• Autor: Dagmara
    • Wyświetleń: 395
    • Dodano: 2026-06-25 / 11:42
    • Komentarzy: 0

    Oszustwa przy termomodernizacji. Straty przekroczyły 3 mln złotych

    Oszustwa przy termomodernizacji. Straty przekroczyły 3 mln złotych
    Blisko 40 osób z województw opolskiego, śląskiego i łódzkiego mogło paść ofiarą oszustwa związanego z usługami termomodernizacji budynków oraz pozyskiwaniem dofinansowania. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 26 i 54 lat. Łączna wartość strat przekracza 3 mln zł.
    Sprawa rozpoczęła się od zawiadomienia mieszkanki gminy Wilków, która miała zostać oszukana przy realizacji inwestycji związanej z termomodernizacją domu i pozyskaniem środków finansowych. W toku śledztwa funkcjonariusze ustalili, że pokrzywdzonych może być około 40.

    Zobacz takze Na Górze Świętej Anny uczczono Narodowy Dzień Powstań Śląskich

    22 czerwca policjanci z Namysłowa, przy wsparciu funkcjonariuszy z Wydziału do Walki z Przestępczością Cyfrową KWP w Opolu, zatrzymali dwóch podejrzanych. Podczas przeszukań zabezpieczono m.in. telefony, nośniki danych oraz dokumentację.

    Zobacz takze Jechał pijany mimo dwóch dożywotnich zakazów. W aucie przewoził troje malutkich dzieci

    Mężczyźni usłyszeli po cztery zarzuty oszustwa. Według śledczych ich działania doprowadziły zarówno pokrzywdzonych, jak i instytucje publiczne do niekorzystnego rozporządzenia mieniem o wartości przekraczającej 3 mln zł.

    Śledztwo prowadzi Prokuratura Europejska z siedzibą w Katowicach. Wobec podejrzanych zastosowano poręczenia majątkowe w wysokości 30 i 40 tys. zł, dozór Policji, zakaz opuszczania kraju oraz zakaz prowadzenia działalności związanej z wykorzystaniem środków pochodzących z funduszy unijnych. Prokurator zabezpieczył również środki na rachunkach bankowych podejrzanych na poczet przyszłych kar i obowiązku naprawienia szkody.
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".