- Autor: Dagmara
- Wyświetleń: 3982
- Dodano: 2026-01-08 / 21:55
- Komentarzy: 6
Ostrzeżenie IMGW dla Opolszczyzny
Ostrzeżenie zostało opublikowane przez IMGW-PIB i obowiązuje od godziny 23:30 w czwartek 8 stycznia do godziny 9:00 w piątek 9 stycznia 2026 roku. Zjawisko obejmuje całe województwo opolskie, nie tylko pojedyncze powiaty.
Według prognoz synoptyków w nocy temperatura minimalna miejscami spadnie do około -15°C. Towarzyszyć temu będzie słaby i umiarkowany wiatr o średniej prędkości od 5 do 15 km/h, co dodatkowo może potęgować odczucie zimna, zwłaszcza w godzinach nocnych i nad ranem.
Zobacz także Pojechał pomóc po zderzeniu z dzikiem. Zginął w tragicznym wypadku z udziałem pijanego kierowcy
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska oceniono na 80 procent. IMGW nie przekazał dodatkowych uwag, jednak tak niskie temperatury mogą mieć znaczenie m.in. dla kierowców, osób przebywających na zewnątrz w godzinach nocnych oraz infrastruktury narażonej na zamarzanie.
Ostrzeżenie ma pierwszy stopień, co oznacza warunki sprzyjające występowaniu zjawisk potencjalnie niebezpiecznych, wymagających zachowania ostrożności i śledzenia bieżących komunikatów pogodowych.
reklama
Forum
reklama
Najczęściej czytane
17 sierpnia
Policja prosi o pomoc w indentyfikacji psa i ustaleniu właściciela. Uwaga, drastyczne zdjęcia.18+
27 lipca
Śmierć 4-letniej dziewczynki w Gogolinie. Policja zatrzymała matkę
17 sierpnia
"Siódmy raz na pielgrzymim szlaku". Z Opola ruszyli w stronę Jasnej Góry
12 sierpnia
Za nami zaćmienie Słońca. Pochwalcie się swoimi zdjęciami
17 sierpnia
Granat moździerzowy na placu zabaw przy ulicy Niemodlińskiej. Na miejscu saperzy AKTUALIZACJA
23 sierpnia
Festiwal Ognia i Wody nad Jeziorem Nyskim. Tysiące widzów i widowiskowy pokaz
23 sierpnia
Domowa hodowla szczurów wymknęła się spod kontroli?Zwierząt może szybko przybywać

W dyskusji: 6