• Autor: Dagmara
    • Wyświetleń: 1399
    • Dodano: 2025-11-03 / 15:04
    • Komentarzy: 3

    Brawura młodego kierowcy zakończona wypadkiem

    Brawurowa jazda i niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze zakończyła się wypadkiem w centrum miasta. 19-letni kierowca hyundaia, stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku zdarzenia 17-letnia pasażerka trafiła do szpitala. To kolejne zdarzenie, które pokazuje, jak zgubna może nadmierna prędkość i brak ostrożności. Przypominamy, że bezpieczeństwo na drodze zależy przede wszystkim od rozsądnych decyzji kierowców.

    Do zdarzenia doszło w piątek (31.10) tuż przed godziną 23.00 w Kędzierznie-Koźlu na łączniku pomiędzy rondem im. Grota-Roweckiego a al. Jana Pawła II. Na miejsce natychmiast zostali skierowani funkcjonariusze ruchu drogowego. Z policyjnych ustaleń wynika, że 19-letni kierujący hyundaiem jadąc od strony ronda w kierunku al. Jana Pawła II w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem. Następnie wypadł z jezdni i uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia 17-letnia pasażerka trafiła do szpitala.

    Takie sytuacje pokazują, jak niewiele trzeba, by chwila nieuwagi zamieniła zwykłą podróż w dramat. Dlatego ponownie apelujemy o rozsądek na drogach. Zbyt duża prędkość i lekceważenie zasad ruchu drogowego wciąż należą do najczęstszych przyczyn wypadków.

    Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku w wypadkach drogowych w Polsce zginęło blisko 1900 osób, a w same wakacje życie straciło niemal 350. Droga nie wybacza błędów. Jedźmy z głową, zachowujmy odstęp i zwalniajmy tam, gdzie wymaga tego sytuacja. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo nasze i innych zależy przede wszystkim od nas samych.
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2025-11-03 16:54:10 [93.159.16.*] id:1685648  
    rysiula: Napisał postów [1], status [żółtodziób] Reputacja
    Hyundai i30N. 280 koni + 19 lat = wydatek....

    Nick:
    Treść:
    2025-11-03 16:30:29 [46.112.73.*] id:1685647  
    tippmann: Napisał postów [8001], status [VIP] Reputacja
    na 100 % furmanka rodziców

    Nick:
    Treść:
    2025-11-03 15:33:38 [91.212.223.*] id:1685645  
    The Naturator: Napisał postów [2344], status [Szycha] Reputacja
    Ciekawe czy za swoje kupiony czy rodzice pożyczyli?

    Nick:
    Treść: