• Autor: Mat
    • Wyświetleń: 5319
    • Dodano: 2011-05-20 / 06:08
    • Komentarzy: 31

    Prezydent Komorowski odwiedzi Górę św. Anny

    Prezydent Komorowski odwiedzi Górę św. Anny

    (Fot: archiwum)

    Bronisław Komorowski przyjedzie na Opolszczyznę z okazji 90. rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego. Prezydent weźmie udział we mszy świętej w Bazylice Świętej Anny, otworzy też wystawę poświęconą powstaniom śląskim. W sumie ma spędzić na Górze Św. Anny około 5 godzin. Miejscowi kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu.

    Zobacz takze Chwila nieuwagi czy zasłabnięcie? Auto zakończyło jazdę na ogrodzeniu

    Prezydent Komorowski ma około godziny 11:00 ma dokonać uroczystego otwarcia zmodernizowanej wystawy poświęconej powstaniom śląskim w Muzeum Czynu Powstańczego. Godzinę później zaplanowano mszę świętą z udziałem głowy państwa. - Po niej, od bazyliki do Pomnika Czynu Powstańczego przejdzie historyczny pochód. Pojawią się w nim grupy rekonstrukcyjne zjednoczonych wojsk sojuszniczych oraz powstańczych, a także strony niemieckiej – mówi Violetta Ruszczewska z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego w Opolu.

    - Po godzinie 13:30 rozpoczną się uroczystości pod pomnikiem. Dowódca Garnizonu Wojskowego Opole złoży prezydentowi meldunek, po nim przygotowano krótką inscenizację historyczną – omawia kolejne punkty Ruszczewska. - Po tej części czas na przemówienia będzie miał prezydent Komorowski i przedstawiciele lokalnych władz – dodaje. Wizytę głowy państwa na Górze św. Anny zakończy program artystyczny w wykonaniu m.in. Orkiestry Symfonicznej i Chóru Filharmonii Śląskiej pod dyrekcją Jana Hawela i Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk. Dla wszystkich uczestników obchodów zaplanowano poczęstunek wojskową grochówką.

    Zobacz takze Zostawiła dziecko tylko na chwilę? Kilkanaście minut może wystarczyć do tragedii

    Intensywne przygotowania do wizyty prezydenta trwają wśród opolskich policjantów. - Od kilku dni prowadzone są szkolenia, ćwiczone są różne warianty zabezpieczeń tego wydarzenia. To największa taka operacja w ostatnich latach – podkreśla nadkom. Maciej Milewski, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. - Spodziewamy się na miejscu około 2-3 tysięcy uczestników obchodów, zakładamy też ryzyko pojawienia się osób np. grup narodowościowych, które będą chciały to wydarzenie zakłócić i jesteśmy na taki obrót sprawy przygotowani – podkreśla.

    Część ulic wokół bazyliki Świętej Anny zostanie wyłączona z ruchu na czas wizyty prezydenta Komorowskiego. - Będą to tymczasowe utrudnienia, wkrótce podamy szczegółowe informacje o utrudnieniach – zapewnia Milewski.
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2011-12-25 20:13:23 [83.22.107.*] id:739141  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    Żeby tylko się podpisał "bes błenduf" ")

    Nick:
    Treść:
    2011-12-25 20:10:57 [178.252.18.*] id:739139  
    Norek: Napisał postów [11], status [nowy] Reputacja
    heheh hahah nikt z prezydentow warszawy nie byl w opolu ;/

    Nick:
    Treść:
    2011-10-08 10:35:17 [83.4.26.*] id:690644  
    wujo12: Napisał postów [962], status [stały bywalec] Reputacja
    nagle sobie przypomnial o Opolu?

    Nick:
    Treść:
    2011-05-22 10:52:01 [87.79.102.*] id:575574  
    paulus6: Napisał postów [6307], status [VIP] Reputacja
    kurde,i znowu bedą grochówke żrec,ciekawe czy też ją jakims dzieciom podprowadzili

    Nick:
    Treść:
    2011-05-21 00:58:38 [83.27.116.*] id:574557  
    drań73: Napisała postów [-4294949855], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    protestować mogą niemce spod znaku złamanego krzyża.... i majacy tatuaż pod prawą pachą...

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2011-05-22 10:49:08 [87.79.102.*] id:575571  
    paulus6: Napisał postów [6307], status [VIP] Reputacja
    dran73,jesli by tam jeszcze jakies takie były to by musieli teraz miec jakies 85 czy 90 lat,jak wyobrażasz sobie ich protesty,haha
    2011-05-20 17:32:51 [188.33.117.*] id:574224  
    JotPe: Napisał postów [5166], status [VIP] Reputacja
    warto tam jutro jechać, polecam.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2011-05-20 17:38:08 [149.156.124.*] id:574227  
    duga: Napisał postów [1489], status [Szycha] Reputacja
    Polecam: żanet kaleta
    2011-05-22 10:40:17 [178.37.53.*] id:575564  
    gregorio_88: Napisał postów [2520], status [Szycha] Reputacja
    @duga: Dobre :D
    2011-05-21 21:46:10 [77.254.24.*] id:575175  
    gregorio_88: Napisał postów [2520], status [Szycha] Reputacja
    On powinien: wziąć/ść różaniec do rąk i na gołych kolanach zapieprzać po kamieniach z Warszawy na Górę Św. Anny. Ktoś to już chyba powiedział czy napisał jak się nie mylę ;)

    Nick:
    Treść:
    2011-05-21 02:03:02 [194.29.180.*] id:574564  
    ombre: Napisał postów [21167], status [VIP] Reputacja
    a kolegow w opolu z Partii Osz....(celowo wykropkowane zeby mi rano abw rewizji w domu nie robila i laptopa nie zabrali za obrazanie organow panstwa)nie odwiedzi i tapicera tuska tez nie

    Nick:
    Treść:
    2011-05-21 00:54:43 [84.10.225.*] id:574553  
    peeterdream: Napisał postów [839], status [stały bywalec] Reputacja
    KIEDY PYTAJĄ MNIE...Czy ja lubię chodzić po górach ? Odpowiadam: Owszem lubię wzniosłe i ośnieżone szczyty i dlatego wybieram się na Gross Anaberg. To będzie kaskaderska wyprawa... Podpiszę się pod tym dwuma rencyma - co nie piszom błenduf

    Nick:
    Treść:
    2011-05-20 21:16:58 [80.137.83.*] id:574398  
    szybki1212: Napisał postów [1190], status [rozpisany/na] Reputacja
    Dowódca Garnizonu Wojskowego Opole złoży prezydentowi meldunek- Jaki Meldunek?? Chyba ze slask w najblyszych miesiacach juz nie bedzie polski.

    Nick:
    Treść:
    2011-05-20 14:31:45 [188.205.25.*] id:574136  
    Bogdan1204: Napisał postów [1402], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    bedzie sie działo

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2011-05-20 16:39:34 [93.181.149.*] id:574205  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    żeby się znów do jakiejś księgi nie wspisywał, bo nie zniosę tego "bulu".....
    2011-05-20 16:11:36 [82.170.0.*] id:574195  
    mazda3: Napisał postów [607], status [rozpisany/na] Reputacja
    jeszcze go tam niebylo !!!!!!!!!!

    Nick:
    Treść:
    2011-05-20 13:54:48 [83.26.73.*] id:574084  
    Rafaeloo: Napisał postów [166], status [starszy wyjadacz] Reputacja
    w radiu opole podawali pare tygodni temu że ma prawdopodobnie przyjechać do Komprachcic na nadanie sztandaru jednosce wojskowej ale to chyba nieprawda

    Nick:
    Treść:
    2011-05-20 07:06:59 [83.29.89.*] id:573852  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    Ciekawe jakie babole odstawi tym razem. Skoro zaprasza do siebie kabareciarzy, to pewnikiem coś odwali:D

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2011-05-20 07:55:42 [81.219.242.*] id:573873  
    ela71: Napisała postów [580], status [rozpisany/na] Reputacja
    Właśnie chciałam napisać,czym się tym razem popisze.
    2011-05-20 13:13:27 [91.193.208.*] id:574050  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    zobaczymy, czy mozemy liczyc na pana Bredzisława;)
    2011-05-20 11:47:03 [88.220.37.*] id:573998  
    Krzycho: Napisał postów [5509], status [VIP] Reputacja
    no to muszę rowerową wycieczkę na Górę Sw. Anny odłożyć bo będzie niezłe zamieszanie :(

    Nick:
    Treść:
    2011-05-20 11:28:00 [178.37.10.*] id:573985  
    Kitowiec: Napisał postów [1136], status [stały bywalec] Reputacja
    Kuźwa jakby chcioł sobie ino porzykać to by mógł po cichu przyjechać na tyn Anaberg i by ształów nie było, a tak to dla mnie ino zwykła pokazówka

    Nick:
    Treść:
    2011-05-20 07:38:28 [93.181.149.*] id:573860  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    Jedyny pożytek z przyjazdu tego pana to wspomniane już utrudnienia w ruchu drogowym i ogólne zamieszanie jak to bywa przy okazji wizyt dygnitarzy...

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2011-05-20 09:29:59 [83.22.77.*] id:573935  
    Rodzynka1989: Napisała postów [46], status [rozkręca się] Reputacja
    siostra - zapomniałaś o wojskowej grochówce ;p
    2011-05-20 10:02:16 [87.204.110.*] id:573945  
    Hubertus: Napisał postów [31296], status [VIP] Reputacja
    Śmierdząca sprawa ,grochówa nie jest wskazana przed mszą...będą "kadzić"!
    2011-05-20 06:43:11 [93.181.151.*] id:573841  
    rafal8: Napisał postów [1721], status [Szycha] Reputacja
    Bronek jest OK!!

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2011-05-20 06:57:53 [31.60.159.*] id:573848  
    Polpha: Napisał postów [10076], status [VIP] Reputacja
    zgadzam sie!!
    2011-05-20 08:40:51 [81.210.63.*] id:573911  
    Hubertus: Napisał postów [31296], status [VIP] Reputacja
    Bronek na Prezydenta!!!
    2011-05-20 07:58:08 [93.181.149.*] id:573874  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    Pamiętam, jak kiedyś na Górę Sw. Anny zawitał Antoś Maciarewicz...chyba do dzisiaj wspomina tę wizytę i to raczej niemiło...kto wtedy był tam to wie o czym piszę....

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2011-05-20 08:36:39 [81.210.63.*] id:573904  
    Hubertus: Napisał postów [31296], status [VIP] Reputacja
    Cześć @sis ,dalej aktualne,wczoraj nie mogłem znależć czasu.
    2011-05-20 08:16:52 [93.181.160.*] id:573885  
    martinos: Napisał postów [560], status [pismak] Reputacja
    Może kupi sobie jakąś pamiątke haha

    Nick:
    Treść: