- Autor: Dagmara
- Wyświetleń: 2217
- Dodano: 2025-07-01 / 13:15
- Komentarzy: 0
Tyranizował kierowców na A4, nie miał uprawnień. Co nowego w sprawie? (WIDEO)
Niebezpieczne zachowanie kierowcy szarego Mercedesa na autostradzie A4 odbiło się szerokim echem w całej Polsce. Jak ustalili opolscy policjanci, mężczyzna, który terroryzował innych uczestników ruchu, już wcześniej stracił prawo jazdy. Teraz jego sprawą zajmują się służby z kilku województw.
Do jednego z ryzykownych zdarzeń doszło w niedzielę, 29 czerwca, po godzinie 19:00 na opolskim odcinku A4 w rejonie Niemodlina. Samochód marki Mercedes poruszał się w sposób agresywny i nieprzewidywalny - zajeżdżał drogę, hamował bez powodu i przekraczał prędkość powyżej 200 km/h. Nagrania trafiły do internetu i natychmiast zostały zabezpieczone przez policję.
- Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Opolu otrzymał zgłoszenie o kierującym szarym Mercedesem, który może być pod wpływem alkoholu. Na miejsce wysłano dwa patrole drogówki - jeden na trasę w kierunku Katowic, drugi na Wrocław - jednak pojazdu nie udało się zatrzymać - informuje komisarz Agnieszka Żyłka, rzecznik prasowa Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu.
Już w trakcie działań zgłosił się świadek, który poinformował funkcjonariuszy, że kierujący Mercedesem doprowadził do kolizji w powiecie brzeskim - uszkadzając lusterko w jego pojeździe.
Pisaliśmy o tym wczoraj: Bandyta drogowy na A4. Zajeżdżał drogę innym kierowcom i jeździł zygzakiem (WIDEO)
Jak się okazało, zanim doszło do incydentów na Opolszczyźnie, ten sam mężczyzna dopuścił się niebezpiecznych zachowań drogowych na Dolnym Śląsku. Tam, kilka godzin wcześniej, w związku z zachowaniem na ulicach Wrocławia, podczas wydarzenia motoryzacyjnego "Ultrace 2025", utracił prawo jazdy.
Zobacz działania policji w sprawie:
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Polub nas!
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.