• Autor: Mat
    • Wyświetleń: 5023
    • Dodano: 2011-03-13 / 01:52
    • Komentarzy: 48

    Rowerowa pasja mieszkanek Grudzic

    Rowerowa pasja mieszkanek Grudzic

    (fot: Dżacheć)

    - Nie ma lepszego środka transportu – przekonuje zgodnie grupa kilkunastu emerytek z opolskich Grudzic, która na dwóch kółkach porusza się nie tylko na terenie miasta, ale organizuje nawet kilkudziesięcio kilometrowe wycieczki rowerowe.

    Zobacz takze Na Górze Świętej Anny uczczono Narodowy Dzień Powstań Śląskich

    Większość z kobiet ma po 70 lat. Najstarsza z nich ponad 80. Ale jak przekonują, wiek w przypadku ich hobby nie ma żadnego znaczenia. - To już takie przyzwyczajenie. Przez wiele lat jeździłyśmy rowerem dosłownie wszędzie. Do pracy, do lekarza czy do kościoła – mówi Maria Sachnik. - W końcu pojawił się pomysł na rekreacyjne wycieczki. Odzew w dzielnicy był zaskakujący. Jeździ z nami regularnie 20 kobiet. Czasem dołączają do nas nasze dzieci i wnuczęta – dodaje.

    Na swoim koncie mają regularne wypady do Nowej Wsi Królewskiej, Maliny czy Suchego Boru. - Zdarzają się też dłuższe trasy jak do Kamienia Śląskiego. My po prostu kochamy rowery – przyznaje Róża Okos. - Tegoroczny sezon rowerowy już otwarłyśmy. Wycieczką objazdową po dzielnicy – dodaje emerytka.

    Zobacz takze Zełenski odesłał Order Orła Białego. Odpowiedź na decyzję prezydenta Nawrockiego

    Rowerowy rekonesans po Grudzicach przypomniał kobietom o nurtującym dzielnicę problemie. Braku choćby jednej ścieżki rowerowej. - Pasja to jedno, ale rowerzyści nie mają w naszej dzielnicy łatwego życia. Do centrum jeździmy albo opłotkami albo w gąszczu samochodów – mówi Eugenia Sak, radna miejska należąca do rowerowego klubu. - Nasze apele do nikogo jednak nie trafiają a plan budowy ścieżek rowerowych w mieście jest w powijakach. W najbliższym czasie żadne ścieżki w Opolu nie powstaną – dodaje.

    Przypomnijmy, ratusz planował w 2011 roku budowę 14 nowych ścieżek rowerowych w Opolu. Tymczasem w ostatni czwartek (10 marca) okazało się, że w tym roku nie powstanie ani jedna ścieżka. W budżecie MZD brakuje pieniędzy nawet na wykonanie pełnej dokumentacji 14 ścieżek a czwartkowe spotkanie przypominało jedną wielką kłótnię.
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2011-03-14 02:25:57 [217.197.78.*] id:519068  
    prawdziwy: Napisał postów [1100], status [stały bywalec] Reputacja
    znudzilo sie radio maryja ?

    Nick:
    Treść:
    2011-03-13 21:05:37 [83.22.114.*] id:518925  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    Wigry 3 i ogień :)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [4]
    2011-03-13 21:14:31 [77.254.13.*] id:518931  
    Stirlitz: Napisał postów [7719], status [VIP] Reputacja
    Lux: A Pelikana pamiętasz?
    2011-03-13 21:24:22 [83.22.114.*] id:518937  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    nie pamiętam ale na wigrusiu zrobiłem masę kilometrów, rower był niedozajechania...
    2011-03-13 21:27:48 [77.254.13.*] id:518942  
    Stirlitz: Napisał postów [7719], status [VIP] Reputacja
    Pelikan był dziecinno -młodzieżowy , z wygiętą ramą na półokrągło (Wigry miały ...kanciate)
    2011-03-14 00:50:27 [87.206.21.*] id:519047  
    armagedon: Napisał postów [3045], status [VIP] Reputacja
    miałem pelikana :)
    2011-03-13 21:06:13 [178.42.228.*] id:518926  
    Barbie: Napisała postów [6051], status [VIP] Reputacja
    Ja na rowerze to moge jezdzic z górki :)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2011-03-13 21:10:16 [84.10.225.*] id:518929  
    peeterdream: Napisał postów [839], status [stały bywalec] Reputacja
    bez siodełka w dodatku ;)
    2011-03-13 21:16:28 [178.42.228.*] id:518933  
    Barbie: Napisała postów [6051], status [VIP] Reputacja
    Aj tam przesadzasz :)
    2011-03-13 21:07:32 [178.42.228.*] id:518927  
    Barbie: Napisała postów [6051], status [VIP] Reputacja
    I proponuje paniom kamizelki odblaskowe i nie skrecajcie w inna ulicę prosze przed sama maską...

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2011-03-13 21:11:21 [84.10.225.*] id:518930  
    peeterdream: Napisał postów [839], status [stały bywalec] Reputacja
    i jednorazowe antypoślizgowe gumy ;)
    2011-03-13 15:01:02 [83.22.243.*] id:518649  
    [moderacja]: Napisał postów [53], status [rozkręca się] Reputacja
    [moderacja]
    [-8]

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [4]
    2011-03-13 15:09:41 [87.204.110.*] id:518650  
    Hubertus: Napisał postów [31296], status [VIP] Reputacja
    Niezły z Ciebie agent.(ps.szybko wróciłaś z wycieczki).
    2011-03-13 15:16:36 [212.183.140.*] id:518654  
    olenka4u: Napisała postów [43339], status [VIP] Reputacja
    Ty jak zwykle masz mega poczucie humoru ;)
    2011-03-13 15:20:50 [84.10.0.*] id:518656  
    [moderacja]: Napisał postów [1644], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    [moderacja]
    [-5]
    2011-03-13 16:34:29 [83.22.235.*] id:518681  
    Anegnt cba Daro: Napisał postów [53], status [rozkręca się] Reputacja
    Zawsze moderator musi kasowac moje mądre posty :/
    2011-03-13 13:31:40 [83.10.121.*] id:518634  
    David94: Napisał postów [73], status [rozkręca się] Reputacja
    haha... Maja juz na swoim koncie wypady do nowej wsi krolewskiej i maliny, dystans zycia, 4 km; D

    Nick:
    Treść:
    2011-03-13 02:43:43 [77.162.161.*] id:518291  
    ZWMsquad: Napisał postów [206], status [maniak] Reputacja
    Od kiedy przeprowadziłem się do Holandii zaczełem jeździć.. jazda po Amsterdamie - sama przyjemność, ale rowerem - samochodem - koszmar

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2011-03-13 10:02:26 [83.22.111.*] id:518392  
    freeman: Napisał postów [1032], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    na pewno samo "zdrowie", jazda na rowerze w takim miejscu...
    2011-03-13 13:15:13 [77.162.161.*] id:518628  
    ZWMsquad: Napisał postów [206], status [maniak] Reputacja
    Tu chodzi o wygode, nie o zdrowie.
    2011-03-13 12:50:48 [84.10.0.*] id:518608  
    [moderacja]: Napisał postów [1644], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    [moderacja]
    [-6]

    Nick:
    Treść:
    2011-03-13 12:41:57 [93.181.160.*] id:518596  
    Bogdan1204: Napisał postów [1402], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    no i dobrze

    Nick:
    Treść:
    2011-03-13 08:15:31 [79.191.88.*] id:518347  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    Wszyscy o tym wiemy, że ruch na świeżym powietrzu to zdrowie. Widzę, że ciąg dalszy obiecanek kończy się jak zwykle, czyli pustosłowiem. To wstyd, wybierajmy dalej takie władze i popierajmy ich politykę.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [11]
    2011-03-13 10:54:16 [81.210.63.*] id:518469  
    Hubertus: Napisał postów [31296], status [VIP] Reputacja
    "Świeże powietrze,wszyscy to wiemy,ruch to zdrowie???"...zaraz padnę,dowcip roku!!!..wskakuję na rower i roweruję ,dzisiaj taki piękny dzień ,szkoda czasu na pitu pitu przy kompie.Pozdrawiam normalnych.
    [1]
    2011-03-13 12:20:57 [79.163.254.*] id:518578  
    ChudyBenek: Napisał postów [3023], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    hej tikusia,to kiedy wsiadasz na rowerek?
    2011-03-13 12:22:23 [84.10.0.*] id:518579  
    ALFredo: Napisał postów [1644], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    tylko pamietaj zeby siodelka nie bylo bedzie Ci przyjemniej
    [-2]
    2011-03-13 12:23:22 [83.27.130.*] id:518580  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    Witaj Beniu! Właśnie za chwilkę jadę na rowerku do Turawy:)
    2011-03-13 12:27:45 [79.163.254.*] id:518583  
    ChudyBenek: Napisał postów [3023], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    o to fajnie,a kto będzie wtedy moderował?
    2011-03-13 12:28:59 [84.10.0.*] id:518586  
    ALFredo: Napisał postów [1644], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    ja :)
    2011-03-13 12:31:07 [83.27.130.*] id:518587  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    Widzisz Beniu już są chętni:) Miłego dzionka!
    2011-03-13 12:31:50 [84.10.0.*] id:518588  
    ALFredo: Napisał postów [1644], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    przez ledziny i niwki jedziesz? :P tez chce :P
    2011-03-13 12:35:14 [83.27.130.*] id:518590  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    Tak, najlepsza droga przez las. Al, dla chcącego nic trudnego:). OK. do miłego!
    2011-03-13 12:35:46 [81.165.135.*] id:518591  
    Boerin: Napisał postów [18662], status [VIP] Reputacja
    A ja mysle ze na rowerze pedalujemy,a nie rowerujemy;P
    2011-03-13 12:37:35 [84.10.0.*] id:518593  
    ALFredo: Napisał postów [1644], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    nie chce mi się samemu, poza tym z rowerem musiałbym zajrzeć do serwisu, ale może innym razem, udanego wypadu a jak wrócisz daj znać jak sytuacja nad jeziorem :)
    2011-03-13 10:44:53 [109.243.117.*] id:518453  
    [moderacja]: Napisał postów [5166], status [VIP] Reputacja
    [moderacja]
    [-7]

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2011-03-13 10:46:10 [83.27.130.*] id:518455  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    Prawda ale trochę za ostro:)
    2011-03-13 10:39:37 [83.30.178.*] id:518442  
    Juljan: Napisał postów [15743], status [VIP] Reputacja
    Te obiecanki to miało być wymalowanie paska białą farbą i kilku rowerków na alejkach parkowych osiedla Armii krajowej. Jak tak ma wyglądać budowa ścieżek rowerowych to ja pasuję. Pozdrowienia dla pań.

    Nick:
    Treść:
    2011-03-13 10:07:43 [194.29.180.*] id:518395  
    AdiKOPOLE: Napisał postów [2], status [żółtodziób] Reputacja
    Jaką wioche robią z tych Grudzic, masakra....

    Nick:
    Treść:
    2011-03-13 10:07:14 [83.22.111.*] id:518394  
    freeman: Napisał postów [1032], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    jeśli chodzi o jakość powietrza w Opolu, to raczej nie nadaje się do takiego sposobu rekreacji. a najgorsze są pasy zieleni w mieści - więcej odchodów niż u rolnika w zagrodzie...

    Nick:
    Treść:
    2011-03-13 09:26:57 [77.253.71.*] id:518382  
    kanclerz: Napisał postów [4906], status [VIP] Reputacja
    Kobiety na rowery. Pozdrawiam i miłych wypadów rowerowych.

    Nick:
    Treść:
    2011-03-13 02:06:43 [188.33.64.*] id:518266  
    pedroo: Napisał postów [-4294966895], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    Pozdrawiam Panię cyklistki!

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2011-03-13 09:25:25 [93.181.149.*] id:518381  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    Tylko zazdrościć kondycji.Brawa wielkie dla Tych Pań!
    2011-03-13 02:03:13 [194.29.181.*] id:518263  
    ombre: Napisał postów [21167], status [VIP] Reputacja
    oby wiecej takich brawo!
    [1]

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
    2011-03-13 02:04:55 [91.18.34.*] id:518264  
    [moderacja]: Napisał postów [13399], status [VIP] Reputacja
    [moderacja]
    [-6]
    2011-03-13 02:07:54 [194.29.181.*] id:518267  
    ombre: Napisał postów [21167], status [VIP] Reputacja
    oj tak moga im tymi minusami opony podziurawic
    2011-03-13 08:39:53 [109.243.177.*] id:518352  
    Maniek34: Napisał postów [764], status [stały bywalec] Reputacja
    Dobra pasja, sam też jeżdżę na rowerze (choć sezonu jeszcze nie otworzyłem) :). Autem, też jeżdżę i apeluję w tym miejscu do każdej ze stron o wyrozumiałość i rozsądek na drodze :). Dla niektórych jest to trudne do wykonania, ale może akurat :)
    2011-03-13 03:11:01 [178.252.19.*] id:518305  
    3DV1N: Napisał postów [79], status [młodszy wyjadacz] Reputacja
    do rowerów przyzwyczajone bo autobusów nie ma. Ja też wole na rowerze. za 69 lat i o mnie napiszą...

    Nick:
    Treść:
    2011-03-13 01:58:31 [89.101.68.*] id:518259  
    JohnDoe: Napisał postów [1551], status [stały bywalec] Reputacja
    super popieram kazdy ruch na swiezym powietrzu !!!! o to przyklad ze czlowiek nigdy nie taci wigoru do zycia i tego by byc sprawnym !
    [2]

    Nick:
    Treść: