• Autor: Dagmara
    • Wyświetleń: 199
    • Dodano: 2026-05-11 / 10:56
    • Komentarzy: 0

    Skuter wodny uderzył w rower wodny na Jeziorze Nyskim

    Skuter wodny uderzył w rower wodny na Jeziorze Nyskim

    fot. WOPR Nysa

    Do groźnego zdarzenia doszło na Jeziorze Nyskim. Skuter wodny z dużą siłą uderzył w rower wodny, na którym znajdowały się osoby. Na miejsce natychmiast skierowano łodzie ratownicze.

    Do zdarzenia doszło w niedzielę oo godzinie 10 maja na Jeziorze Nyskim. Ratownik dyżurny obserwujący akwen za pomocą monitoringu oraz ratownicy przebywający na bazie usłyszeli huk, a chwilę później zauważyli skuter wodny, który uderzył w rower wodny z osobami na pokładzie.

    Zobacz takze Nietrzeźwy 31-latek bez uprawnień zabrał firmowe auto i zakończył jazdę w rowie

    Na miejsce natychmiast skierowano dwie łodzie ratownicze. Jak relacjonują ratownicy, liczyła się każda sekunda, ponieważ przy tego typu zdarzeniach na wodzie bardzo łatwo może dojść do tragedii.

    Po dotarciu na miejsce ratownicy zabezpieczyli uczestników zdarzenia. Okazało się, że mimo groźnie wyglądającej sytuacji nikomu nic poważnego się nie stało.

    Sternik skutera wodnego miał oświadczyć, że nie zapanował nad maszyną i uderzył w rower wodny, na którym znajdowali się ludzie.

    Na miejsce wezwano patrol policji z Nysy. Funkcjonariusze ukarali sternika skutera wodnego mandatem karnym.

    Ratownicy podkreślają, że stały monitoring akwenu i szybka reakcja służb mają kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa osób wypoczywających nad wodą. Apelują również o zachowanie rozsądku, unikanie brawury oraz utrzymywanie bezpiecznej odległości od innych jednostek pływających.
    reklama

    Więcej zdjęć

    Skuter wodny uderzył w rower wodny na Jeziorze Nyskim
    Skuter wodny uderzył w rower wodny na Jeziorze Nyskim

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".