• Autor: Dagmara
    • Wyświetleń: 1727
    • Dodano: 2026-03-12 / 10:21
    • Komentarzy: 0

    "Trzeźwy poranek" w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Trzech kierowców pod wpływem alkoholu

    Blisko tysiąc kierowców skontrolowali policjanci podczas działań "Trzeźwy poranek" w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Wśród badanych trzech prowadziło pojazdy pod wpływem alkoholu. Najwięcej miał w organizmie 28-letnia kierująca oplem - blisko promil.

    Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu przeprowadzili działania kontrolne pod nazwą "Trzeźwy poranek". Ich celem było sprawdzenie stanu trzeźwości kierowców oraz eliminowanie z ruchu osób, które wsiadają za kierownicę po alkoholu.

    11 marca w godzinach porannych funkcjonariusze prowadzili kontrole na skrzyżowaniu dwóch dróg krajowych w Większycach. W trakcie akcji mundurowi przebadali alkomatem blisko 1000 kierowców.

    Wśród skontrolowanych znalazły się jednak osoby, które zdecydowały się prowadzić pojazd pod wpływem alkoholu. Policjanci zatrzymali łącznie trzech kierujących.

    Najwięcej alkoholu w organizmie miała 28-letnia kierująca oplem, mieszkanka powiatu krapkowickiego. Badanie wykazało u niej blisko promil alkoholu. Ponad pół promila miał z kolei 41-letni mieszkaniec powiatu kluczborskiego, który kierował dostawczym mercedesem. Tyle samo alkoholu wykazało badanie u 51-letniego kierowcy volkswagena.

    Policjanci zatrzymali wszystkim kierującym prawa jazdy. W zależności od poziomu alkoholu w organizmie ich sprawami zajmie się teraz sąd oraz prokuratura.

    Zdjęcie (1/15)

    (Fot. Policja)

    reklama

    Wydarzenia pod patronatem portalu

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".