• Autor: Dagmara
    • Wyświetleń: 4971
    • Dodano: 2026-01-03 / 12:20
    • Komentarzy: 0

    Nowy PSZOK w Opolu coraz bliżej. Zakończono prace budowlane

    Prace budowlane przy nowym Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Opolu zostały zakończone. Obiekt przy ul. Wspólnej jest już gotowy od strony infrastrukturalnej, a jego otwarcie zaplanowano na połowę 2026 roku.


    Nowy PSZOK powstał przy ul. Wspólnej na terenie Opole. Zakończony etap inwestycji objął budowę rampy najazdowej, szczelnego placu pod kontenery oraz montaż instalacji fotowoltaicznej. Na terenie obiektu ustawiono również kontener socjalny, pawilon wymiany rzeczy oraz przygotowano ścieżkę edukacyjną.

    W 2026 roku zaplanowano kolejny etap realizacji inwestycji. Obejmie on doposażenie PSZOK-u w kontenery i specjalistyczny sprzęt do obsługi odpadów, wykonanie nasadzeń zieleni oraz uzyskanie niezbędnego zezwolenia na zbieranie odpadów.

    Zgodnie z harmonogramem, uruchomienie punktu planowane jest w połowie 2026 roku. Nowa inwestycja ma wspierać selektywną zbiórkę odpadów oraz działania związane z gospodarką o obiegu zamkniętym, w tym ponowne wykorzystanie sprawnych przedmiotów.

    Zdjęcie (1/4)

    Fot. ZK

    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".