• Autor: Greg
    • Wyświetleń: 5739
    • Dodano: 2011-07-29 / 11:52
    • Komentarzy: 21

    Bitwa o Nysę już w weekend

    Bitwa o Nysę już w weekend

    (Fot. UM Nysa)

    Bitwa o Nysę już w weekend

    Zobacz plakat imprezy.

    Oblężenie Twierdzy Nysa przez wojska napoleońskie to coroczna inscenizacja plenerewa, przyciągająca miłośników historii z całej Polski. Wielka bitwa już w sobotą na przedpolu Fortu.

    Już dziś w Bastionie Św. Jadwigi o godzinie 17:00 rozpoczną się Dni Twierdzy Nysa. Pierwszym wydarzeniem będzie multimedialna prezentacja "Bliskie spotkania z Twierdzą Nysa".

    Zobacz takze Zostawiła dziecko tylko na chwilę? Kilkanaście minut może wystarczyć do tragedii

    Jednak najciekawsza część imprezy tradycyjnie czeka na gości w sobotę. O godzinie 10:00 wojska przejdą ulicami Sobieskiego i Celną na rynek, gdzie o 11:00 rozpocznie się pokaz musztry paradnej. Wojacy złożą meldunek pani burmistrz, wykonają salwę honorową oraz dokonają przeglądu regimentów. Bitwa o nyską twierdzę będzie inscenizowana o godzinie 17:00 na terenie Fortu II przy ulicy Orląt Lwowskich.

    - Po raz pierwszy będziemy gościć kawalerię z Belgii oraz Francji. Ponadto będą żołnierze z Litwy, Czech, Austrii, Niemiec oraz oczywiście Polski - mówi Artur Pieczarka, rzecznik prasowy nyskiego magistratu.

    Zobacz takze Zderzenie samochodu z motocyklem na ulicy Oświęcimskiej. Jedna osoba trafiła do szpitala

    Tradycyjnie, gdy opadnie bitewny kurz, wszyscy goście są zaproszeni na festyn oraz zwiedzanie fortów. Poczas imprezy będzie okazja zwiedzić także trasę turystyczną w podziemiach Bastionu św. Jadwigi oraz skarbca nyskiej bazyliki.

    W niedzielę w godzinach 10:00 - 17:00 będzie także okazja do popływania kajakiem wokół Fortu Wodnego. Urząd miasta uruchamia z okazji Dni Twierdzy Nysy bezpłatne autobusy, kursujące w sobotę po południu między Rynkiem a Fortem II.
    reklama

    Więcej zdjęć

    Bitwa o Nysę już w weekend

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2011-07-29 14:25:07 [83.22.130.*] id:630023  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    tylko niech uważają żeby komuś niechcący głowy nie obciąć :)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [4]
    2011-07-29 15:16:56 [77.223.234.*] id:630056  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    trzeba zbroje do pralni oddać...niech wypucują hammeritem i na Księżniczki o ile tam będą;)
    2011-07-29 16:06:50 [83.22.114.*] id:630107  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    smoki na pewno się znajdą a co księżniczek to ciężko będzie znaleźć..
    2011-07-30 07:53:29 [79.191.235.*] id:630456  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    Luxusowy: nie przesadzaj, teraz co druga to księżniczka:)
    2011-07-30 20:41:29 [83.22.105.*] id:630999  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    jak jest umalowana a bez makijażu smok..
    2011-07-30 11:57:16 [84.10.13.*] id:630608  
    Przytulas: Napisał postów [805], status [rozpisany/na] Reputacja
    ????

    Nick:
    Treść:
    2011-07-30 11:25:50 [87.204.110.*] id:630578  
    Hubertus: Napisał postów [31296], status [VIP] Reputacja
    @Stirli zawsze można na K24 "se popisać'Dobry

    Nick:
    Treść:
    2011-07-29 14:04:16 [83.30.232.*] id:630016  
    agamika: Napisała postów [189], status [starszy wyjadacz] Reputacja
    Musi to byc fajne widowisko.A ja pod nosem je prawie mam:)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2011-07-30 07:55:26 [79.191.235.*] id:630459  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    To jest okazja się tam wybrać.
    2011-07-29 14:52:11 [95.50.2.*] id:630037  
    chucky: Napisał postów [1349], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    super... jak co roku z maluchem jedziemy:) DLA CIEKAWSKICH- polecam naprawde z czystym sumieniem:) świetna sprawa tylko by pogoda dopisała:)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2011-07-29 15:58:41 [194.29.180.*] id:630095  
    anio74: Napisała postów [15795], status [VIP] Reputacja
    Z tego co mówili to w sobotę niestety ma być brzydko i padać :(
    2011-07-30 07:54:35 [79.191.235.*] id:630457  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    Zanosi się na deszcz ale życzę wspaniałej zabawy!
    2011-07-29 16:13:29 [194.29.180.*] id:630115  
    spellhowler: Napisał postów [4819], status [VIP] Reputacja
    A O KTÓREJ SIĘ TO ZACZYNA....;d??????
    [-4]

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
    2011-07-29 16:17:26 [194.29.180.*] id:630119  
    anio74: Napisała postów [15795], status [VIP] Reputacja
    Zanim się dowiesz to Cię znikną;)
    2011-07-29 17:13:04 [83.22.114.*] id:630174  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    kiedy pierwszy kur zapieje o świcie..
    2011-07-30 07:51:46 [79.191.235.*] id:630455  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    Przeczytaj ze zrozumieniem.
    2011-07-29 19:48:34 [91.18.57.*] id:630246  
    Kacpersky: Napisała postów [778], status [stały bywalec] Reputacja
    Polecam na rodzinny wypad,zero nudy,ekstra widowisko...

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2011-07-30 07:50:53 [79.191.235.*] id:630454  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    Też tak myślę, super zabawa.
    2011-07-30 07:10:29 [83.11.144.*] id:630438  
    annise: Napisała postów [159], status [starszy wyjadacz] Reputacja
    no to jade dzisiaj do mojej ukochanej Nysy;)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2011-07-30 07:50:16 [79.191.235.*] id:630453  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    Malownicze miasteczko:)
    2011-07-29 16:06:10 [194.29.180.*] id:630106  
    spellhowler: Napisał postów [4819], status [VIP] Reputacja
    rzecz to fajna jest, polecam, bywam co roku...

    Nick:
    Treść: