• Autor: Dagmara
    • Wyświetleń: 1729
    • Dodano: 2026-06-20 / 18:45
    • Komentarzy: 28

    Zełenski odesłał Order Orła Białego. Odpowiedź na decyzję prezydenta Nawrockiego

    Zełenski odesłał Order Orła Białego. Odpowiedź na decyzję prezydenta Nawrockiego

    Fot. X. Wołodymyr Zełenski

    Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował o odesłaniu do Polski Orderu Orła Białego. To reakcja na decyzję prezydenta Karola Nawrockiego o odebraniu mu najwyższego polskiego odznaczenia.

    Prezydent Karol Nawrocki poinformował, że po konsultacji z Kapitułą Orderu Orła Białego podjął decyzję o odebraniu tego odznaczenia prezydentowi Ukrainy Wołodymyrowi Zełenskiemu. Jako powód wskazał zgodę ukraińskiego przywódcy na nadanie jednej z jednostek Sił Zbrojnych Ukrainy nazwy "Bohaterów UPA".

    Jednocześnie prezydent podkreślił, że decyzja "nie jest przeciwko narodowi ukraińskiemu" i "nie oznacza zmiany strategicznego kierunku polskiej polityki bezpieczeństwa". Jak zaznaczył, wsparcie Polski dla Ukrainy w walce z Rosją pozostaje bez zmian.

    Zobacz takze IMGW wydał ostrzeżenie dla województwa opolskiego

    Do sprawy odniósł się sam Wołodymyr Zełenski we wpisie opublikowanym w mediach społecznościowych. Poinformował, że odesłał Order Orła Białego do prezydenta Polski.

    "Jeśli uważa się, że ten szczególny symbol może pozostać u Katarzyny II, Benita Mussoliniego i Gerharda Schrödera, to my na Ukrainie nie będziemy z tym dyskutować" - napisał ukraiński prezydent.

    W swoim oświadczeniu Zełenski podkreślił również wdzięczność Ukrainy wobec Polaków za wsparcie i współpracę od początku rosyjskiej agresji. Zaznaczył, że współpraca między państwami regionu pozostaje istotnym elementem bezpieczeństwa.

    Zobacz takze Kierowca odpowie za śmiertelne potrącenie pieszej. Sprawa trafiła do sądu

    Prezydent Ukrainy napisał także, że odznaczenie przyznane mu w 2023 roku było postrzegane jako wyróżnienie dla narodu ukraińskiego i jego armii. "Wierzyliśmy, że Order Orła Białego, przyznany w 2023 roku, był przeznaczony dla narodu ukraińskiego i naszej armii. Tak wtedy mówiono. Dziś odesłałem order prezydentowi Polski" - stwierdził.

    W końcowej części wpisu zadeklarował gotowość Ukrainy do dalszego dialogu z Polską, również w sprawach dotyczących trudnych kart wspólnej historii, oraz wyraził przekonanie, że przyszłość potwierdzi szacunek, na jaki zasługują Ukraińcy.



    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2026-06-21 20:22:57 [185.127.20.*] id:1689393  
    Jerry: Napisał postów [5178], status [VIP] Reputacja
    Buhahaha. Ale Zełenski ośmieszył ćpuna. Przesłał mu ten order kurierem. Buhahaha.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [5]
    2026-06-22 11:47:48 [151.248.34.*] id:1689396  
    kamyk17: Napisał postów [618], status [rozpisany/na] Reputacja
    Czyli tak jak Zelenski morderców polskich dzieci i kobiet na Wołyniu, członków UPA też uważasz za bohaterów?
    2026-06-22 16:32:32 [185.127.20.*] id:1689401  
    Jerry: Napisał postów [5178], status [VIP] Reputacja
    Nie, tylko śmieję sie z ćpuna jak go Zełeński ośmieszył.
    2026-06-22 18:29:19 [151.248.34.*] id:1689403  
    kamyk17: Napisał postów [618], status [rozpisany/na] Reputacja
    A gdy te same ręce Zełenskiego,które pakowały do wysyłki Polski Order, wyciągały się do Polskich Prezydentów w tym do Nawrockiego z błaganiem o pomoc i tą pomoc otrzymywały to nie powód do wstydu dla Zełenskiego?
    2026-06-22 18:32:26 [151.248.34.*] id:1689404  
    kamyk17: Napisał postów [618], status [rozpisany/na] Reputacja
    Myślę, że miliony ludzi na świecie używających tzw. snusy lub w inny sposób uzależnionych od nikotyny nie są narkomanami.
    2026-06-22 19:10:42 [83.10.237.*] id:1689406  
    ktostamtaki: Napisała postów [1051], status [stały bywalec] Reputacja
    Ten zelenski to jednak kawał banderowskiego sqrwiela, ORDER BIAŁEGO ORŁA, NASZE GODŁO NARODOWE, NAJWIĘKSZE ODZNACZENIE PAŃSTWOWE i wysyła jakimś najtańszym kurierem jak jakiś śmieć z temu albo aliexpres... Nóż się w kieszeni otwiera, żeby naszego białego orzełka tak zhańbić...
    2026-06-20 21:00:25 [83.10.237.*] id:1689370  
    ktostamtaki: Napisała postów [1051], status [stały bywalec] Reputacja
    Bardzo dobra decyzja pana Nawrockiego! Teraz czekamy aż oddadzą nie tylko wszystkie ordery ale i pieniądze, sprzęt wojskowy, karetki, wozy strażackie. Dość tej DARMOWEJ pomocy!! Tu jest Polska!! Dość frajerzenia się!!!

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2026-06-21 17:42:38 [46.112.6.*] id:1689382  
    lisek4321: Napisał postów [329], status [wyjadacz] Reputacja
    generalnie uwazam zes matoł,ale tu sie zgadzam z toba
    [-2]
    2026-06-21 20:20:53 [185.127.20.*] id:1689392  
    Jerry: Napisał postów [5178], status [VIP] Reputacja
    Maciora kiedy odda?
    [-1]
    2026-06-21 07:53:57 [194.29.182.*] id:1689377  
    ombre: Napisał postów [21166], status [VIP] Reputacja
    Nareszcie mamy prezydenta a nie miękką faje jak to było dotychczas.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2026-06-21 17:47:06 [46.112.6.*] id:1689384  
    lisek4321: Napisał postów [329], status [wyjadacz] Reputacja
    ciekawe czy bys byl taka sztywna faja jakby trza bylo strzelac,,,,zasrancu
    [-3]
    2026-06-21 20:20:03 [185.127.20.*] id:1689391  
    Jerry: Napisał postów [5178], status [VIP] Reputacja
    Trochę głupio napisałeś bo clown mu dał a debil z tej samej partii odbiera.
    [-1]
    2026-06-20 21:20:08 [213.5.6.*] id:1689372  
    Polpha: Napisał postów [10075], status [VIP] Reputacja
    wladymir: lubie to.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
    2026-06-21 16:38:09 [83.10.237.*] id:1689381  
    ktostamtaki: Napisała postów [1051], status [stały bywalec] Reputacja
    Jestem antyputin ale coraz bardziej przekonuje mnie słuszność specjalnej operacji wojskowej która ma na celu wyczyszczenie ukrainy z nazistów i bandery
    2026-06-21 18:56:07 [31.60.20.*] id:1689387  
    Polpha: Napisał postów [10075], status [VIP] Reputacja
    Zalensky jak ma na imię
    2026-06-21 19:16:19 [83.10.237.*] id:1689389  
    ktostamtaki: Napisała postów [1051], status [stały bywalec] Reputacja
    Ten banderowski sprzedawczyk to na na imię ma wołodymyr a putas wladymir, mała różnica ale jest
    2026-06-21 00:56:42 [83.22.199.*] id:1689375  
    mw46mw: Napisał postów [493], status [starszy pismak] Reputacja
    Kto daje i odbiera ten się w piekle poniewiera. Stare dobre przysłowie

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
    2026-06-21 16:36:44 [83.10.237.*] id:1689380  
    ktostamtaki: Napisała postów [1051], status [stały bywalec] Reputacja
    Od kiedy ty w Boga wierzysz? Z ciebie taki katolik jak z koziej dupy trąba...
    [-3]
    2026-06-21 18:38:17 [46.112.6.*] id:1689386  
    lisek4321: Napisał postów [329], status [wyjadacz] Reputacja
    matole,ty masz pojecie o piekle,,,,tobie pewno pieklo jest jak zesrasz sie i mama dupy ci nie podetrze...
    [-3]
    2026-06-21 19:13:28 [83.10.237.*] id:1689388  
    ktostamtaki: Napisała postów [1051], status [stały bywalec] Reputacja
    lisek twoja mama to dupy podciera w niemczech w domu publicznym za 30 euro
    [-3]
    2026-06-20 22:33:14 [83.27.220.*] id:1689373  
    chrząszcz: Napisał postów [5756], status [VIP] Reputacja
    jak chodzi o wiedzę historyczną(po obu stronach) to jest jeszcze wszystko przed nami...pojednanie PL-UA?...

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2026-06-21 18:37:06 [46.112.6.*] id:1689385  
    lisek4321: Napisał postów [329], status [wyjadacz] Reputacja
    a matole w twojej rodzinie bandyci przybili dlonie gwozdziami do stolu dla 7 i 9 latka,a potem obcinali po jednym paluszku,,,,moze ty sie z tym bydlem jednaj,,,ja nie zamierzam,,,i zielony pomaga ruskim utylizowac te barachło,,,,za biala cerkiew,za babi jar i inne getta,,,,
    [-2]
    2026-06-21 08:55:25 [31.0.45.*] id:1689378  
    neon: Napisał postów [3010], status [Szycha] Reputacja
    Hierojom sława ale nie bulbowcom i banderowcom.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2026-06-21 17:43:49 [46.112.6.*] id:1689383  
    lisek4321: Napisał postów [329], status [wyjadacz] Reputacja
    tylko ze u nich nie ma innych,,,,,tam gdzie trzeba heroizmu,oni maja nasrane w spodniach,,,
    [-2]
    2026-06-21 09:00:26 [213.5.6.*] id:1689379  
    Polpha: Napisał postów [10075], status [VIP] Reputacja
    Z ludobójcami na sztandarach nie wejdą na Unii Europejskiej ani do NATO. Ich wybór.

    Nick:
    Treść:
    2026-06-20 23:41:19 [178.43.255.*] id:1689374  
    Gaz: Napisał postów [6325], status [VIP] Reputacja
    Kiedy nemcy zażądają oddać chełmy ??

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2026-06-21 07:15:19 [83.27.220.*] id:1689376  
    chrząszcz: Napisał postów [5756], status [VIP] Reputacja
    bardzo proste, wystarczy zapytać...i po sprawie
    2026-06-20 20:59:03 [83.10.237.*] id:1689369  
    ktostamtaki: Napisała postów [1051], status [stały bywalec] Reputacja
    Sytuacja pokazała przy okazji ilu jest antypolaków w Polsce :)

    Nick:
    Treść: