- Autor: Dagmara
- Wyświetleń: 1518
- Dodano: 2025-07-08 / 13:20
- Komentarzy: 0
Koniec rozbudowy DK45 między Krapkowicami a Rogowem Opolskim. Trasa w pełni przejezdna
W poniedziałek, 7 lipca, w godzinach popołudniowych udostępniono kierowcom pełny odcinek drogi krajowej nr 45 pomiędzy Krapkowicami a Rogowem Opolskim. Jak informuje inwestor, przebudowa drogi znacząco poprawi komfort i bezpieczeństwo jazdy, a także płynność ruchu.
Zakres prac objął rozbudowę i wzmocnienie 6,7-kilometrowego odcinka DK45 oraz zwiększenie nośności nawierzchni do 11,5 tony na oś. W ramach inwestycji na około 4-kilometrowym fragmencie drogi wprowadzono przekrój 2+1, umożliwiający naprzemienne korzystanie z dodatkowego pasa ruchu, co poprawia warunki wyprzedzania.
Zobacz także Ustalono tożsamość mężczyzny znalezionego przy DK46
W styczniu tego roku oddano do użytku nowy wiadukt nad linią kolejową, a także rozbudowano dwa skrzyżowania: z ul. Boczną w Gwoździcach oraz z łącznikiem prowadzącym do drogi wojewódzkiej nr 415.
Zastosowano również elementy poprawiające bezpieczeństwo - zamontowano oznakowanie pionowe i ekrany akustyczne przy miejscowości Gwoździce.
Inwestycję o wartości blisko 73 mln zł zrealizowała firma Duna Polska (dawniej Mota-Engil Central Europe).
reklama
Forum
reklama
Najczęściej czytane
17 sierpnia
Policja prosi o pomoc w indentyfikacji psa i ustaleniu właściciela. Uwaga, drastyczne zdjęcia.18+
27 lipca
Śmierć 4-letniej dziewczynki w Gogolinie. Policja zatrzymała matkę
17 sierpnia
"Siódmy raz na pielgrzymim szlaku". Z Opola ruszyli w stronę Jasnej Góry
12 sierpnia
Za nami zaćmienie Słońca. Pochwalcie się swoimi zdjęciami
17 sierpnia
Granat moździerzowy na placu zabaw przy ulicy Niemodlińskiej. Na miejscu saperzy AKTUALIZACJA
2 sierpnia
Ponad 100 kilometrów za nią. Karolina Szczepaniak płynie przez Bałtyk dla Piotra. Aktualizacja
10 sierpnia
Od dziś więcej miejsc do parkowania w centrum Opola







Ten artykuł nie ma komentarzy do wyświetlenia.