• Autor: Dagmara
    • Wyświetleń: 2779
    • Dodano: 2026-05-29 / 13:33
    • Komentarzy: 0

    Dzień Dziecka w Opolu. Jakie atrakcje na czekają na najmłodszych?

    Dzień Dziecka w Opolu. Jakie atrakcje na czekają na najmłodszych?

    (Fot. Pixabay)

    Końcówka maja i początek czerwca upłyną w Opolu pod znakiem wydarzeń przygotowanych z okazji Dnia Dziecka. W różnych częściach miasta zaplanowano festyny, imprezy sportowe, spotkania ze zwierzętami oraz specjalne propozycje kulturalne.

    Już 29 maja w godz. 16.30-20.00 Spółdzielnia Mieszkaniowa w Opolu zaprasza na festyn z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się na boisku przy ul. Stefana "Grota" Roweckiego 6. W programie znalazły się m.in. dmuchany plac zabaw i zjeżdżalnie, elektryczna ścianka wspinaczkowa, gry i zabawy z animatorem, pokaz capoeiry, występy taneczne szkoły Fokus, zabawy z harcerzami, malowanie twarzy, tatuaże natryskowe oraz atrakcje przygotowane przez Opolskie Bractwo Rycerskie. Organizatorzy zapowiadają również watę cukrową, lody i popcorn. Dodatkowo odbędą się zabawy w pianie, a dla dzieci w wieku 6-9 lat przygotowano warsztaty budowania robotów z klocków LEGO.

    30 maja festyn z okazji Dnia Dziecka odbędzie się także na placu rekreacyjnym przy ulicach Koszalińskiej i Sieradzkiej. Zabawa rozpocznie się o godz. 12.00. Organizatorzy przygotowali konkurencje sportowe, dmuchańce, popcorn, lody, owoce oraz grill. Na uczestników będzie czekać również pizza przygotowana przez Pizzerię Alibaba Opole.

    Zobacz także Śmiertelne potrącenie na torach w Przyworach. Występują utrudnienia w ruchu pociągów

    Tego samego dnia sportowe atrakcje pojawią się także na parkingu Centrum Handlowego Karolinka. W planie znalazły się konkursy, spotkanie z maskotką Odry Opole, pokazy samochodów, wspólne aktywności z zawodnikami klubu oraz turnieje i zabawy tenisowe dla dzieci.

    31 maja w Toyota Park i na terenie WiK Opole odbędzie się "Sportowy Dzień Dziecka z Opolanką". Organizatorzy przygotowali pokazy klubów sportowych, strefę motoryzacyjną, dmuchańce, gry i animacje dla dzieci, strzelnicę laserową oraz strefę baniek mydlanych.

    Również 31 maja świętować będzie Zoo Opole. Odwiedzający będą mogli poznać młode zwierzęta, w tym białego wielbłąda dwugarbnego Pawełka, młodą takinkę złotą, małe nieświszczuki oraz zebrę, której wspólnie zostanie nadane imię. Zaplanowano także zwiedzanie z przewodnikiem, spotkania z opiekunami zwierząt oraz konkursy.

    Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza natomiast 31 maja i 1 czerwca do parku przy swojej siedzibie przy ul. Strzelców Bytomskich oraz na plac Wolności. W programie znalazły się występy zespołów muzycznych i tanecznych, warsztaty plastyczne, rozgrywki szachowe, zabawy integracyjne oraz liczne atrakcje plenerowe. Na uczestników czekać będą również dmuchańce, fotobudka, malowanie twarzy, szczudlarze, maskotki, miasteczko historyczne i stanowiska służb mundurowych.

    Zobacz także A4 zablokowana po przejściu frontu atmosferycznego

    1 czerwca bezpłatne atrakcje przygotowało Muzeum Wsi Opolskiej. W skansenie odbędą się spotkania z twórcami ludowymi, prezentacje tradycyjnych rzemiosł oraz gra terenowa dla zwiedzających. W południe zaplanowano rozstrzygnięcie XXXIX Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Majówka w skansenie 2026. Wieś w Kwiaty Malowana" wraz z otwarciem wystawy pokonkursowej.

    Weekendowe propozycje przygotowały również kina. W Heliosie od 30 maja do 1 czerwca odbędą się specjalne seanse dla dzieci połączone z konkursami i dodatkowymi atrakcjami na kinowych holach. W repertuarze znalazły się m.in. "Tom i Jerry: Przygoda w muzeum", "Niesamowite przygody skarpetek", "Drzewo Magii" oraz "Mandalorian i Grogu".

    Na najmłodszych widzów czeka także Kino Meduza, które przygotowało poranne pokazy filmów i animacji, w tym "Niesamowite przygody skarpetek 3. Ale kosmos!", "Miss Moxy. Kocia ekipa", "Block 5", "Mała Amelia" oraz "Jutro będę odważny".
    reklama

    Forum

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    Ten artykuł nie ma komentarzy do wyświetlenia.