• Autor: Mat
    • Wyświetleń: 8684
    • Dodano: 2011-07-16 / 05:55
    • Komentarzy: 82

    Pomysł wojewody na bezpieczeństwo nad wodą

    Pomysł wojewody na bezpieczeństwo nad wodą

    Tablica ostrzegawcza pojawiła się m.in w Biestrzynniku w powiecie opolskim.(Fot: Dżacheć)

    Pomysł wojewody na bezpieczeństwo nad wodą

    Niektóre tablice informują też o liczbie utonięć w danym zbiorniku.

    W ubiegłym roku Opolski Urząd Wojewódzki jako pierwszy w kraju wprowadził stosowanie tzw. czarnych punktów na dzikich kąpieliskach w regionie. Specjalnych tablic zamontowano wówczas 60. Kolejnych 19 pojawiło się wraz z rozpoczęciem trwającego sezonu kąpielowego.

    Wojewoda przed rozpoczęciem sezonu zwrócił się do przedstawicieli lokalnych samorządów, aby te zrobiły rozpoznanie, gdzie tablice ostrzegawcze są potrzebne.

    Zobacz takze Autostrada A4. Dwa zdarzenia. Poważne utrudnienia

    - Zgodnie z zapotrzebowaniem zakupiono 22 tablice, które stanęły przy 15 miejscach, gdzie kąpiele są kategorycznie zabronione – wyjaśnia Kordian Michalak, rzecznik wojewody opolskiego. - Warto podkreślić, że zapotrzebowanie samorządów spełnione zostało w 100 procentach – dodaje.

    Koszt zakupy tablic to około 5 tysięcy złotych. Oprócz ostrzeżeń o treści „akwen niebezpieczny” na niektórych znajduje się także informacja o ilości utonięć, które miały miejsce w danym zbiorniku. I tak przykładowo przy wyrobisku w Biestrzynniku w powiecie opolskim stanęła tablica ostrzegająca przed kąpielą tragiczną statystyką 4 utonięć w tym miejscu.

    Łącznie tablice ostrzegają przed kąpielą w 50 miejscach na terenie Opolszczyzny. W niektórych przypadkach, jak choćby przy zbiorniku retencyjnym w Biskupicach czy przy Jeziorze Otmuchowskim, tablic ustawiono po kilka.
    reklama

    Więcej zdjęć

    Pomysł wojewody na bezpieczeństwo nad wodą

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2011-07-16 15:07:29 [89.79.184.*] id:619284  
    miskulka: Napisała postów [251], status [maniak] Reputacja
    myślę, że lepszy skutek odniosłyby tablice z napisem "uwaga aligatory - liczba pożartych żywcem 10 " :)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
    2011-07-16 15:08:01 [83.22.120.*] id:619286  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    piranie wpuścić :)
    2011-07-16 16:36:39 [93.181.149.*] id:619342  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    oj tylko nie to!
    2011-07-18 00:17:08 [31.175.254.*] id:620328  
    Predator1994110: Napisał postów [4711], status [VIP] Reputacja
    Lub rekiny .
    2011-07-17 08:13:18 [83.30.216.*] id:619668  
    Gaz: Napisał postów [6326], status [VIP] Reputacja
    Wopjewoda niech się weżmie do roboty a nie myśli o bzdetach, widły i do gnoju.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2011-07-17 21:03:53 [31.174.234.*] id:620111  
    Predator1994110: Napisał postów [4711], status [VIP] Reputacja
    Nie widły tylko łopata niech zasypuje te niebezpieczne plaże lub jeziora :P
    2011-07-17 21:07:25 [80.141.96.*] id:620117  
    schmidtanna: Napisała postów [181], status [starszy wyjadacz] Reputacja
    czego sie wojewody czepiacie on lata sie kapac do cieplych krajow!!! a MY musimy miec swoj rozum i przede wszystkim nie wlazic do wody po pijaku bo wtedy i30 ratownikow moze nie pomoc!!!!
    2011-07-17 09:29:08 [93.181.160.*] id:619693  
    Bogdan1204: Napisał postów [1402], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    ja bym dał tablice ale z samepidu np tu wystepują bakterie coli i juz nikt nie wejdzie

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
    2011-07-17 11:27:26 [83.22.98.*] id:619748  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    powiesić wyniki badań sanepidu na tablicy,wraz z objaśnieniem.
    2011-07-17 12:40:10 [31.175.180.*] id:619791  
    Predator1994110: Napisał postów [4711], status [VIP] Reputacja
    Najlepiej jak by napisali że w zbiornikach są Krokodyle lub węże z Amazonki Anakondy !!!!
    2011-07-17 12:42:50 [83.22.98.*] id:619793  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    Amazonki mogą pływać szczególnie te ładne :)
    2011-07-17 10:18:55 [77.253.71.*] id:619723  
    kanclerz: Napisał postów [4906], status [VIP] Reputacja
    Czekam na pomysły wojewody na bezpieczeństwo na drogach Opolszczyzny...i samego miasta wojewódzkiego Opola.

    Nick:
    Treść:
    2011-07-16 15:55:32 [87.206.197.*] id:619307  
    Konserw Rybowy: Napisał postów [456], status [starszy pismak] Reputacja
    OT Jak czytam komentarze na tym forum, to widzę że brakuje wam swobodnego, opolskiego czata do wymieniania się pierdołami i poklepywania po tyłkach mając naście gwiazdek w profilu, kto co pija, kto co jadł, kto czego słucha... co to ma wspólnego z tematem? administratorzy strony mają to w tyłku, a szkoda. zakończę swój wywód dwukropkiem i nawiasem, żeby większość zrozumiała :)
    [2]

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [25]
    2011-07-16 15:57:01 [84.194.98.*] id:619308  
    Boerin: Napisał postów [18662], status [VIP] Reputacja
    Dawaj na czata jest! Kisiel24Op.Co malo Ci czekamy z Tiku na Ciebie
    2011-07-16 15:58:10 [87.206.197.*] id:619309  
    Konserw Rybowy: Napisał postów [456], status [starszy pismak] Reputacja
    mam swoją godność, dwukropeknawias
    [2]
    2011-07-16 15:59:21 [84.194.98.*] id:619310  
    Boerin: Napisał postów [18662], status [VIP] Reputacja
    A co ma godnosc do czata? nie wiesz przypadkiem?Nie cen sie za wysoko;P
    2011-07-16 16:00:03 [178.252.19.*] id:619311  
    [moderacja]: Napisał postów [321], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    [moderacja]
    [-5]
    2011-07-16 16:01:04 [87.206.197.*] id:619312  
    Konserw Rybowy: Napisał postów [456], status [starszy pismak] Reputacja
    wystarczy że z debilami dyskutuje na tym forum, więcej mi nie potrzebuje uświadamiania sobie że ludzie to debile
    [-4]
    2011-07-16 16:05:59 [87.206.197.*] id:619313  
    Konserw Rybowy: Napisał postów [456], status [starszy pismak] Reputacja
    oczywiście nie wszyscy iksde (iksde, żeby forumowy pustak zrozumiał)
    2011-07-16 16:08:56 [84.194.98.*] id:619314  
    Boerin: Napisał postów [18662], status [VIP] Reputacja
    anty miej odwage wejsc na czata to ci powiem co o tobie mysle
    2011-07-16 16:09:34 [84.194.98.*] id:619315  
    Boerin: Napisał postów [18662], status [VIP] Reputacja
    To po co tutaj wchodzisz,jak masz wszystkich za debili?
    2011-07-16 16:10:19 [87.206.197.*] id:619317  
    Konserw Rybowy: Napisał postów [456], status [starszy pismak] Reputacja
    no i widzisz? nie zrozumiałeś...
    2011-07-16 16:11:20 [87.206.197.*] id:619320  
    Konserw Rybowy: Napisał postów [456], status [starszy pismak] Reputacja
    narysuje ci to na kwejku (iksde)
    2011-07-16 16:11:46 [84.194.98.*] id:619321  
    Boerin: Napisał postów [18662], status [VIP] Reputacja
    Zrozumialam i to dobrze,po drugie jestem ona nie on.(do wiadomosci)
    2011-07-16 16:13:18 [84.194.98.*] id:619322  
    Boerin: Napisał postów [18662], status [VIP] Reputacja
    Rysuj gdzie chcesz (iksde) co to ma byc?
    2011-07-16 16:15:28 [87.206.197.*] id:619323  
    Konserw Rybowy: Napisał postów [456], status [starszy pismak] Reputacja
    nie intersuje
    2011-07-16 16:15:40 [87.206.197.*] id:619324  
    Konserw Rybowy: Napisał postów [456], status [starszy pismak] Reputacja
    mnie to
    2011-07-16 16:16:20 [87.206.197.*] id:619325  
    Konserw Rybowy: Napisał postów [456], status [starszy pismak] Reputacja
    ojej, mam 409 postów iksde
    2011-07-16 16:17:43 [84.194.98.*] id:619326  
    Boerin: Napisał postów [18662], status [VIP] Reputacja
    No to se lec" pobzykaj"
    2011-07-16 16:18:53 [83.22.103.*] id:619327  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    Boerin: Odpuść bo to bzy bzy bzy my jesteśmy pszczółki trzy hahah....
    2011-07-16 16:20:52 [84.194.98.*] id:619328  
    Boerin: Napisał postów [18662], status [VIP] Reputacja
    Zapraszam na czata,ale nie ma odwagi przyleciec ;P
    2011-07-16 16:23:34 [87.206.197.*] id:619330  
    Konserw Rybowy: Napisał postów [456], status [starszy pismak] Reputacja
    skoncentrujcie się na treści wypowiedzi, a nie na nabijaniu licznika, skoro taki czat istnieje, to jakoś słabo, skoro tak marne jednostki wyłamują się i nadal piszą głupoty pod tematami, które nie maja nic wspólnego z artykułem (iksede lol)
    [2]
    2011-07-16 16:25:38 [84.194.98.*] id:619332  
    Boerin: Napisał postów [18662], status [VIP] Reputacja
    Daj spokoj z tym nabijaniem licznika,sam sobie w tej chwili bijesz.Swiadomie? czy nie? jak myslisz? Taki czat istnieje ,moderatorem jest Hubertus.
    2011-07-16 16:30:18 [87.206.197.*] id:619336  
    Konserw Rybowy: Napisał postów [456], status [starszy pismak] Reputacja
    kończę swoje wypowiedzi w tym wątku, bo jak widać jestem niezrozumiały dla niektórych osób...kulturalna próba wytłumaczenia wam że jesteście w jakiś sposób "ograniczeni umysłowo" nic nie daje, nabijajcie sobie licznik nadal, powodzenia (lol iksde rotfl)
    [-3]
    2011-07-16 16:31:12 [77.223.234.*] id:619339  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    wszystko ma powiązania z tematem gdyż kiedyś dawno dawno temu prawie utonął mi lewy klapek ale szybka reakcja plażowiczów którzy wezwali helikopter i szukali go po całym jeziorze...akcja przyniosła skutek odnalazł się 150 metrów od plaży a za całą akcje zapłaciła gosiaKefir i ma tam swój pomnik;)
    2011-07-16 21:54:08 [87.206.197.*] id:619467  
    Konserw Rybowy: Napisał postów [456], status [starszy pismak] Reputacja
    hehe, ale kogoś prawda boli :) cieszę się że pokazujecie iż jedyną waszą formą obrony jest danie minusa, zbyt małe móżdżki nie są w stanie wygenerować normalnej odpowiedzi ;)
    [1]
    2011-07-16 22:22:47 [80.48.34.*] id:619505  
    astra: Napisał postów [12380], status [VIP] Reputacja
    rybowy: jestes konkretny, szacuneczek :)
    2011-07-17 07:27:35 [195.74.79.*] id:619659  
    prawdziwy: Napisał postów [1100], status [stały bywalec] Reputacja
    a co to za rybotwor ?
    2011-07-16 08:29:35 [79.191.88.*] id:619098  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    Tylko czy, to pomoże?. Jak jest upał ludzie garną się do wody i to często po alkoholu.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [9]
    2011-07-16 08:54:05 [217.197.78.*] id:619107  
    antydriverom: Napisał postów [321], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    a do pisania postów tez się garną jak ćmy do światła i to na trzeźwo
    [-1]
    2011-07-16 09:13:37 [79.163.154.*] id:619111  
    ChudyBenek: Napisał postów [3023], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    Ta kobieta nie zna umiaru... Co rano,zamiast zrobić swoim dzieciom śniadanie to "opanowuje" to forum niezliczoną ilośćią pomieszczeń...
    [-2]
    2011-07-16 09:30:03 [178.252.19.*] id:619115  
    antydriverom: Napisał postów [321], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    nie obrażaj kobiet
    [-2]
    2011-07-16 09:32:00 [83.5.100.*] id:619116  
    Mort: Napisał postów [1158], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    Mi się wydaje że pomoże wiesz jak ktoś ma ochotę napić się nad wodą to i tak nie grzeszy odpowiedzialnością cała reszta zwróci uwagę na tablice i nawet jak pójdzie popływać to zachowa ostrożność,chyba ?;p
    2011-07-16 09:57:36 [83.22.103.*] id:619126  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    Mort: Z tego co statystyki pokazują, to raczej nie są ostrożni. Liczba utonięć mówi sama za siebie.
    2011-07-16 10:00:28 [79.163.154.*] id:619128  
    ChudyBenek: Napisał postów [3023], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    i co koleżanko? jest to moderacja zgodna z regulaminem????
    [2]
    2011-07-16 10:00:53 [79.163.154.*] id:619129  
    ChudyBenek: Napisał postów [3023], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    słowa krytki bolą,co?
    [-2]
    2011-07-16 10:01:41 [79.163.154.*] id:619130  
    ChudyBenek: Napisał postów [3023], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    To sie tutaj zabawiasz w "królową" a twoje dzieci poszły już na śniadaie do sąsiadki...
    [-2]
    2011-07-17 03:03:42 [84.10.13.*] id:619646  
    BzZz: Napisał postów [3255], status [Szycha] Reputacja
    W zimie garną się na łyżwy, na jesień na ryby, wiosną na majówkę. Pomorze pomorze hodźby żekom se popłynońć. A do stanu trzeźwości, jesteś wyznaczona Ty. Nikt takiego nosa przez monitor nie ma jak T(I)Q.
    2011-07-16 23:14:14 [81.219.242.*] id:619547  
    georg1967: Napisał postów [17], status [nowy] Reputacja
    dobry pomysł ale czy to dotrze do ludzi

    Nick:
    Treść:
    2011-07-16 20:20:27 [95.50.2.*] id:619444  
    chucky: Napisał postów [1349], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    Tablice nic nie dadzą...nie wiem co by trzeba było zrobic...zasypać chyba kapieliska..

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2011-07-16 21:23:50 [83.22.120.*] id:619454  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    wpuścić krokodyle
    2011-07-16 22:25:38 [93.181.160.*] id:619508  
    anka88: Napisał postów [22], status [nowy] Reputacja
    albo piranie!!!
    2011-07-16 09:46:03 [83.4.225.*] id:619120  
    drań73: Napisała postów [-4294949855], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    a czy te tablice umieją pływać? bo czuję że niejedna będzie wodowana

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [7]
    2011-07-16 10:07:32 [83.22.103.*] id:619132  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    Na drugi rok kupią nowe.
    2011-07-16 10:40:44 [80.48.34.*] id:619143  
    astra: Napisał postów [12380], status [VIP] Reputacja
    mam nadzieje ze to pomoze, ale nie sadze,
    2011-07-16 12:32:15 [178.37.24.*] id:619208  
    Kitowiec: Napisał postów [1136], status [stały bywalec] Reputacja
    Postawią obok tabliczkę, która będzie informowała ile tabliczek już się utopiło
    2011-07-16 16:39:50 [93.181.149.*] id:619347  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    Asterka, przypomina mi sie słynne powiedzonko pana L.W. nie chcę, ale muszę hahaha....
    2011-07-16 16:40:23 [93.181.149.*] id:619348  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    albo to drugie; jestem za a nawet przeciw....
    2011-07-16 21:54:52 [87.204.110.*] id:619468  
    Hubertus: Napisał postów [31296], status [VIP] Reputacja
    mocne wiosła
    2011-07-16 22:20:40 [213.238.120.*] id:619504  
    Chomik: Napisał postów [288], status [maniak] Reputacja
    Potem będą je płetwonurkowie wyławiać:D
    2011-07-16 12:36:00 [46.204.30.*] id:619209  
    Adam-1: Napisał postów [27], status [rozkręca się] Reputacja
    Takie informacje powinny być naniesione na duże boje konkretnie zakotwiczone ma dnie a nie w formie znaku który jedynie jest motywacją dla patologi by go zniszczyć !

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2011-07-16 16:37:49 [93.181.149.*] id:619344  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    albo dla złomiarzy, aby go spieniężyć....
    2011-07-16 16:10:00 [31.174.56.*] id:619316  
    disguise: Napisał postów [49], status [rozkręca się] Reputacja
    Dziwię się, że ludzie wolą kąpać się w "syfie" niż pójść na basen. Niebezpieczne kąpieliska, są informacje ostrzegawcze, a oni i tak robią swoje. Tablice nic nie dadzą, jak ktoś głupi...

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2011-07-16 16:11:19 [194.29.180.*] id:619319  
    anio74: Napisała postów [15795], status [VIP] Reputacja
    Może dlatego, że basenów u nas jak na lekarstwo. A jak już jakiś w okolicy jest, to nogą ruszyć nie można, taki tłum.
    2011-07-16 16:10:45 [194.29.180.*] id:619318  
    ombre: Napisał postów [21167], status [VIP] Reputacja
    powszechny brak wyobrazni i przekonanie o niesmiertelnosci(no bo co moze mi sie stac?przeciez jestem taki super)to glowna przyczyna utoniec.

    Nick:
    Treść:
    2011-07-16 15:43:01 [79.162.192.*] id:619302  
    opozbyszek: Napisał postów [473], status [starszy pismak] Reputacja
    pomysł ok tyle ze i tak nie odstraszy ludzi jedynie taki znak bd służył za informacje ze jest niebezpiecznie i trzeba bardziej uważać .

    Nick:
    Treść:
    2011-07-16 14:40:20 [83.22.120.*] id:619270  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    Kto z was był bądź się wybiera na "Mater Truck" ?

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [7]
    2011-07-16 14:40:39 [83.22.120.*] id:619271  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    "Master Truck" miało być
    2011-07-16 15:05:29 [194.29.180.*] id:619281  
    anio74: Napisała postów [15795], status [VIP] Reputacja
    Ja z rodzinką :)
    2011-07-16 15:05:50 [194.29.180.*] id:619282  
    anio74: Napisała postów [15795], status [VIP] Reputacja
    ...się wybieram;)
    2011-07-16 15:11:06 [83.22.120.*] id:619288  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    ja za chwile mykam tylko skończę baterie ładować w aparacie.
    2011-07-16 15:29:57 [194.29.180.*] id:619297  
    anio74: Napisała postów [15795], status [VIP] Reputacja
    A ja po południu, mam nadzieję, że jeszcze będą:)
    2011-07-16 15:32:12 [77.223.234.*] id:619298  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    ja wieczorem startuje obejrzeć te wielkie monster trucki a potem Bunga bunga;)
    2011-07-16 15:32:59 [83.22.120.*] id:619300  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    Demotywator czyli impreza u pewnego premiera? :)
    2011-07-16 14:18:13 [83.22.120.*] id:619255  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    Pomysł dobry ale wątpię czy ludzie będą uważać...

    Nick:
    Treść:
    2011-07-16 13:08:23 [195.240.147.*] id:619227  
    orcan: Napisał postów [4803], status [VIP] Reputacja
    Może przemówi to do rozsądku wielu nieodpowiedzialnym skoczkom "na żywca" lub też "na banię" bez uprzedniego zbadania dna kąpieliska.

    Nick:
    Treść:
    2011-07-16 12:55:35 [80.137.114.*] id:619223  
    [moderacja]: Napisał postów [1190], status [rozpisany/na] Reputacja
    [moderacja]
    [-6]

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2011-07-16 13:02:07 [91.94.115.*] id:619224  
    Polpha: Napisał postów [10076], status [VIP] Reputacja
    do budy....znaczy krematora..
    2011-07-16 13:02:16 [188.33.243.*] id:619225  
    ruda33: Napisała postów [6642], status [VIP] Reputacja
    pijane buraki ! takie jak ty!
    2011-07-16 12:06:27 [83.10.111.*] id:619191  
    paga1993: Napisał postów [148], status [wyjadacz] Reputacja
    wątpię,że takie tablice są w stanie coś pomóc.

    Nick:
    Treść:
    2011-07-16 11:05:59 [84.10.130.*] id:619156  
    agusia15: Napisała postów [86], status [rozkręcił się] Reputacja
    zgadzam się ze wszystkimi są małe i w miarę lekkie do wody w sam raz:)

    Nick:
    Treść:
    2011-07-16 09:36:24 [178.37.49.*] id:619118  
    bandzior: Napisał postów [43], status [rozkręca się] Reputacja
    te tablice mogłyby byc wieksze , zeby je widac było lepiej

    Nick:
    Treść: