• Autor: Woytazz
    • Wyświetleń: 871
    • Dodano: 2025-11-19 / 12:51
    • Komentarzy: 0

    Zderzenie osobówki ze zwierzyną w Bzinicy Starej

    Zderzenie osobówki ze zwierzyną w Bzinicy Starej

    (Fot. OSP Dobrodzień)

    We wtorek, 18 listopada, około godz. 18:30 służby ratunkowe zostały wezwane do zdarzenia drogowego na drodze wojewódzkiej 901 w miejscowości Bzinica Stara. Zgłoszenie dotyczyło kolizji samochodu osobowego ze zwierzyną leśną.

    Na miejsce natychmiast wysłano strażaków z lokalnych jednostek, patrol policji oraz zespół ratownictwa medycznego. Po przybyciu służb okazało się, że w pojeździe podróżowała wyłącznie kierująca kobieta. Mimo zderzenia ze zwierzęciem, które wtargnęło na jezdnię, nie odniosła ona żadnych obrażeń.

    Funkcjonariusze policji zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a strażacy usunęli pozostałości z jezdni, przywracając bezpieczny przejazd. Mundurowi przypominają, że w okresie jesiennym i zimowym, gdy zmrok zapada szybko, a zwierzęta przemieszczają się między żerowiskami, ryzyko takich zdarzeń znacząco rośnie.

    Zobacz także Wypadek z udziałem motyclisty. Dwie osoby trafiły do szpitala. Są utrudnienia

    Policja przypomina i apeluje:
    Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza na odcinkach oznaczonych znakami ostrzegającymi przed dziką zwierzyną. W przypadku nagłego wtargnięcia zwierzęcia na drogę, najważniejsze jest opanowanie i unikanie gwałtownych manewrów, które często kończą się dużo poważniejszymi wypadkami.
    reklama

    Forum

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    Ten artykuł nie ma komentarzy do wyświetlenia.