Złodzieje mają różne metody, ale często sforsowanie wejścia do ogródka czy altanki nie stanowi większego problemu.
W tym roku od maja do lipca na terenie województwa doszło do 67 interwencji policji na terenie ogródków działkowych, 9 z nich odnotowano w powiecie opolskim. Większość z nich to właśnie włamania do działkowych altanek i budynków.
Zobacz takze Rozpoznajesz tego mężczyznę? Policja prowadzi poszukiwania
Co zatem zrobić, żeby nie paść ofiarą złodziei? - Przede wszystkim nie kusić złodzieja i nie trzymać w altankach wartościowych przedmiotów. Elektronarzędzia są chodliwym towarem na wtórnym rynku, dlatego często są nimi zainteresowani złodzieje - mówi podinsp. Jarosław Dryszcz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.
Policja zachęca także do sąsiedzkiej pomocy. - Warto zapoznać się z osobami, mającymi swój ogródek obok naszego i umówić się, że wspólnie będziemy zwracać uwagę na obce osoby i niecodzienne zachowania. Jeśli chcemy być spokojni, może warto zainwestować w porządne drzwi i zamki, które mogą zniechęcić włamywaczy - dodaje Dryszcz.
Zobacz takze Nocny pożar samochodu przy budynku wielorodzinnym. Ogień objął także drugi pojazd
Poza kradzieżami wyposażenia altanek, podczas tegorocznych wakacji właściciele działek przy ul. Horoszkiewicza mieli także inny problem. Z ich grządek znikały bowiem... warzywa. Podejrzenie padło na bezdomnych, którzy wieczorami i w nocy kręcą się po działkach. Jak mówią właściciele działek, urządzają tam sobie imprezy podczas których zanieczyszczają ogródki odchodami i innymi odpadkami.
Policjanci także znają problemy działkowców i zapewniają, że będą interweniować wspólnie ze strażą miejską.








kasa12: Napisał postów [866], status [stały bywalec]
k.....tylko nie na moją bo będę tam spał dostanie grabiami bydlak