• Autor: Dagmara
    • Wyświetleń: 569
    • Dodano: 2026-02-24 / 11:17
    • Komentarzy: 0

    Alarm bombowy w szkole w Kędzierzynie-Koźlu

    Alarm bombowy w szkole w Kędzierzynie-Koźlu

    (Fot. Archiwum)

    24 lutego przed rzed godziną 7:00 do kędzierzyńsko-kozielskiej policji wpłynęło zgłoszenie o podłożeniu bomby w jednej ze szkół na terenie miasta. Na miejsce skierowano patrole oraz pirotechników. Po sprawdzeniu obiektu wykluczono zagrożenie.

    Zgłoszenie o rzekomym podłożeniu ładunku wybuchowego wpłynęło do dyżurnego kędzierzyńsko-kozielskiej jednostki przed rozpoczęciem zajęć szkolnych. Informacja dotyczyła jednej ze szkół na terenie miasta.

    Na miejsce niezwłocznie skierowano funkcjonariuszy patrolowo-interwencyjnych oraz policyjnych pirotechników. Mundurowi sprawdzili cały budynek, wszystkie pomieszczenia oraz teren wokół obiektu.

    Po przeprowadzonych czynnościach wykluczono jakiekolwiek zagrożenie. Alarm okazał się fałszywy.

    - Na tę chwilę prowadzimy czynności zmierzające do wyjaśnienia okoliczności zdarzenia - poinformował mł. asp. Patryk Restel, zastępujący oficera prasowego.

    Policja ustala, kto stoi za zgłoszeniem. Fałszywe alarmy bombowe są przestępstwem i mogą skutkować odpowiedzialnością karną.
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".