- Autor: Dagmara
- Wyświetleń: 667
- Dodano: 2025-07-04 / 12:40
- Komentarzy: 3
Zamiast interesu życia - stracił całe oszczędności
Na jednym z komunikatorów nawiązał kontakt z kobietą oferującą szybki zysk z inwestycji w kryptowaluty. Zamiast zarobić - stracił niemal wszystkie oszczędności.
Do Komendy Powiatowej Policji w Brzegu zgłosił się 69-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego, który poinformował, że padł ofiarą oszustwa podczas inwestowania środków finansowych w sieci. Jak wynika z jego relacji, kilka tygodni wcześniej nawiązała z nim kontakt kobieta, która przedstawiała się jako konsultantka zajmująca się inwestycjami w kryptowaluty.
Początkowo mężczyzna wpłacił niewielką kwotę, obserwując - za pośrednictwem platformy - pozorne zyski. Zachęcony tymi wynikami oraz utrzymywanym kontaktem z kobietą, przez kolejne tygodnie inwestował coraz większe kwoty, przekonany o wysokiej stopie zwrotu. Z czasem jednak rzekome zyski przestały się pojawiać, a kontakt z konsultantką urwał się. Łącznie stracił blisko 50 tysięcy złotych.
Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności przy podejmowaniu decyzji o inwestycjach za pośrednictwem internetu. Oszuści coraz częściej wykorzystują profesjonalnie wyglądające strony oraz aplikacje, które mają wzbudzać zaufanie i uwiarygadniać fałszywe inwestycje.
Warto pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa:
- dokładnie weryfikować źródło oferty,
- nie instalować nieznanych aplikacji,
- nie udostępniać danych finansowych nieznanym osobom,
- skonsultować każdą wątpliwą propozycję z doradcą finansowym.
Obietnice szybkiego i wysokiego zysku w internecie powinny zawsze wzbudzać ostrożność. W przypadku podejrzenia oszustwa należy jak najszybciej zgłosić sprawę policji.
Wydarzenia pod patronatem portalu
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
rozsadny: Napisał postów [353], status [maniak]
69 lat- 50.000 zł oszczędności życia ?. No to dużo pił i palił.