• Autor: Dagmara
    • Wyświetleń: 1719
    • Dodano: 2026-06-20 / 18:45
    • Komentarzy: 28

    Zełenski odesłał Order Orła Białego. Odpowiedź na decyzję prezydenta Nawrockiego

    Zełenski odesłał Order Orła Białego. Odpowiedź na decyzję prezydenta Nawrockiego

    Fot. X. Wołodymyr Zełenski

    Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował o odesłaniu do Polski Orderu Orła Białego. To reakcja na decyzję prezydenta Karola Nawrockiego o odebraniu mu najwyższego polskiego odznaczenia.

    Prezydent Karol Nawrocki poinformował, że po konsultacji z Kapitułą Orderu Orła Białego podjął decyzję o odebraniu tego odznaczenia prezydentowi Ukrainy Wołodymyrowi Zełenskiemu. Jako powód wskazał zgodę ukraińskiego przywódcy na nadanie jednej z jednostek Sił Zbrojnych Ukrainy nazwy "Bohaterów UPA".

    Jednocześnie prezydent podkreślił, że decyzja "nie jest przeciwko narodowi ukraińskiemu" i "nie oznacza zmiany strategicznego kierunku polskiej polityki bezpieczeństwa". Jak zaznaczył, wsparcie Polski dla Ukrainy w walce z Rosją pozostaje bez zmian.

    Zobacz takze Fundacja DOM od 35 lat wspiera rodziny. Dziś zaprasza na festyn w centrum Opola

    Do sprawy odniósł się sam Wołodymyr Zełenski we wpisie opublikowanym w mediach społecznościowych. Poinformował, że odesłał Order Orła Białego do prezydenta Polski.

    "Jeśli uważa się, że ten szczególny symbol może pozostać u Katarzyny II, Benita Mussoliniego i Gerharda Schrödera, to my na Ukrainie nie będziemy z tym dyskutować" - napisał ukraiński prezydent.

    W swoim oświadczeniu Zełenski podkreślił również wdzięczność Ukrainy wobec Polaków za wsparcie i współpracę od początku rosyjskiej agresji. Zaznaczył, że współpraca między państwami regionu pozostaje istotnym elementem bezpieczeństwa.

    Zobacz takze Już dziś koncert Oberschlesien i Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej w Opolu

    Prezydent Ukrainy napisał także, że odznaczenie przyznane mu w 2023 roku było postrzegane jako wyróżnienie dla narodu ukraińskiego i jego armii. "Wierzyliśmy, że Order Orła Białego, przyznany w 2023 roku, był przeznaczony dla narodu ukraińskiego i naszej armii. Tak wtedy mówiono. Dziś odesłałem order prezydentowi Polski" - stwierdził.

    W końcowej części wpisu zadeklarował gotowość Ukrainy do dalszego dialogu z Polską, również w sprawach dotyczących trudnych kart wspólnej historii, oraz wyraził przekonanie, że przyszłość potwierdzi szacunek, na jaki zasługują Ukraińcy.



    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2026-06-21 20:22:57 [185.127.20.*] id:1689393  
    Jerry: Napisał postów [5178], status [VIP] Reputacja
    Buhahaha. Ale Zełenski ośmieszył ćpuna. Przesłał mu ten order kurierem. Buhahaha.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [5]
    2026-06-22 11:47:48 [151.248.34.*] id:1689396  
    kamyk17: Napisał postów [618], status [rozpisany/na] Reputacja
    Czyli tak jak Zelenski morderców polskich dzieci i kobiet na Wołyniu, członków UPA też uważasz za bohaterów?
    2026-06-22 16:32:32 [185.127.20.*] id:1689401  
    Jerry: Napisał postów [5178], status [VIP] Reputacja
    Nie, tylko śmieję sie z ćpuna jak go Zełeński ośmieszył.
    2026-06-22 18:29:19 [151.248.34.*] id:1689403  
    kamyk17: Napisał postów [618], status [rozpisany/na] Reputacja
    A gdy te same ręce Zełenskiego,które pakowały do wysyłki Polski Order, wyciągały się do Polskich Prezydentów w tym do Nawrockiego z błaganiem o pomoc i tą pomoc otrzymywały to nie powód do wstydu dla Zełenskiego?
    2026-06-22 18:32:26 [151.248.34.*] id:1689404  
    kamyk17: Napisał postów [618], status [rozpisany/na] Reputacja
    Myślę, że miliony ludzi na świecie używających tzw. snusy lub w inny sposób uzależnionych od nikotyny nie są narkomanami.
    2026-06-22 19:10:42 [83.10.237.*] id:1689406  
    ktostamtaki: Napisała postów [1049], status [stały bywalec] Reputacja
    Ten zelenski to jednak kawał banderowskiego sqrwiela, ORDER BIAŁEGO ORŁA, NASZE GODŁO NARODOWE, NAJWIĘKSZE ODZNACZENIE PAŃSTWOWE i wysyła jakimś najtańszym kurierem jak jakiś śmieć z temu albo aliexpres... Nóż się w kieszeni otwiera, żeby naszego białego orzełka tak zhańbić...
    2026-06-20 21:00:25 [83.10.237.*] id:1689370  
    ktostamtaki: Napisała postów [1049], status [stały bywalec] Reputacja
    Bardzo dobra decyzja pana Nawrockiego! Teraz czekamy aż oddadzą nie tylko wszystkie ordery ale i pieniądze, sprzęt wojskowy, karetki, wozy strażackie. Dość tej DARMOWEJ pomocy!! Tu jest Polska!! Dość frajerzenia się!!!

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2026-06-21 17:42:38 [46.112.6.*] id:1689382  
    lisek4321: Napisał postów [329], status [wyjadacz] Reputacja
    generalnie uwazam zes matoł,ale tu sie zgadzam z toba
    [-2]
    2026-06-21 20:20:53 [185.127.20.*] id:1689392  
    Jerry: Napisał postów [5178], status [VIP] Reputacja
    Maciora kiedy odda?
    [-1]
    2026-06-21 07:53:57 [194.29.182.*] id:1689377  
    ombre: Napisał postów [21166], status [VIP] Reputacja
    Nareszcie mamy prezydenta a nie miękką faje jak to było dotychczas.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2026-06-21 17:47:06 [46.112.6.*] id:1689384  
    lisek4321: Napisał postów [329], status [wyjadacz] Reputacja
    ciekawe czy bys byl taka sztywna faja jakby trza bylo strzelac,,,,zasrancu
    [-3]
    2026-06-21 20:20:03 [185.127.20.*] id:1689391  
    Jerry: Napisał postów [5178], status [VIP] Reputacja
    Trochę głupio napisałeś bo clown mu dał a debil z tej samej partii odbiera.
    [-1]
    2026-06-20 21:20:08 [213.5.6.*] id:1689372  
    Polpha: Napisał postów [10075], status [VIP] Reputacja
    wladymir: lubie to.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
    2026-06-21 16:38:09 [83.10.237.*] id:1689381  
    ktostamtaki: Napisała postów [1049], status [stały bywalec] Reputacja
    Jestem antyputin ale coraz bardziej przekonuje mnie słuszność specjalnej operacji wojskowej która ma na celu wyczyszczenie ukrainy z nazistów i bandery
    2026-06-21 18:56:07 [31.60.20.*] id:1689387  
    Polpha: Napisał postów [10075], status [VIP] Reputacja
    Zalensky jak ma na imię
    2026-06-21 19:16:19 [83.10.237.*] id:1689389  
    ktostamtaki: Napisała postów [1049], status [stały bywalec] Reputacja
    Ten banderowski sprzedawczyk to na na imię ma wołodymyr a putas wladymir, mała różnica ale jest
    2026-06-21 00:56:42 [83.22.199.*] id:1689375  
    mw46mw: Napisał postów [493], status [starszy pismak] Reputacja
    Kto daje i odbiera ten się w piekle poniewiera. Stare dobre przysłowie

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
    2026-06-21 16:36:44 [83.10.237.*] id:1689380  
    ktostamtaki: Napisała postów [1049], status [stały bywalec] Reputacja
    Od kiedy ty w Boga wierzysz? Z ciebie taki katolik jak z koziej dupy trąba...
    [-3]
    2026-06-21 18:38:17 [46.112.6.*] id:1689386  
    lisek4321: Napisał postów [329], status [wyjadacz] Reputacja
    matole,ty masz pojecie o piekle,,,,tobie pewno pieklo jest jak zesrasz sie i mama dupy ci nie podetrze...
    [-3]
    2026-06-21 19:13:28 [83.10.237.*] id:1689388  
    ktostamtaki: Napisała postów [1049], status [stały bywalec] Reputacja
    lisek twoja mama to dupy podciera w niemczech w domu publicznym za 30 euro
    [-3]
    2026-06-20 22:33:14 [83.27.220.*] id:1689373  
    chrząszcz: Napisał postów [5756], status [VIP] Reputacja
    jak chodzi o wiedzę historyczną(po obu stronach) to jest jeszcze wszystko przed nami...pojednanie PL-UA?...

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2026-06-21 18:37:06 [46.112.6.*] id:1689385  
    lisek4321: Napisał postów [329], status [wyjadacz] Reputacja
    a matole w twojej rodzinie bandyci przybili dlonie gwozdziami do stolu dla 7 i 9 latka,a potem obcinali po jednym paluszku,,,,moze ty sie z tym bydlem jednaj,,,ja nie zamierzam,,,i zielony pomaga ruskim utylizowac te barachło,,,,za biala cerkiew,za babi jar i inne getta,,,,
    [-2]
    2026-06-21 08:55:25 [31.0.45.*] id:1689378  
    neon: Napisał postów [3010], status [Szycha] Reputacja
    Hierojom sława ale nie bulbowcom i banderowcom.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2026-06-21 17:43:49 [46.112.6.*] id:1689383  
    lisek4321: Napisał postów [329], status [wyjadacz] Reputacja
    tylko ze u nich nie ma innych,,,,,tam gdzie trzeba heroizmu,oni maja nasrane w spodniach,,,
    [-2]
    2026-06-21 09:00:26 [213.5.6.*] id:1689379  
    Polpha: Napisał postów [10075], status [VIP] Reputacja
    Z ludobójcami na sztandarach nie wejdą na Unii Europejskiej ani do NATO. Ich wybór.

    Nick:
    Treść:
    2026-06-20 23:41:19 [178.43.255.*] id:1689374  
    Gaz: Napisał postów [6325], status [VIP] Reputacja
    Kiedy nemcy zażądają oddać chełmy ??

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2026-06-21 07:15:19 [83.27.220.*] id:1689376  
    chrząszcz: Napisał postów [5756], status [VIP] Reputacja
    bardzo proste, wystarczy zapytać...i po sprawie
    2026-06-20 20:59:03 [83.10.237.*] id:1689369  
    ktostamtaki: Napisała postów [1049], status [stały bywalec] Reputacja
    Sytuacja pokazała przy okazji ilu jest antypolaków w Polsce :)

    Nick:
    Treść: