- Autor: Dagmara
- Wyświetleń: 167
- Dodano: 2026-07-06 / 13:54
- Komentarzy: 0
Jeden nietrzeźwy zaparkował przed blokiem, drugi z zakazem jechał do rodziny
39-letni kierowca toyoty miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Mundurowi zatrzymali go dzięki reakcji świadków, którzy zadzwonili na numer alarmowy 112. Z kolei 23-letni kierowca renault wpadł na policyjny radar, kiedy przekroczył prędkość. Z aktywnym zakazem prowadzenia pojazdów jechał do rodziny. Tłumaczył, że nie miał świadomości o tym, że nie może kierować. Obaj mężczyźni za swoje zachowanie odpowiedzą teraz przed sądem.
Zobacz takze
Spadł z wiaduktu na jezdnię. Błyskawiczna reakcja funkcjonariuszy SOK
W niedzielę wieczorem na numer alarmowy 112 wpłynęło zgłoszenie od zaniepokojonych świadków. Z informacji wynikało, że nietrzeźwy kierowca zatrzymał swój samochód na jednym z osiedli w mieście. Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu natychmiast pojechali na miejsce.
Świadkowie potwierdzili zgłoszenie i wskazali samochód, którym mężczyzna chwilę wcześniej kierował. Za kierownicą siedział 39-letni mężczyzna. Świadkowie podejrzewali, że może być on nietrzeźwy. Ich uwagę zwrócił sposób, w jaki podjechał na parking. Nie panował on nad swoją toyotą. Kilka razy próbował równo ustawić samochód. Badanie wykazało u mężczyzny blisko 2 promile alkoholu w organizmie.
Zobacz takze
Strażacy ponownie interweniują w Balcarzowicach. Zabezpieczają uszkodzony dach
Z kolei w sobotnie popołudnie policjanci z brzeskiej drogówki kontrolowali, z jaką prędkością poruszają się podróżujący przez Grodków. O godzinie 13.00 na ulicy Wrocławskiej zatrzymali do kontroli renault. 23-letni kierowca w miejscu, gdzie obowiązuje 50 km/h., na liczniku miał blisko 70 km/h. Ponadto złamał on sądowy dwuletni zakaz prowadzenia pojazdów, wydany zaledwie trzy miesiąc temu. Tłumaczył policjantom, że nie wiedział, że sąd nałożył na niego zakaz prowadzenia pojazdów.
39-letni kierowca toyoty musi się liczyć z karą za kierowanie pojazdów pod wpływem alkoholu. teraz grozi mu kara do 3 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. Natomiast 23-latek oprócz odpowiedzialności za przekroczenie dozwolonej prędkości musi się liczyć z karą z wydłużeniem zakazu nawet do 15 lat. Grozi mu też do 5 lat więzienia.
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.