Policjanci z Komisariatu I Policji w Opolu zatrzymali trzech obywateli Czech podejrzanych o kradzież mienia na terenie miasta. Interwencja rozpoczęła się od zgłoszenia kradzieży perfum w jednej z opolskich galerii, jednak szybko okazało się, że ujęty przez pracownika ochrony mężczyzna nie działał sam. Policjanci zatrzymali 2 jego kompanów, którzy czekali w samochodzie pod sklepem. Mieli przy sobie kastet i środki odurzające.
20 kwietnia, pracownik ochrony jednej z galerii handlowych na terenie miasta poinformował policjantów o ujętym sprawcy kradzieży perfum. Już po chwili policjanci zatrzymali 26-letniego obywatela Republiki Czeskiej. Z ustaleń policjantów wynikało, że mężczyzna nie działał sam. Kryminalni z Komisariatu I Policji w Opolu ustalili, jakim pojazdem mogą poruszać się wspólnicy 26-latka.
Chwilę później na parkingu przy centrum handlowym zatrzymali mercedesa, w którym znajdowały się trzy osoby - 34 i 29-letni mężczyźni oraz 27-letnia kobieta. Wszyscy z nich byli obywatelami Czech. Policjanci znaleźli u 34-latka środki odurzające w postaci metaamfetaminy i marihuany. Z kolei 29-latek miał przy sobie kastet, którego posiadanie jest zabronione. Wszyscy trzej mężczyźni zostali zatrzymani.
Jak ustalili śledczy, 26-letni mężczyzna miał na swoim koncie nie tylko kradzież perfum o wartości blisko 1300 złotych. Tego samego dnia ukradł również trzy torebki, a kilka dni wcześniej kosmetyki. Zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży i posiadania środków odurzających, a wobec dwóch z nich prowadzone są czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie.
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
patek: Napisała postów [7], status [nowy]
No i pozamiatane. Brawo Policja.