- Autor: Dagmara
- Wyświetleń: 1096
- Dodano: 2026-04-08 / 09:04
- Komentarzy: 1
Pożar pustostanu w Dańcu. Ogień pojawił się ponownie w tym samym budynku
Do zdarzenia doszło 6 kwietnia po godzinie 19:00 przy ulicy Dąbrowickiej w Dańcu. Stanowisko Kierowania Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu zadysponowało na miejsce zastępy straży pożarnej.
Zobacz także LPR zadysponowany do kolizji na DK46 w Sidzinie. Droga jest zamknięta
Pierwszy zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej w Dańcu potwierdził, że pożarem objęte jest pogorzelisko po wcześniejszym pożarze tego samego pustostanu. Ogień ponownie pojawił się w części konstrukcji dachu oraz w słomie znajdującej się na poddaszu.
Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zapewnieniu zasilania wodnego oraz dokładnym przelaniu tlących się elementów budynku. Po zakończeniu działań obiekt został sprawdzony przy użyciu kamery termowizyjnej.
Akcja zakończyła się około godziny 20:30, po czym zastępy powróciły do bazy.
Zdarzenie pokazuje, że nawet po ugaszeniu pożaru istnieje ryzyko ponownego pojawienia się ognia w obiektach, szczególnie tam, gdzie znajdują się materiały łatwopalne.
reklama
Forum
Zaloguj się, aby komentować
Komentowanie pod tym artykułem jest dostępne dla zalogowanych użytkowników.
reklama
Najczęściej czytane
17 sierpnia
Policja prosi o pomoc w indentyfikacji psa i ustaleniu właściciela. Uwaga, drastyczne zdjęcia.18+
27 lipca
Śmierć 4-letniej dziewczynki w Gogolinie. Policja zatrzymała matkę
17 sierpnia
"Siódmy raz na pielgrzymim szlaku". Z Opola ruszyli w stronę Jasnej Góry
17 sierpnia
Granat moździerzowy na placu zabaw przy ulicy Niemodlińskiej. Na miejscu saperzy AKTUALIZACJA
12 sierpnia
Za nami zaćmienie Słońca. Pochwalcie się swoimi zdjęciami
10 sierpnia
Od dziś więcej miejsc do parkowania w centrum Opola
15 sierpnia
Pijany obywatel Ukrainy uderzył w skuter. Próbował uciec i uszkodził stojące audi




FAKT: Napisał postów [1469], status [zrobił/a karierę]
Jak to mówiła maja babcia.... w Dańcu co duga osoba jest chora umysłowo. Znając tam parę osób, wiem że coś w tym jest :)