- Autor: Dagmara
- Wyświetleń: 440
- Dodano: 2026-03-09 / 12:51
- Komentarzy: 0
Wyszedł z więzienia i znów włamywał się do domów. Dostał 18 zarzutów
56-letni mężczyzna podejrzany o serię włamań do domów jednorodzinnych został zatrzymany przez policjantów chwilę po kolejnym przestępstwie. Śledczy przedstawili mu 18 zarzutów. Straty oszacowano na ponad 430 tysięcy złotych.
Policjanci z KPP w Krapkowicach, KWP w Opolu oraz KPP w Oleśnie prowadzili wspólne działania operacyjne dotyczące serii włamań do domów jednorodzinnych. Do przestępstw dochodziło na terenie powiatów krapkowickiego, oleskiego, kędzierzyńsko-kozielskiego oraz strzeleckiego.
Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że sprawca włamywał się głównie do domów jednorodzinnych, skąd kradł pieniądze oraz biżuterię. 56-letni mężczyzna został zatrzymany chwilę po tym, jak okradł jeden z domów. W jego samochodzie policjanci ujawnili skradzioną gotówkę.
Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie łącznie 18 zarzutów kradzieży z włamaniem. Podczas przesłuchania podejrzany szczegółowo opisał każde z włamań.
Łączne straty spowodowane jego działalnością oszacowano na ponad 430 tysięcy złotych. Część skradzionego mienia została odzyskana przez policjantów.
Funkcjonariusze ustalili również, że 56-latek jest multirecydywistą. We wrześniu opuścił zakład karny, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności między innymi za przestępstwa kradzieży z włamaniem. W związku z popełnionymi czynami grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.
Wydarzenia pod patronatem portalu
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.