• Autor: Dagmara
    • Wyświetleń: 513
    • Dodano: 2026-06-26 / 17:15
    • Komentarzy: 0

    Sprawca głośnej demolki w centrum Opola stanie przed sądem

    Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 44-letniemu mężczyźnie, który w sierpniu ubiegłego roku podczas niebezpiecznej jazdy ulicami Opola uszkodził zaparkowane samochody i naraził na niebezpieczeństwo pieszą. Za zarzucane czyny grozi mu do 5 lat więzienia.

    Prokuratura Rejonowa w Opolu zakończyła śledztwo dotyczące głośnego zdarzenia z 26 sierpnia 2025 roku. Tego wieczoru kierowca jeepa przez kilkanaście minut jeździł ulicami centrum miasta, uderzając w zaparkowane samochody i elementy infrastruktury drogowej. Początkowo policja informowała o uszkodzeniu co najmniej 12 pojazdów oraz znaków drogowych, latarni i drzewa. Sprawca został zatrzymany następnego dnia.

    Jak wynika z aktu oskarżenia, Krystian D. odpowie za uszkodzenie sześciu samochodów. W jednym przypadku wartość szkody została zakwalifikowana jako wykroczenie, natomiast w innym pokrzywdzony nie złożył wniosku o ściganie. Prokuratura wskazuje jednocześnie, że w trakcie zdarzenia uszkodzonych zostało osiem samochodów.

    Pojazdy miały liczne wgniecenia i zarysowania, popękane szyby, uszkodzone zderzaki, rozbite klosze świateł, urwane lusterka, a w części przypadków również uszkodzone koła. Straty oszacowano na kwoty od kilkuset do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

    Śledczy zarzucają również oskarżonemu, że podczas cofania na ul. Sienkiewicza uderzył w latarnię, obok której znajdowała się piesza, narażając ją na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

    Krystian D. przyznał, że uszkodził samochody. Wyjaśniał, że nie potrafił jeszcze właściwie obsługiwać samochodu z automatyczną skrzynią biegów, który niedawno kupił. Prokuratura uznała jednak, że wyjaśnienia te nie mają znaczenia dla jego odpowiedzialności karnej.

    Na etapie śledztwa wobec mężczyzny zastosowano dozór Policji, zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi oraz zakaz opuszczania kraju.

    Sprawę rozpozna Sąd Rejonowy w Opolu. Za zarzucane czyny Krystianowi D. grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

    O sprawie informowaliśmy na łamach 24opole.pl pod koniec sierpnia ubiegłego roku. Wówczas opisywaliśmy szaleńczą jazdę kierowcy czarnego jeepa, który około godziny 20.40 poruszał się ulicami centrum Opola, uderzając w zaparkowane samochody oraz elementy infrastruktury drogowej. Początkowo policja informowała o uszkodzeniu co najmniej 12 pojazdów oraz zniszczeniu znaków drogowych, latarni i drzewa. Jeszcze następnego dnia funkcjonariusze zatrzymali 43-letniego wówczas kierowcę.

    Zobacz także:
    Szaleńcza jazda w centrum Opola - policja szuka kierowcy jeepa


    Teraz Prokuratura Rejonowa w Opolu poinformowała o skierowaniu do sądu aktu oskarżenia przeciwko Krystianowi D. Zgodnie z ustaleniami śledztwa odpowie on za uszkodzenie sześciu samochodów, natomiast w trakcie zdarzenia uszkodzonych zostało osiem pojazdów. W jednym przypadku wartość szkody skutkowała zakwalifikowaniem czynu jako wykroczenia, a w innym pokrzywdzony nie złożył wniosku o ściganie.

    Zdjęcie (1/5)

    (Fot. Archiwum)

    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".