• Autor: Greg
    • Wyświetleń: 6861
    • Dodano: 2011-08-18 / 08:04
    • Komentarzy: 64

    Plaga działkowych kradzieży

    Plaga działkowych kradzieży

    (Fot. Dżacheć)

    Plaga działkowych kradzieży

    Złodzieje mają różne metody, ale często sforsowanie wejścia do ogródka czy altanki nie stanowi większego problemu.

    Ogródki działkowe i altanki najczęściej są słabo zabezpieczone przed dostępem niepowołanych osób. Wykorzystują to zarówno złodzieje, jak i osoby bezdomne.

    W tym roku od maja do lipca na terenie województwa doszło do 67 interwencji policji na terenie ogródków działkowych, 9 z nich odnotowano w powiecie opolskim. Większość z nich to właśnie włamania do działkowych altanek i budynków.

    Zobacz takze Rozpoznajesz tego mężczyznę? Policja prowadzi poszukiwania

    Co zatem zrobić, żeby nie paść ofiarą złodziei? - Przede wszystkim nie kusić złodzieja i nie trzymać w altankach wartościowych przedmiotów. Elektronarzędzia są chodliwym towarem na wtórnym rynku, dlatego często są nimi zainteresowani złodzieje - mówi podinsp. Jarosław Dryszcz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

    Policja zachęca także do sąsiedzkiej pomocy. - Warto zapoznać się z osobami, mającymi swój ogródek obok naszego i umówić się, że wspólnie będziemy zwracać uwagę na obce osoby i niecodzienne zachowania. Jeśli chcemy być spokojni, może warto zainwestować w porządne drzwi i zamki, które mogą zniechęcić włamywaczy - dodaje Dryszcz.

    Zobacz takze Nocny pożar samochodu przy budynku wielorodzinnym. Ogień objął także drugi pojazd

    Poza kradzieżami wyposażenia altanek, podczas tegorocznych wakacji właściciele działek przy ul. Horoszkiewicza mieli także inny problem. Z ich grządek znikały bowiem... warzywa. Podejrzenie padło na bezdomnych, którzy wieczorami i w nocy kręcą się po działkach. Jak mówią właściciele działek, urządzają tam sobie imprezy podczas których zanieczyszczają ogródki odchodami i innymi odpadkami.

    Policjanci także znają problemy działkowców i zapewniają, że będą interweniować wspólnie ze strażą miejską.
    reklama

    Więcej zdjęć

    Plaga działkowych kradzieży

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2011-08-20 08:42:22 [31.174.140.*] id:650816  
    kasa12: Napisał postów [866], status [stały bywalec] Reputacja
    k.....tylko nie na moją bo będę tam spał dostanie grabiami bydlak

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2011-08-20 18:42:27 [83.22.116.*] id:651424  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    i popraw łopatą..
    2011-08-19 08:15:49 [83.30.185.*] id:649449  
    Juljan: Napisał postów [15743], status [VIP] Reputacja
    Na każdego złodzieja jest tylko jedna skuteczna metoda: uciąć łapy. Policja tego nie zrobi, więc proponuję działkowcom by sami wymierzali karę sekatorem lub piłką

    Nick:
    Treść:
    2011-08-18 23:10:49 [84.10.98.*] id:649241  
    Longinus: Napisał postów [17], status [nowy] Reputacja
    "Policjanci także znają problemy działkowców i zapewniają, że będą interweniować wspólnie ze strażą miejską." I w tym miejscu uśmiałem się

    Nick:
    Treść:
    2011-08-18 23:03:09 [83.22.108.*] id:649228  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    zaczaić się na działkach w nocy i zayebać złodzieja..

    Nick:
    Treść:
    2011-08-18 20:49:26 [31.63.159.*] id:648963  
    Nerka: Napisał postów [2509], status [Szycha] Reputacja
    taa z ogródka z mojej działki w ciągu jednej nocy zniknęło 3/4 pomidorów zostały tylko zielone domek na szczęscie nie został okradziony,bo jest dobrze zabezpieczony

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2011-08-18 22:51:22 [188.33.106.*] id:649203  
    Predator1994110: Napisał postów [4711], status [VIP] Reputacja
    Mam nadzieje że go znajdziesz i do dupy do kopiesz a potem za jaja go powiesisz na latarni !!!
    2011-08-18 10:28:40 [83.18.31.*] id:648135  
    smerfMaruda: Napisał postów [1598], status [Szycha] Reputacja
    jakby mi gnojki warzywka kradły to bym je (warzywka) spryskał czymś mocno srakopędnym i postawił tabliczkę z napisem smacznego

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [8]
    2011-08-18 10:33:53 [84.10.130.*] id:648142  
    chrząszcz: Napisał postów [5757], status [VIP] Reputacja
    a później byłby potrzebny dobry adwokat, abyś nie musiał odpowiadać za próbę otrucia(zabójstwa z premedytacją)
    2011-08-18 10:35:30 [31.175.88.*] id:648144  
    Predator1994110: Napisał postów [4711], status [VIP] Reputacja
    Prędzej ciebie by do paki dali niż tego złodzieja Warzyw !!!
    2011-08-18 11:05:11 [95.50.2.*] id:648189  
    smerfMaruda: Napisał postów [1598], status [Szycha] Reputacja
    a kto mu karze jeść moje warzywa? złodziejowi powinna ręka uschnąć a jak kradnie jedzenie to jedząc to powinien się zesrać. prawo smerfa.
    2011-08-18 11:09:11 [31.175.88.*] id:648199  
    Predator1994110: Napisał postów [4711], status [VIP] Reputacja
    Tu się z tobą zgadzam ale prawo polskie jest chore tak ja uważam ale nie wiem czy ty tak uważasz ?
    2011-08-18 11:14:23 [95.50.2.*] id:648212  
    smerfMaruda: Napisał postów [1598], status [Szycha] Reputacja
    ja uważam że mam prawo spryskać swoje roślinki czym tylko zechcę, a adwokat mi nie jest potrzebny. znajomy miał taką sytuację ze mu podprowadzali warzywka, spryskał je zwykłym środkiem na muszki , gościu który kradł sam przyszedł i się przyznał że go "pokarało" fakt że dopiero po latach się przyznał ale już więcej roślinek nie zapierdzielił nigdy
    2011-08-18 17:24:59 [79.191.99.*] id:648687  
    Barbie: Napisała postów [6051], status [VIP] Reputacja
    Co Ty gadasz,sama kiedyś kalarepki i marcheweczki zrywałam na działce,najlepiej smakowały ;)
    2011-08-18 19:45:08 [31.175.181.*] id:648900  
    Predator1994110: Napisał postów [4711], status [VIP] Reputacja
    Barbie nie ma to jak kradzione :)
    2011-08-18 19:50:36 [79.191.99.*] id:648909  
    Barbie: Napisała postów [6051], status [VIP] Reputacja
    No baaa
    2011-08-18 14:17:58 [194.29.180.*] id:648450  
    ombre: Napisał postów [21167], status [VIP] Reputacja
    zlikwidowac dzialki to wtedy nie bedzie co krasc

    Nick:
    Treść:
    2011-08-18 10:52:34 [212.183.140.*] id:648164  
    olenka4u: Napisała postów [43339], status [VIP] Reputacja
    Jesli ktokolwiek z was pomoze mi w ustaleniu sprawcy włamania do tego auta czka go nagroda. Włamania dokonano w nocy z 1 na 2 sierpnia. Dziekuję

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [18]
    2011-08-18 10:58:08 [178.37.5.*] id:648172  
    hahahaha: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    oleńka, a co jesteś w stanie dać jako nagrode? ;)
    2011-08-18 11:00:11 [212.183.140.*] id:648174  
    olenka4u: Napisała postów [43339], status [VIP] Reputacja
    Hahaha to jest kwestia dogadania sie czego dana osoba oczekuje ;) Mysle, ze zawsze mozna sie dogadac
    2011-08-18 11:01:49 [178.37.5.*] id:648179  
    hahahaha: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    hehe, to pewnie teraz znajdzie sie jakiś Sherlock Holmes.... ;)
    2011-08-18 11:02:16 [77.223.231.*] id:648180  
    ruda33: Napisała postów [6642], status [VIP] Reputacja
    a co tutaj się dzieje ? ;) Olenka spania nie masz ? ;)
    2011-08-18 11:04:08 [212.183.140.*] id:648187  
    olenka4u: Napisała postów [43339], status [VIP] Reputacja
    Serio szukam sprawce tego wklamania i jestem w stanie dogadac sie co do nagrody. Wcale tez nie oznacza, ze pójdę na policje z ta wiadomoscia!
    2011-08-18 11:05:14 [83.27.119.*] id:648190  
    agatamika: Napisała postów [462], status [starszy pismak] Reputacja
    "dogadać" a dogadać to jest różnica
    2011-08-18 11:07:27 [178.37.5.*] id:648194  
    hahahaha: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    hehe, dobrze napisane z tym "dogadać" ;)
    2011-08-18 11:07:45 [31.175.88.*] id:648196  
    Predator1994110: Napisał postów [4711], status [VIP] Reputacja
    olenka4u to był włamywacz :)
    2011-08-18 11:09:03 [212.183.140.*] id:648198  
    olenka4u: Napisała postów [43339], status [VIP] Reputacja
    Ja juz wiem jak sie dogadac z kazdym ;D
    2011-08-18 11:10:47 [212.183.140.*] id:648203  
    olenka4u: Napisała postów [43339], status [VIP] Reputacja
    Predator Twoja pomoc byla niezbedna :)
    2011-08-18 11:13:12 [212.183.140.*] id:648208  
    olenka4u: Napisała postów [43339], status [VIP] Reputacja
    Ruda jak to co sie dzieje?! Tancza rury i zlodzieje! Mysle, ze ten ktory to zrobil powinien sam sie mi przypucowac zawsze to zlagodzi mog gniew.
    2011-08-18 11:14:03 [212.183.140.*] id:648211  
    olenka4u: Napisała postów [43339], status [VIP] Reputacja
    Kazdy z was powinien wiedziec, ze nawet diabel nie zna gniewu urażonej kobiety! ;D
    2011-08-18 11:15:14 [95.50.2.*] id:648213  
    smerfMaruda: Napisał postów [1598], status [Szycha] Reputacja
    ja znam diabła, zapytam go
    2011-08-18 11:17:19 [212.183.140.*] id:648219  
    olenka4u: Napisała postów [43339], status [VIP] Reputacja
    Diabel ponoc po Dambonia biega ;D
    2011-08-18 11:17:48 [212.183.140.*] id:648220  
    olenka4u: Napisała postów [43339], status [VIP] Reputacja
    Chyba, ze juz siedzi ;P
    2011-08-18 11:38:55 [31.175.88.*] id:648274  
    Predator1994110: Napisał postów [4711], status [VIP] Reputacja
    Widzisz jaki ja genialny jestem :)
    2011-08-18 12:41:19 [178.252.26.*] id:648376  
    iwka: Napisał postów [5], status [żółtodziób] Reputacja
    ja ci mogę powiedzieć kto ale pewnie nie spełnisz moich oczekiwań co do nagrody
    2011-08-18 12:45:08 [212.183.140.*] id:648381  
    olenka4u: Napisała postów [43339], status [VIP] Reputacja
    Jesli jest w miare rozsądna Twoja propozycja to zawsze mozemy ja przedyskutowac :)
    2011-08-18 11:11:33 [83.27.112.*] id:648205  
    karamba: Napisał postów [1726], status [Szycha] Reputacja
    może to kretoszczury zjadają warzywka?

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [19]
    2011-08-18 11:14:00 [77.223.231.*] id:648210  
    ruda33: Napisała postów [6642], status [VIP] Reputacja
    internetowe Trolle.
    2011-08-18 11:16:35 [212.183.140.*] id:648215  
    olenka4u: Napisała postów [43339], status [VIP] Reputacja
    Czesto doprowadzajace do paranoi ;P
    2011-08-18 11:16:58 [83.22.120.*] id:648218  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    Mam takiego w ogrodzie, jak go złapię to mu laskę dynamitu w doopie odpalę. Zrył mi ogród strasznie. Same kopce porobił i teraz ryje pod chodnikiem i się zapada. krecisko wstrętne.
    2011-08-18 11:20:23 [31.175.88.*] id:648226  
    Predator1994110: Napisał postów [4711], status [VIP] Reputacja
    Jak zjadają nornice to niech koty wezmą z schroniska i po sprawie będzie i kotów w schronisku mniej będzie !!!
    2011-08-18 11:21:38 [95.50.218.*] id:648231  
    smerfMaruda: Napisał postów [1598], status [Szycha] Reputacja
    tiku byś go pogoniła a nie siedziała na forum to kreta już by nie było
    2011-08-18 11:22:19 [212.183.140.*] id:648233  
    olenka4u: Napisała postów [43339], status [VIP] Reputacja
    Tiku i z kopa i w krzaki ;D
    2011-08-18 11:24:07 [83.22.120.*] id:648236  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    Ryje po nocach, a koty w domu śpią.
    2011-08-18 11:26:31 [91.194.107.*] id:648240  
    Stefan: Napisał postów [26996], status [VIP] Reputacja
    Podlać ogródek wodą z kąpieli (nie wpiszę nicka, żeby nie było) i krety zdechną...
    [1]
    2011-08-18 11:27:05 [31.175.88.*] id:648242  
    Predator1994110: Napisał postów [4711], status [VIP] Reputacja
    Tiku daj pręt i na nią puszkę po piwie i po winny mniej ryć ale musisz mieć mokro na tej działce bo ci krety ryja lub kota weź co miał kiedyś małe koty bo takie koty są najlepsze a jam kota mi krety łapie i nornice i szczury !!!
    2011-08-18 11:38:02 [31.175.88.*] id:648271  
    Predator1994110: Napisał postów [4711], status [VIP] Reputacja
    C4 użyj na działce :)
    2011-08-18 11:39:20 [91.18.53.*] id:648278  
    Kacpersky: Napisała postów [778], status [stały bywalec] Reputacja
    Racja puszka albo plastikowa butelka na pręta i będzie oki:)
    2011-08-18 11:40:03 [83.22.120.*] id:648280  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    Stefan: Ty jak coś zapierdzielisz, to aż " miło":(
    2011-08-18 11:41:51 [83.22.120.*] id:648284  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    Zaraz tak zrobię tylko ogród będzie brzydko wyglądał z tymi butelkami.
    2011-08-18 11:44:28 [83.18.31.*] id:648291  
    smerfMaruda: Napisał postów [1598], status [Szycha] Reputacja
    tiku to daj puszki po redsikach one takie kolorowe, stef dobrze napisał- krety trzeba zalać to się wyniosą, jest też taka roślina której nie lubią krety, kiedy rośnie w ogródku one natychmiast się wynoszą, niestety nie pamiętam jej nazwy, za to wujaszek albo ciotka na pewno wiedzą
    2011-08-18 11:47:02 [31.175.88.*] id:648298  
    Predator1994110: Napisał postów [4711], status [VIP] Reputacja
    Termit użyj przeciwko krętą !!!
    2011-08-18 11:48:10 [91.18.53.*] id:648302  
    Kacpersky: Napisała postów [778], status [stały bywalec] Reputacja
    Brzydko nie brzydko ważne żeby kreta przegonić...
    2011-08-18 11:48:52 [83.18.31.*] id:648303  
    smerfMaruda: Napisał postów [1598], status [Szycha] Reputacja
    kacperek, płyta ci się zacięła?
    2011-08-18 11:49:54 [91.18.53.*] id:648307  
    Kacpersky: Napisała postów [778], status [stały bywalec] Reputacja
    zamotałam się :):)
    2011-08-18 11:50:51 [83.22.120.*] id:648310  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    Dzięki za dobre rady.
    2011-08-18 09:47:34 [84.10.130.*] id:648111  
    chrząszcz: Napisał postów [5757], status [VIP] Reputacja
    w normalnym kraju byłaby tabliczka ostrzegająca:TEREN PRYWATNY,WCHODZISZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ, i wtedy jakby takiemu coś łapki połamało,żadne prawo by go nie chroniło ... w tu, mamy co mamy,chory kraj,chorą sprawiedliwość,i dla nielicznych (skazanych) wczasy na koszt podatnika

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
    2011-08-18 10:24:23 [31.175.88.*] id:648130  
    Predator1994110: Napisał postów [4711], status [VIP] Reputacja
    W Polsce po winno być jak ktoś wejdzie ci na posesje to masz prawo za szczelić złodzieja !!!
    2011-08-18 11:42:15 [91.18.53.*] id:648286  
    Kacpersky: Napisała postów [778], status [stały bywalec] Reputacja
    Wczasy ful wypas z wyżywieniem...
    2011-08-18 11:45:00 [91.18.53.*] id:648294  
    Kacpersky: Napisała postów [778], status [stały bywalec] Reputacja
    Brzydko nie brzydko ale ważne żeby kreta przegonić...
    2011-08-18 08:38:11 [77.223.234.*] id:648090  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    znowu trzeba zaminować działkę i ogrodzenie pod napięcie:/

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2011-08-18 10:22:01 [31.175.88.*] id:648129  
    Predator1994110: Napisał postów [4711], status [VIP] Reputacja
    Trzeba zasieki jeszcze zrobić i wieżyczki strażnicze zrobić !!!
    2011-08-18 09:27:39 [83.22.9.*] id:648105  
    Lukrecja83: Napisała postów [-4294963715], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    ja postuluję za kadłubkowaniem ;P

    Nick:
    Treść:
    2011-08-18 09:08:12 [31.174.29.*] id:648092  
    eeelllooo: Napisał postów [106], status [ ! Troll ! ]
    chcesz zdechnac to bierz...wlasna smierc.

    Nick:
    Treść: