- Autor: Dagmara
- Wyświetleń: 779
- Dodano: 2026-01-02 / 17:40
- Komentarzy: 1
Uwaga kierowcy. Ruszył nowy odcinkowy pomiar prędkości na A4
W nocy z 31 grudnia na 1 stycznia uruchomiono odcinkowy pomiar prędkości na autostradzie A4 między Prądami a Prószkowem. Kontrola obejmuje 13,6 km trasy i dotyczy zarówno samochodów osobowych, jak i ciężarowych.
Nowy system odcinkowego pomiaru prędkości działa na fragmencie autostrady A4 pomiędzy miejscowościami Prądy a Prószków. Urządzenia rozpoczęły pracę w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia.
Na kontrolowanym odcinku obowiązuje prędkość do 140 km/h dla samochodów osobowych oraz 80 km/h dla pojazdów ciężarowych. System mierzy średnią prędkość przejazdu na całej długości odcinka, który liczy 13,6 kilometra.
Odcinkowy pomiar prędkości ma na celu poprawę bezpieczeństwa na jednym z najbardziej obciążonych fragmentów autostrady w regionie. W przeciwieństwie do fotoradarów punktowych, rozwiązanie to ogranicza gwałtowne hamowanie i przyspieszanie, promując bardziej płynną jazdę.
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
Gaz: Napisał postów [6124], status [VIP]
Super sprawa,zobaczymy ,kto zapłaci panie bylejaki z MSWA.