po kolei. Opolska grupa parkouru liczy sobie ponad 6 lat. Na początku kilkunastoosobowa, spotykała się pod nazwą „parkour quiver”. - Trafiłem do niej po wyjściu na podwórko i zapoznaniu kolegów. Wcześniej oglądałem reportaż na temat Yamakasi. Zainspirował mnie też film „13 Dzielnica” - wspomina Kamil „Zix” Szagdaj. - Dobry nick czy ksywka to na parkourze ważna rzecz, ale liczy się przede wszystkim to co robimy – dodaje „Zix”.

    Zobacz takze Pies pozostawiony na rozgrzanym balkonie. Policjanci ratowali jego życie

    Inspirujący Kamila Szagdaja filmowu yamakasi skaczą i wspinają się po wysokich budynkach bez żadnych zabezpieczeń. - To zrywanie barier jakie stawia przed nami dzisiejsza betonowa dżungla. Oczywiście my po wieżowcach nie skaczemy, ale po mniejszych budynkach już tak, i cały czas szukamy ciekawych miejsc – zaznacza Szagdaj. Parkour, zwany też „art of movement” czyli sztuką poruszania, łączy w sobie elementy biegu, akrobatyki i sztuk walki.

    Polega na grupowym biegnięciu przez miejsca naszpikowane przeszkodami takimi jak murki, ogrodzenia, rurki i schody. - Ale nie omijamy ich jak większość populacji tylko skaczemy przez nie, przeskakujemy między nimi i zeskakujemy z nich, aby jak najszybciej pokonać takie przeszkody w biegu i skutecznie przemieszczać się – wyjaśnia Kuba „Afgan” Sienkiewicz. Kontuzje są nieodłączną częścią tej „zabawy”. - Najczęściej to drobne sprawy jak otarcia, skręcenia, ja jeszcze nie miałem nic złamanego, ale wybite palce się zdarzają – wtrąca z uśmiechem „Zix”, który podczas pokazu dla naszego reportera właśnie wybił sobie palce.

    Zobacz takze "Życzliwy" zgłosił chłopca sprzedającego lemoniadę. Strażnicy "zabezpieczyli" cały towar

    Parkour nie wymaga zakupu specjalnych akcesoriów czy wytężonego treningu przed spotkaniami. - Nie ścigamy się tutaj między sobą, rywalizacja nie jest najważniejsza, chodzi o to żeby każdy dla własnej przyjemności wykonał dane ewolucje – podkreśla Szagdaj. - Trochę czasu zajmuje za to znalezienie odpowiednich miejsc, my już mamy kilka w Opolu, cieszy nas też, że nie ma problemu z policją czy strażą miejską, na początku kiedy nie wiedzieli co robimy, trochę nas przeganiali, teraz dobrze się dogadujemy – dodaje.

    Obecnie grupa „parkour opole” liczy 4 osoby. Zixa, Afgana i ich kolegów można spotkać najczęściej na placu Wolności, przy ulicach Kołłątaja i Kościuszki a także na osiedlu Armii Krajowej. Najczęściej w weekendy, bo członkowie grupy, jak sami o sobie mówią – są zapracowanymi studentami.
    reklama

    Więcej zdjęć

    Yamakasi z Opola
    Yamakasi z Opola
    Yamakasi z Opola
    Yamakasi z Opola
    Yamakasi z Opola
    Yamakasi z Opola

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2011-09-18 19:38:49 [89.101.67.*] id:675472  
    Doe John: Napisał postów [565], status [starszy pismak] Reputacja
    juz wiadomo kto kradnie ciuchy z balkonów na chabrach policja powinna wziasc ich pod lupe wziasc przesluchack momu trzeba przestawic rzepki by bylo spokojnie dla mnie to wndalizm potem taki cymbal potknie sie zlamie kregoslup i co do NFZu po wózek leczenie i ZUSu po rente na cale zycie wezcie sie za cos porzadnego jak praca badz inne pasje a nie skakanie po dachach jak czarnuchy w dzunglii

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [5]
    2011-09-18 19:42:22 [194.29.180.*] id:675473  
    anio74: Napisała postów [15795], status [VIP] Reputacja
    A cóż Ci to przeszkadza. Zazdrościsz, że czymś tak fajnym się zajmują? Dopóki krzywdy innym nie robią niech sobie skaczą, lepsze to niż łazić po blokowiskach, pić, niszczyć!!!
    2011-09-18 19:50:35 [178.252.17.*] id:675477  
    thee: Napisał postów [383], status [pismak] Reputacja
    kto wystawia ubrania na parterze?
    2011-09-18 20:18:44 [178.37.157.*] id:675497  
    Wściekły Wąż: Napisał postów [12], status [nowy] Reputacja
    Ci ludzie nie zajmują się kradzieżami ciuchów. O ile się nie mylę, to jakiś czas temu mieli jeszcze sponsora :)
    2011-09-21 20:52:47 [84.10.0.*] id:677607  
    andrzelika: Napisała postów [329], status [pismak] Reputacja
    Nie wiesz szary chłopku co to pasja... Żyj sobie jak chcesz, najlepiej tak fajnie i standardowo jak ponad 99% populacji. Pracuj, potem wychowuj dziecko, siedź przed telewizorem, choduj brzuszek i... i to wszysttko co możesz zrobić w życiu. Gratulacje od Andrzeli!
    2011-09-22 12:00:00 [31.174.135.*] id:677970  
    Predator1994110: Napisał postów [4711], status [VIP] Reputacja
    Lepiej jak to robią niż by coś niszczyli !!!
    2011-09-18 20:05:01 [84.180.255.*] id:675484  
    Ryszard-w: Napisał postów [1412], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    Ruda 33 I LOVE YOU

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [14]
    2011-09-18 20:12:19 [194.29.180.*] id:675487  
    anio74: Napisała postów [15795], status [VIP] Reputacja
    Wow:)
    2011-09-18 20:16:11 [93.181.160.*] id:675492  
    rolandgif: Napisał postów [4045], status [VIP] Reputacja
    Cóż za wyznanie miłości:)
    2011-09-18 20:17:16 [83.13.133.*] id:675494  
    M1974P: Napisał postów [14334], status [VIP] Reputacja
    kiedy ślub ??? ;)
    2011-09-18 20:23:46 [194.29.180.*] id:675501  
    anio74: Napisała postów [15795], status [VIP] Reputacja
    A po co zaraz ślub?;) To taka wirtualna miłość niespełniona:)
    2011-09-18 20:28:44 [83.13.133.*] id:675505  
    M1974P: Napisał postów [14334], status [VIP] Reputacja
    platoniczna ;P
    2011-09-18 20:29:09 [77.253.65.*] id:675506  
    DRIVER: Napisał postów [-4294958633], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    Ryszardzie,nie kieruj się "Leopoldem".W realu możesz się zdziwić,czego i ja doświadczyłem na tym forum :)
    2011-09-19 09:00:46 [83.18.31.*] id:675683  
    coolerr: Napisał postów [12933], status [VIP] Reputacja
    Tia,to takie męskie,i dorosłe,takie odważne,stojąc twarzą w twarz,patrząc Sobie prosto w oczy,wyznać miłość w formie anglosaskiej,Wow.
    2011-09-19 18:13:02 [31.174.50.*] id:675975  
    Predator1994110: Napisał postów [4711], status [VIP] Reputacja
    Gdzie jest ruda ?
    2011-09-19 21:59:10 [212.183.140.*] id:676142  
    olenka4u: Napisała postów [43339], status [VIP] Reputacja
    Ruda Ty nie marudź tam tylko dawaj tutaj!!! Caly dzien posty piszesz, a tu jakis Rysiu Ci milosc wyznaje i Ty tego nie widzisz?! :D :D :D :D :D
    2011-09-19 22:00:38 [81.219.5.*] id:676144  
    moherek: Napisał postów [1731], status [stały bywalec] Reputacja
    wczoraj nas było dwóch :)
    2011-09-19 22:19:12 [84.10.44.*] id:676179  
    DonPedro69: Napisał postów [11143], status [VIP] Reputacja
    się porobiło! ;D
    2011-09-19 22:22:25 [77.255.180.*] id:676187  
    ewefelinka: Napisała postów [242], status [maniak] Reputacja
    przecież Ruda już dobranoc powiedziała pod innym tematem...
    2011-09-19 22:25:33 [77.223.231.*] id:676193  
    ruda33: Napisała postów [6642], status [VIP] Reputacja
    he he dopiero teraz widzę ;) Ryszard może mnie kocha za moje wnętrze ;D
    2011-09-20 19:01:51 [31.175.241.*] id:676706  
    Predator1994110: Napisał postów [4711], status [VIP] Reputacja
    W końcu wyszła !!! :)
    2011-09-19 18:14:18 [31.174.50.*] id:675979  
    Predator1994110: Napisał postów [4711], status [VIP] Reputacja
    Też tak potrafię jak uciekam przed kanarami :)Taki żart !:)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
    2011-09-19 18:32:32 [31.174.50.*] id:676011  
    Predator1994110: Napisał postów [4711], status [VIP] Reputacja
    Lubie sporty ekstremalne :)
    2011-09-19 22:24:33 [77.255.180.*] id:676190  
    ewefelinka: Napisała postów [242], status [maniak] Reputacja
    poka, poka jakie:P
    2011-09-20 13:21:14 [83.22.119.*] id:676439  
    WójekDobraRada: Napisał postów [2023], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    jakby cie gonił wielki wściekły pies to każdy by tak potrafił
    2011-09-19 22:12:15 [83.22.93.*] id:676159  
    freeman: Napisał postów [1032], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    proste pytanie - po co to?

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2011-09-20 12:05:24 [91.18.60.*] id:676416  
    Kacpersky: Napisała postów [778], status [stały bywalec] Reputacja
    takie hobby...
    2011-09-18 19:54:48 [178.252.19.*] id:675479  
    [moderacja]: Napisał postów [71], status [ ! Mega Troll ! ]
    [moderacja]
    [-7]

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [15]
    2011-09-18 20:02:18 [83.13.133.*] id:675481  
    M1974P: Napisał postów [14334], status [VIP] Reputacja
    ty jak chcesz pisać to pisz na temat artykułu a nie zaczepiaj forumowiczów , z tego co pisze w regulaminie powinien już być moderowany gdzie są ci " prawi i sprawiedliwi " usery z prawem moderowania !!!
    2011-09-18 20:03:43 [195.240.147.*] id:675482  
    orcan: Napisał postów [4803], status [VIP] Reputacja
    nie furcz tam kabelku:)
    2011-09-18 20:07:56 [79.163.144.*] id:675486  
    ChudyBenek: Napisał postów [3023], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    Niech pisze....
    2011-09-18 20:15:30 [83.13.133.*] id:675490  
    M1974P: Napisał postów [14334], status [VIP] Reputacja
    orcan: kogo kablem nazywasz ???
    2011-09-18 20:17:31 [93.181.160.*] id:675495  
    rolandgif: Napisał postów [4045], status [VIP] Reputacja
    Forum jest po to by wyrazić swoją opinie o czymś, to nie miejsce na ordynarne wypowiedzi.
    2011-09-18 20:20:41 [79.191.233.*] id:675499  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    Rolandgif: Nic nie zrobisz, są normalni ludzie i są .....:)
    2011-09-18 21:10:18 [195.240.147.*] id:675532  
    orcan: Napisał postów [4803], status [VIP] Reputacja
    no interesante panie.
    2011-09-18 21:14:08 [77.223.231.*] id:675534  
    ruda33: Napisała postów [6642], status [VIP] Reputacja
    Ktoś sobie konto zakłada po to żeby obrażać innych, to trzeba być deb...em.
    2011-09-18 21:16:43 [194.29.180.*] id:675536  
    anio74: Napisała postów [15795], status [VIP] Reputacja
    Takich powinno się usuwać, i po problemie.
    2011-09-18 21:24:45 [194.29.180.*] id:675545  
    spellhowler: Napisał postów [4819], status [VIP] Reputacja
    ruda każdy ma swój powód ażeby tu być, niektórzy to robią z nudów , a inni bo nie maja ciekawszych rzeczy w swoim życiu do roboty, zamiast oceniać innych zastanów się sama co tu robisz?
    2011-09-18 21:27:03 [77.223.231.*] id:675547  
    ruda33: Napisała postów [6642], status [VIP] Reputacja
    spellhowler: Ty w ogóle wiesz do czego mój komentarz był ? Mój nick nikogo nie obraża na tym forum ,pomyśl.
    2011-09-18 21:28:58 [194.29.180.*] id:675550  
    spellhowler: Napisał postów [4819], status [VIP] Reputacja
    j.w.
    2011-09-19 22:31:34 [212.183.140.*] id:676202  
    olenka4u: Napisała postów [43339], status [VIP] Reputacja
    antydriverom szaleje ;D
    2011-09-19 22:35:19 [212.183.140.*] id:676204  
    olenka4u: Napisała postów [43339], status [VIP] Reputacja
    Az w koncu nadejdzie ten dzien, ze Pav zablokuje jego na stale :D
    2011-09-20 07:32:29 [79.191.97.*] id:676326  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    Oleńka: Chyba nie bo ubliżanie innym, to atrakcja tego forum.
    2011-09-19 22:20:06 [84.10.44.*] id:676182  
    DonPedro69: Napisał postów [11143], status [VIP] Reputacja
    Chłopaki, Policja już Was ma na oku! ;D

    Nick:
    Treść:
    2011-09-19 20:22:19 [77.112.13.*] id:676063  
    AnioekxX: Napisała postów [3], status [żółtodziób] Reputacja
    Przystojni . ; ))

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [5]
    2011-09-19 20:30:43 [83.22.131.*] id:676067  
    WójekDobraRada: Napisał postów [2023], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    jak ich widzę to żałuje ze nie jestem gejem :)
    2011-09-19 22:00:47 [212.183.140.*] id:676145  
    olenka4u: Napisała postów [43339], status [VIP] Reputacja
    Ten w szarej koszulce niczego sobie :D
    2011-09-19 22:02:38 [83.22.131.*] id:676146  
    WójekDobraRada: Napisał postów [2023], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    a co on musi w łóżku potrafic przy takim wygimnastykowaniu..
    2011-09-19 22:03:24 [83.13.133.*] id:676147  
    M1974P: Napisał postów [14334], status [VIP] Reputacja
    i w takiej koszulce ;)
    2011-09-19 22:13:14 [77.255.180.*] id:676162  
    ewefelinka: Napisała postów [242], status [maniak] Reputacja
    hahaha pewnie gibki jeden z drugim:)
    2011-09-19 18:13:11 [80.239.242.*] id:675976  
    3Maj Sie: Napisał postów [20], status [nowy] Reputacja
    Super Podoba mi się;p

    Nick:
    Treść:
    2011-09-19 17:32:02 [81.219.7.*] id:675927  
    leo messi ... -: Napisał postów [839], status [rozpisany/na] Reputacja
    afgan zejdz na ziemie prosze cie odmul sie wkoncu

    Nick:
    Treść:
    2011-09-19 13:10:42 [77.115.89.*] id:675769  
    angelika8989: Napisał postów [1157], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    Trochę niebezpieczne, ale przynajmniej znaleźli sensowne rozwiązanie, jeżeli chodzi o wypełnienie sobie wolnego czasu, bo teraz dużo dzieciaków, aby zabić nudę niszy mienie publiczne, pali trawę oraz zaczepia starszych ludzi na ulicach, itp.

    Nick:
    Treść:
    2011-09-19 06:09:01 [83.13.133.*] id:675654  
    M1974P: Napisał postów [14334], status [VIP] Reputacja
    witam z rańca po nocnych wygibasach ;)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [4]
    2011-09-19 06:34:29 [178.37.153.*] id:675656  
    oz-Anka: Napisała postów [2470], status [Szycha] Reputacja
    Hej :) Żadnego info o rozbitym bmw, jestem w szoku! Czyżby już wszystkie zostały skasowane?
    2011-09-19 07:05:04 [83.11.145.*] id:675658  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    Witajcie ranne ptaszki!.
    2011-09-19 07:11:46 [213.195.129.*] id:675660  
    moherek: Napisał postów [1731], status [stały bywalec] Reputacja
    witajcie z rana - jak się spało ? :)
    2011-09-19 10:44:51 [77.115.89.*] id:675729  
    angelika8989: Napisał postów [1157], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    oz-Anka: przynajmniej raz nie słychać o BMW, ale nie martw się, statystyki się zaraz podniosą, bo obok mnie na A4 był przed chwilą jakiś konkretny wypadek. Mam nadzieję, że nie BMW i wszyscy wyszli z tego wypadku.
    2011-09-19 10:29:59 [217.173.194.*] id:675726  
    milio1988: Napisał postów [16], status [nowy] Reputacja
    widowiskowe, chętnie spróbowałbym takiej zabawy

    Nick:
    Treść:
    2011-09-19 09:10:00 [83.18.31.*] id:675686  
    coolerr: Napisał postów [12933], status [VIP] Reputacja
    Trzeba,mieć fantazję,noo i kondycję,choć wspomnieć tu muszę,ż niejednokrotnie wracałem w lepszym stylu,po sobotnich rozmowach,wieczornych,z kolegami,nie straszne Nam były żadne przeszkody,ni mury,ni schody,no ale My byliśmy po kilkunastu"Herbatkach"a tu Panowie,na trzeżwo,Szacunek.

    Nick:
    Treść:
    2011-09-19 09:05:08 [83.5.102.*] id:675685  
    Mort: Napisał postów [1158], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    Wydaje mi się że filmik pokazał by lepiej co robią.

    Nick:
    Treść:
    2011-09-18 19:43:50 [93.181.160.*] id:675474  
    rolandgif: Napisał postów [4045], status [VIP] Reputacja
    Kiedyś z kolegami bawiłem się w te klocki ale to nie dla mnie za duże ryzyko.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
    2011-09-18 19:52:24 [194.29.180.*] id:675478  
    anio74: Napisała postów [15795], status [VIP] Reputacja
    Oni pewnie są świadomi ryzyka, jak to mówią, jest wliczone w cenę:)
    2011-09-18 20:07:26 [93.181.160.*] id:675485  
    rolandgif: Napisał postów [4045], status [VIP] Reputacja
    Wszystko było fajnie tylko gdy kolega pechowo skoczył i miał otwarte złamanie piszczela coś we mnie pękło.
    2011-09-19 09:04:52 [83.18.31.*] id:675684  
    coolerr: Napisał postów [12933], status [VIP] Reputacja
    eee,chyba Koledzę coś pękło,hmm?
    2011-09-19 07:20:27 [178.37.158.*] id:675663  
    Konfucjusz: Napisał postów [81], status [rozkręcił się] Reputacja
    Czysta ta Jama,Kasi? :D:P

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2011-09-19 07:46:07 [83.12.193.*] id:675669  
    Stirlitz: Napisał postów [7719], status [VIP] Reputacja
    ...ustna oczywiście
    2011-09-19 01:53:05 [46.207.61.*] id:675645  
    pablodiablo: Napisał postów [414], status [pismak] Reputacja
    Nie zła siła odśrodkowa-na jednej fotce widać typa do góry nogami a portki mu rwie w góre.Szacun

    Nick:
    Treść:
    2011-09-18 21:04:51 [194.29.180.*] id:675530  
    wro: Napisała postów [28], status [nowy] Reputacja
    ja tam ide na wirtrualna polska gołe baby se pooglądać

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [9]
    2011-09-18 21:17:15 [194.29.180.*] id:675537  
    anio74: Napisała postów [15795], status [VIP] Reputacja
    No to miłego oglądania;)
    2011-09-18 21:50:44 [83.22.122.*] id:675556  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    miłej zabawy
    2011-09-18 21:59:47 [83.13.133.*] id:675557  
    M1974P: Napisał postów [14334], status [VIP] Reputacja
    i nie dręcz kuca ;P
    2011-09-18 22:03:43 [194.29.180.*] id:675559  
    anio74: Napisała postów [15795], status [VIP] Reputacja
    A niech se dręczy, jego w końcu;)
    2011-09-18 22:04:27 [194.29.180.*] id:675560  
    anio74: Napisała postów [15795], status [VIP] Reputacja
    wro-napisała..hmm...to może gołych facetów..
    2011-09-18 22:11:44 [194.29.180.*] id:675564  
    wro: Napisała postów [28], status [nowy] Reputacja
    kuc nie granad ręki nie urwie
    2011-09-18 22:12:49 [194.29.180.*] id:675565  
    anio74: Napisała postów [15795], status [VIP] Reputacja
    Też prawda;)
    2011-09-18 22:28:55 [83.13.133.*] id:675572  
    M1974P: Napisał postów [14334], status [VIP] Reputacja
    aj mówię żebyś kucowi krzywdy nie zrobił bo niedawno jeden kuca zakatował i ma sprawę ;P
    2011-09-18 22:29:31 [83.13.133.*] id:675573  
    M1974P: Napisał postów [14334], status [VIP] Reputacja
    sorry : ja piszę*
    2011-09-18 22:19:49 [178.37.63.*] id:675566  
    Kowal: Napisał postów [924], status [stały bywalec] Reputacja
    A nóg mnie tam nie połamać bo jutro do roboty trza iść :-).

    Nick:
    Treść:
    2011-09-18 21:00:27 [31.60.207.*] id:675526  
    xxxl64: Napisał postów [22], status [nowy] Reputacja
    SZacun dla chlopakow za odwage! A tak pozatym to w Opolu nic sie ostatnio nie dzieje, chyba ze redaktory z 24 stracili werwe do prowadzenia portalu.

    Nick:
    Treść:
    2011-09-18 20:42:07 [84.190.221.*] id:675518  
    mike: Napisał postów [1360], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    to sa spajdermany,sasiad tez widzial na bajce trik skakania z parasolem i se skoczyl z garazu no i rapki polamane,parasol do wyj...

    Nick:
    Treść:
    2011-09-18 20:39:09 [95.41.134.*] id:675514  
    Dawid77: Napisał postów [621], status [rozpisany/na] Reputacja
    Freestyller ;)

    Nick:
    Treść:
    2011-09-18 20:29:13 [91.0.205.*] id:675507  
    MUNDI: Napisał postów [604], status [ ! Mega Troll ! ]
    Dobry sport ,przygotowuje do napadów na banki skoków na mieszkania . Liczy się inwencja i szybkość ucieczki, pokonywanie niekonwencjonalnych przeszkód jest bardzo przydatne w ucieczkach. To tak z "przymróżeniem oka". Poważnie o sporcie można powiedzieć ,że wymaga on niesamowitej sprawności i odwagi. Pełny podziw dla chłopaków .

    Nick:
    Treść:
    2011-09-18 20:04:28 [84.180.255.*] id:675483  
    Ryszard-w: Napisał postów [1412], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    dobre jest , kiedys skakalem bylo serio zajefajnie , to bylo cos czego mi ktos zazdroscil bylo serio przyjemnie w szkole

    Nick:
    Treść:
    2011-09-18 19:55:32 [83.30.209.*] id:675480  
    dolcegibony: Napisała postów [9], status [nowy] Reputacja
    mniam.

    Nick:
    Treść:
    2011-09-18 19:45:47 [195.240.147.*] id:675475  
    orcan: Napisał postów [4803], status [VIP] Reputacja
    zabawa jest dopóki czaszka nie pęknie,albo kark się nie skręci.

    Nick:
    Treść:
    2011-09-18 19:07:19 [178.252.17.*] id:675469  
    thee: Napisał postów [383], status [pismak] Reputacja
    jest i Avgan :D

    Nick:
    Treść:
    2011-09-18 18:57:39 [46.115.25.*] id:675466  
    normalny: Napisał postów [1267], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    Tez tak umiem.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2011-09-18 18:59:00 [194.29.180.*] id:675467  
    anio74: Napisała postów [15795], status [VIP] Reputacja
    A ja nie;)
    2011-09-18 18:37:31 [83.30.227.*] id:675455  
    Gaz: Napisał postów [6326], status [VIP] Reputacja
    Chłopaki super sprawa,tak trzymać.

    Nick:
    Treść:
    2011-09-18 18:27:43 [213.195.129.*] id:675454  
    moherek: Napisał postów [1731], status [stały bywalec] Reputacja
    może za kaskaderów będą robić :)

    Nick:
    Treść:
    2011-09-18 18:16:36 [217.197.76.*] id:675445  
    fuksik: Napisał postów [999], status [stały bywalec] Reputacja
    A może do roboty pojsc i zarabiac na moja emeryture?

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [4]
    2011-09-18 18:20:26 [194.29.180.*] id:675447  
    anio74: Napisała postów [15795], status [VIP] Reputacja
    A sam się weź, to Twoja emerytura!!!
    2011-09-18 18:24:05 [77.223.231.*] id:675451  
    ruda33: Napisała postów [6642], status [VIP] Reputacja
    no i co jeszcze ? Może obiadki zacząć Ci wozić ?
    2011-09-18 18:25:20 [194.29.180.*] id:675452  
    anio74: Napisała postów [15795], status [VIP] Reputacja
    W toalecie już sobie chyba poradzi sam...;P
    2011-09-18 18:26:15 [77.223.231.*] id:675453  
    ruda33: Napisała postów [6642], status [VIP] Reputacja
    he he myślisz, paluszki sprawne ma ;D
    2011-09-18 18:22:06 [194.29.180.*] id:675449  
    anio74: Napisała postów [15795], status [VIP] Reputacja
    Brawo brawo brawo Chłopaki!!! Widziałam kilka razy ich wyczyny:) Powala to co potrafią zrobić!!!

    Nick:
    Treść:
    2011-09-18 18:06:55 [188.203.161.*] id:675441  
    ktostam: Napisał postów [810], status [stały bywalec] Reputacja
    Może warto się zapoznać z tematem pisząc artykuł? Nie ma parkourowca, są traserzy (z fran. traceur).

    Nick:
    Treść: