• Autor: Mat
    • Wyświetleń: 5190
    • Dodano: 2011-04-06 / 13:28
    • Komentarzy: 71

    Strażnicy miejscy czekają na nową siedzibę

    Strażnicy miejscy czekają na nową siedzibę

    Obecnie strażnicy mają jedno pomieszczenie socjalne, które służy za szatnię i jadalnię jednocześnie.

    Strażnicy miejscy czekają na nową siedzibę

    W nowej siedzibie strażnicy będą mieli do dyspozycji przestronne pomieszczenia.(Fot: Dżacheć)

    Strażnicy miejscy czekają na nową siedzibę

    Dyżurka nowej komendy SM w Opolu. Na razie w remoncie.

    Strażnicy miejscy czekają na nową siedzibę

    Trwa też izolacja fundamentów obiektu.

    Ekipa reporterska 24opole odwiedziła budynek przy ul. Reymonta w Opolu. Od początku tego roku trwa tam remont dawnej siedziby spółdzielni mieszkaniowej Feroma, która za kilka miesięcy posłuży za nową komendą Straży Miejskiej.

    Póki co, wspomniany budynek jest jednym, wielkim placem budowy i o tym, że wkrótce będzie się tutaj mieścić komenda Straży Miejskiej świadczą tylko napisy informacyjne. Wewnątrz przyszłej siedziby SM zrywane są tynki a ściany zabezpieczane są przed pęknięciami. Pracownicy firmy Energopol, która jest wykonawcą prac częściowo odkopują i izolują fundamenty obiektu.

    Zobacz takze Zostawiła dziecko tylko na chwilę? Kilkanaście minut może wystarczyć do tragedii

    Na opolskich strażników czeka kilkanaście pokoi o łącznej powierzchni 870 metrów kwadratowych. To prawie cztery razy więcej niż dotychczas. - W sumie mamy 270 metrów przestrzeni, ale najgorzej wyglądają warunki socjalne – mówi Krzysztof Maślak, zastępca komendanta SM w Opolu. - Jedno, małe pomieszczenie służy strażnikom za szatnię i jadalnię – dodaje.

    Oprócz pomieszczeń socjalnych, do dyspozycji strażników zostanie oddana przestronna dyżurka pozwalająca na kompleksową obsługę monitoringu, oraz sale służące do prowadzenia szkoleń dla strażników.

    Inwestycja pochłonie 1 mln 300 tysięcy złotych. Sfinansował ją opolski ratusz. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to strażnicy do nowej siedziby przeprowadzą się w październiku tego roku.
    reklama

    Więcej zdjęć

    Strażnicy miejscy czekają na nową siedzibę
    Strażnicy miejscy czekają na nową siedzibę
    Strażnicy miejscy czekają na nową siedzibę

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2011-04-06 14:05:55 [109.243.182.*] id:537661  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    Skandal!!!. Taką ruinę remontować za tyle kasy, to lepiej się opłaca nowy budynek postawić, co za idiotyzm. Jak idzie z pieniędzy podatnika, to się nie patrzy na oszczędności.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [6]
    2011-04-06 14:27:33 [81.219.7.*] id:537667  
    kanclerz: Napisał postów [4906], status [VIP] Reputacja
    Pewnie wyszykują im salony na miarę szklanych domów.Miejsce strażników jest na ulicy i to nie była złośliwość,po prostu jak sama nazwa wskazuję strażnik miejski powinien być " na mieście ".
    2011-04-06 14:43:20 [217.197.73.*] id:537695  
    TUBYLEC: Napisał postów [3598], status [VIP] Reputacja
    a psy sie dalej załatwiaja w piaskownicach :)
    2011-04-06 14:53:51 [83.27.69.*] id:537713  
    tata: Napisał postów [2201], status [Szycha] Reputacja
    tiku skandal ze tak głosno myslisz
    2011-04-07 00:01:52 [194.29.180.*] id:538048  
    anio74: Napisała postów [15795], status [VIP] Reputacja
    Ciekawe kiedy o tych salonach napiszą, żeby się pochwalić osobną jadalnią i osobną szatnią.
    2011-04-07 08:32:52 [93.181.149.*] id:538099  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    W plener niech idą, śmieciarzy co wysypuja byle gdzie łapać a nie salony im sie marzą.....Boże Ty widzisz i nie grzmisz.....
    2011-04-07 11:57:27 [46.113.67.*] id:538273  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    tata: Co Ty ich tak bronisz? czyżbyś się tam przeprowadzał?
    2011-04-06 14:34:25 [178.37.26.*] id:537677  
    hahahaha: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    A ja mam pytanie czy Policje na motocyklach obowiązuje ograniczenie prędkości do 50km/h w terenie zabudowanym? Po po Oleśnie 2 sztuki dzisiaj śmigają i "na oko" można stwierdzić, że nie jeżdżą przepisowo!!! Mnie takie coś samochodem 200zł ostatnio kosztowało!!!!

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [13]
    2011-04-07 00:03:32 [194.29.180.*] id:538053  
    anio74: Napisała postów [15795], status [VIP] Reputacja
    Policję nic nie obowiązuje. Tak było, jest i będzie.
    2011-04-07 00:04:25 [213.238.110.*] id:538055  
    Sebastian22: Napisał postów [3496], status [VIP] Reputacja
    życie..samo pojęcie władza..
    2011-04-07 08:29:33 [93.181.149.*] id:538097  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    Ladnie to tak donosić hahahaha????A na podstawie czego tak twierdzisz, bo wiesz...na oko to chłop w szpitalu....
    2011-04-07 08:35:07 [178.37.59.*] id:538101  
    hahahaha: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    Donosić na Policję to wspaniałe uczucie ;) Tak samo jak ostrzeganie kierowców światłami o kontrolach na drodze (wiem, wiem.... do czasu). A twierdzę to na podstawie Prędkość=droga/czas czyli V=S/t ;)
    2011-04-07 08:53:57 [83.12.193.*] id:538120  
    Stirlitz: Napisał postów [7719], status [VIP] Reputacja
    SB: eee,tam...odpowiedź NA OKO wydaje się dość prosta. Trza spojrzeć w taryfikator Za co płaci się 2 stówy: -za przekroczenie prędkości o 21-30km/h jest 1-2 stówek,za przekroczenie 31-40km/h kara 2-3 stówki. Nasz bohater podróżował więc po pięknym mieście O. z zawrotną prędkością której wartość mieści się w przedziale od 71 do 90 km/h. Policjanci go wyprzedzili, więc ich prędkość była większa niż w ww przedziale. :-)
    2011-04-07 08:58:58 [93.181.149.*] id:538124  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    Stirlitz wiesz dobrze, że to żaden dowód.
    2011-04-07 09:01:29 [178.37.59.*] id:538126  
    hahahaha: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    Stirlitz, nie do końca tak było ;) Spojrzałem w lewo i przez okno dojrzałem 2 srebrne motocykle jak pokonywały małe wzniesienie - kierowały się w stronę swojej bazy ;) A mnie oszacowali w pięknym powiecie KLU ;)
    2011-04-07 09:12:26 [178.37.59.*] id:538133  
    hahahaha: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    "Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie" Tylko moje donoszenie to o kant d.py roztrzaść! Oni jak donieśli straroście to niedługo jego żołnierz przyjdzie mi coś zająć ;)
    2011-04-07 09:14:01 [83.12.193.*] id:538136  
    Stirlitz: Napisał postów [7719], status [VIP] Reputacja
    hahahaha: Kazimierz?
    2011-04-07 09:26:36 [178.37.59.*] id:538150  
    hahahaha: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    Nie pamiętam, może i Kaźmierz ;)
    2011-04-07 09:28:37 [83.12.193.*] id:538152  
    Stirlitz: Napisał postów [7719], status [VIP] Reputacja
    hahahaha :eee, to jakoś inaczej było: cyt: Panie Kazimierzu, gdzie są klucze? (!!! ) Klasyka...
    2011-04-07 09:30:30 [178.37.59.*] id:538153  
    hahahaha: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    nie łapię jakoś ;)
    2011-04-07 09:31:28 [83.12.193.*] id:538154  
    Stirlitz: Napisał postów [7719], status [VIP] Reputacja
    hahahaha : Rejs.
    2011-04-06 14:02:19 [84.10.75.*] id:537659  
    McLfan: Napisał postów [1507], status [Szycha] Reputacja
    Największe budżetowe nieroby. Zlikwidować tę szarańczę, a nie inwestować!

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [8]
    2011-04-06 14:03:56 [84.10.75.*] id:537660  
    McLfan: Napisał postów [1507], status [Szycha] Reputacja
    Jak ktoś chce się nauczyć, jak należy parkować, by nie dostawać mandatów i blokad na koła- straż miejska z siedzibą pod kościołem na górce świeci przykładem!
    2011-04-06 14:53:16 [83.27.69.*] id:537710  
    tata: Napisał postów [2201], status [Szycha] Reputacja
    tam zawsze jest bajzel z parkowaniem
    2011-04-06 15:18:49 [84.10.75.*] id:537738  
    McLfan: Napisał postów [1507], status [Szycha] Reputacja
    Nie znaczy to chyba, by zostawiać auto SM na SAMYM ŚRODKU drogi, w dodatku pozostawione pod ukosem?
    2011-04-07 00:00:16 [194.29.180.*] id:538044  
    anio74: Napisała postów [15795], status [VIP] Reputacja
    Bo ONI mogą wszystko, tak to już jest. Ale zawsze można zadzwonić na policję, i donieść o tym parkowaniu. To nic nie kosztuje przecież.
    2011-04-07 00:20:47 [84.10.75.*] id:538060  
    McLfan: Napisał postów [1507], status [Szycha] Reputacja
    Ciekawe za cóż ten minus? Jakaś nieprawda została napisana?
    2011-04-07 08:26:47 [93.181.149.*] id:538094  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    Popieram McLfan.Ta instytucja jest potrzebna jak na pupie wrzód.Jak już to doinwestować policje!
    2011-04-07 08:28:53 [83.18.31.*] id:538096  
    coolerr: Napisał postów [12933], status [VIP] Reputacja
    minusa niet,pomyłka sędziego,Sędzia Kalosz:)
    2011-04-07 08:40:02 [93.181.149.*] id:538104  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    Czasem zgadzam sie z NcLfanem...tym razem dałam plusa i wyszło na zero.
    2011-04-07 08:19:58 [89.74.245.*] id:538091  
    ełstachy: Napisał postów [1554], status [Szycha] Reputacja
    Ładne pobojowisko po sobie FEROMA pozostawiła... tak jak mieli w dokumentach tak też w rzeczywistości...

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2011-04-07 08:36:49 [93.181.149.*] id:538102  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    SM-SM......wcześniej spółdzielnia teraz straż...historia się powtarza.....
    2011-04-06 17:57:02 [83.5.242.*] id:537789  
    JRG: Napisał postów [42], status [rozkręca się] Reputacja
    Ja bym im dał Blaszaka i nic więcej!!!

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2011-04-07 08:35:06 [93.181.149.*] id:538100  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    no ewentualnie Toi-Toi obok....
    2011-04-06 14:48:50 [178.252.22.*] id:537703  
    Pani Barbara: Napisała postów [78], status [rozkręca się] Reputacja
    Najgorsi Ci klawisze, młodzież nie może się nawet spokojnie napić piwa w plenerze !!!

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [5]
    2011-04-06 14:50:40 [178.252.22.*] id:537706  
    Pani Barbara: Napisała postów [78], status [rozkręca się] Reputacja
    Bro w lokalu za 8 zł i gdzie ta mlodzież ma spędzać czas ? Gdzie tu logika ?
    2011-04-06 14:52:45 [83.27.69.*] id:537709  
    tata: Napisał postów [2201], status [Szycha] Reputacja
    tez tak mysle...
    2011-04-06 21:22:41 [89.101.68.*] id:537955  
    JohnDoe: Napisał postów [1551], status [stały bywalec] Reputacja
    jak to gdzie w przykoscielnych salkach na warcabach pig-pongu badz czytajac goscia niedzielnego
    2011-04-06 23:45:31 [194.29.181.*] id:538034  
    ombre: Napisał postów [21167], status [VIP] Reputacja
    oni realizuja polityke po. trzeba mlodych tak dlugo przesladowac az wyjada najlepiej za granice
    2011-04-07 08:30:39 [93.181.149.*] id:538098  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    Hmm sam to wymyśliłeś....?
    2011-04-06 19:16:14 [213.195.185.*] id:537839  
    Chomik: Napisał postów [288], status [maniak] Reputacja
    I na cholere im ta nowa siedziba? Czepiaja sie, ze z psem bez smyczy chodze, a jak sie cos wazniejszego dzieje, to maja to serdecznie w dupie.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [4]
    2011-04-06 21:07:07 [93.181.149.*] id:537940  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    Zabrała bym im tą siedzibe i samochody...jak już to na piechote i łapać tych co śmieci wyrzucają na dzikie wysypiska!!!!A nie dublować policje albo pier.... lami sie zajmować.
    2011-04-06 21:08:37 [93.181.149.*] id:537942  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    Najbardziej mnie irytuje, jak straż wiejska radarami straszy kierowców jak by to policji u nas nie było.Paranoja...
    2011-04-06 23:58:09 [194.29.180.*] id:538042  
    anio74: Napisała postów [15795], status [VIP] Reputacja
    ...jedno pomieszczenie służy za szatnię i jadalnię...a oni na wczasach są czy w pracy?!? Niektórzy wogóle pomieszczeń socjalnych nie mają i jakoś dają radę.
    2011-04-07 08:26:51 [83.18.31.*] id:538095  
    coolerr: Napisał postów [12933], status [VIP] Reputacja
    czepiają się ,czepiają bo ratlerki,to grożne psy :)
    2011-04-07 08:25:11 [89.74.245.*] id:538093  
    ełstachy: Napisał postów [1554], status [Szycha] Reputacja
    te pieniądze przeznaczyć można by było na Hospicjum, dom dziecka, albo na adaptacje strychów dla potrzebujacych!!!! Panie Prezydencie pańska partia i pis to jeden wielki POPIS !!! a my już mamy dosyć POPISÓW i chcemy by nasze podatki szły na szlachetne cele, a nie na remont budynku, który Feroma doprowadziła do Ruiny!!!! Niech ONI to remontują!!!! Ciekawe czy gdybym miał mieszkanie z miasta i mial by je zdać, czy też niemusiał bym doprowadzic go do urzytecznosci... Rysiu, a siooo z OPOLA!!!!

    Nick:
    Treść:
    2011-04-06 21:53:52 [188.147.37.*] id:537982  
    aprilis: Napisała postów [73], status [rozkręcił się] Reputacja
    Tylko Kaczyński może zrobić porządek z tymi darmozjadami.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [5]
    2011-04-07 00:01:15 [213.238.110.*] id:538047  
    Sebastian22: Napisał postów [3496], status [VIP] Reputacja
    że Kto?
    2011-04-07 00:02:23 [194.29.180.*] id:538050  
    anio74: Napisała postów [15795], status [VIP] Reputacja
    To na pewno żarcik taki :)
    2011-04-07 00:03:55 [213.238.110.*] id:538054  
    Sebastian22: Napisał postów [3496], status [VIP] Reputacja
    sam nick mowi za siebie,prima..
    2011-04-07 00:04:49 [194.29.180.*] id:538056  
    anio74: Napisała postów [15795], status [VIP] Reputacja
    I wszystko jasne ;)
    2011-04-07 00:05:45 [213.238.110.*] id:538058  
    Sebastian22: Napisał postów [3496], status [VIP] Reputacja
    jak słońce ,ktorego brak :)
    2011-04-06 19:28:27 [87.206.197.*] id:537850  
    Peugeot406: Napisał postów [1082], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    Straszne pieniądze pożera ta zupełnie zbędna formacja podobna do ORMO (ochotnicza rezerwa milicji obywatelskiej). Tu remont, tam remont i kolejny przetarg na nowy samochód. Proszę remontować domy dziecka i kupować samochody dla pogotowia ratunkowego Panie Prezydencie, który podobno "kochasz Opole". Daj Pan już spokój z tą miłością - za drogo mnie kosztuje!

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2011-04-06 21:04:34 [93.181.149.*] id:537937  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    W pełni się z Toba zgadzam...ta straz potrzebna jak....przez grzeczność nie dokończe.
    2011-04-06 14:52:11 [83.27.69.*] id:537708  
    tata: Napisał postów [2201], status [Szycha] Reputacja
    a ta kamiecica na małym rynku gdzie jest teraz straz to co z nia.... pewnie jakis radny sobie tam sklep zrobi albo kolejny bank ....

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
    2011-04-06 14:53:22 [194.29.181.*] id:537711  
    ombre: Napisał postów [21167], status [VIP] Reputacja
    syn naszego prezia kolejna pizzerie otworzy:)
    2011-04-06 16:30:34 [109.243.182.*] id:537765  
    sake: Napisał postów [3888], status [Szycha] Reputacja
    on chciał jedzonko robić ale mu nie wyszło ,takie byle co oferował to popłynął , ale jest skandaliczną decyzja remontowania takiej ruiny za takie pieniądze, nasi włodarze nie liczą się z podatnikami to skandal. Kto ich wybrał pytam się ????
    2011-04-06 18:17:13 [89.101.68.*] id:537797  
    JohnDoe: Napisał postów [1551], status [stały bywalec] Reputacja
    witek ma tam cos otwierac? ee nic nie wiem o tym bujde siejesz wac pan
    2011-04-06 17:36:51 [87.206.93.*] id:537785  
    Kamil_Zwm: Napisał postów [-4294966834], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    Wywalic na zbity pysk... zabieraja prace policjantom !!! Zbierac psie gówna nieroby bedzie z was porzytek !!! Straznik ktory napadal na banki LOL

    Nick:
    Treść:
    2011-04-06 17:15:01 [89.101.68.*] id:537781  
    JohnDoe: Napisał postów [1551], status [stały bywalec] Reputacja
    jelenie i obiboki co boja sie wlasnego cienia wstyd opasle chamsie grburowate mordziate pyski ot co SM wstyd !!!!

    Nick:
    Treść:
    2011-04-06 15:45:54 [84.10.120.*] id:537753  
    kacisko: Napisał postów [2355], status [Szycha] Reputacja
    "...za darmo pieniądze biorą, moje pieniądze z renty, wielka mi straż..." he he.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2011-04-06 16:41:56 [81.219.7.*] id:537767  
    kanclerz: Napisał postów [4906], status [VIP] Reputacja
    A tak tak...było coś takiego,dobre !!!
    2011-04-06 16:06:59 [83.27.69.*] id:537760  
    tata: Napisał postów [2201], status [Szycha] Reputacja
    bo ja chętnie kupie te kamienice za 1 zł tak symbolicznie i zrobie tam bank i oddam to miastu w uztykowanie wieczyste za jakis milion po odlczeniu kosztów remontu....

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2011-04-06 16:10:33 [92.73.28.*] id:537761  
    STASZK: Napisał postów [2304], status [Szycha] Reputacja
    ja dam 2zl
    2011-04-06 15:20:10 [84.10.27.*] id:537739  
    georgiors: Napisał postów [334], status [maniak] Reputacja
    raz tylko w swojej okolicy strażnika widziałem i tyle po cholerę komu jakie dziwactwo

    Nick:
    Treść:
    2011-04-06 14:23:51 [194.29.181.*] id:537665  
    ombre: Napisał postów [21167], status [VIP] Reputacja
    natychmiast zlikwidowac straz wiejska!a budynek na mieszkania dla ludzi!

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [4]
    2011-04-06 14:36:38 [84.10.75.*] id:537679  
    McLfan: Napisał postów [1507], status [Szycha] Reputacja
    Z pierwszą opcją- 100% zgody. Z drugą 0%. ;)
    2011-04-06 14:41:41 [217.197.73.*] id:537690  
    TUBYLEC: Napisał postów [3598], status [VIP] Reputacja
    niech jezdza i patroluja a nie siedza na 4 literach :)
    2011-04-06 14:42:23 [217.197.73.*] id:537692  
    TUBYLEC: Napisał postów [3598], status [VIP] Reputacja
    a moze do starej siedziby im sauna nie wejdzie :)
    2011-04-06 14:50:02 [83.27.69.*] id:537705  
    tata: Napisał postów [2201], status [Szycha] Reputacja
    Ci na zdjeciu powinni pokazac sie na ulicy a nie robia sobie fotki za biurkiem.....(a ciekawi mnie czy Ci na fote tych 4 wogóle wychodza na ulice)
    2011-04-06 13:53:49 [84.10.22.*] id:537658  
    Opolanin53: Napisał postów [42], status [rozkręca się] Reputacja
    skandal!!!!!!!!! to sa oszczednosci???? prosze podac ktoremu urzednikowi z uwagi na osczednosc zmniejszono pensje???alez po co!!!! jestesmy frajerami do placenia,bez zadnej kontroli nad wydatkami przez pseudo rade narodowa,

    Nick:
    Treść: