- Autor: Greg
- Wyświetleń: 3166
- Dodano: 2011-01-12 / 20:04
- Komentarzy: 141
SLD wykluczone z koalicji w sejmiku województwa
Marszałek województwa Józef Sebesta.(Fot. archiwum)
Od początku ta koalicja wielu wydawała się kuriozalna, chwiejna i bez przyszłości. Dziś obawy stały się faktem - przedstawiciele Platformy Obywatelskiej, Polskiego Stronnictwa Ludowego i Mniejszości Niemieckiej ogłosili, że kończą współpracę z Sojuszem Lewicy Demokratycznej.
Powody takiej decyzji tłumaczy Daniel Palimąka, rzecznik prasowy Platformy Obywatelskiej na Opolszczyźnie:
- Sojusz Lewicy Demokratycznej zamiast rozmawiać o ważnych sprawach z pozostałymi koalicjantami, wyrażał swoje poglądy w mediach. Tak było w przypadku ważnych dla regionu inwestycji, jak Centrum Terapii Nerwic w Mosznej czy w sprawie Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki. Ponadto SLD miało wysokie oczekiwania personalne, których marszałek Józef Sebesta nie zamierzał spełniać. Na prace zarządu województwa próbowały też wpływać osoby, które w tym zarządzie nie były - mówi Palimąka. - Podjęliśmy próbę stworzenia szerokiej koalicji, ale nie udało się. Wracamy zatem do koalicji sprawdzonej - dodaje Daniel Palimąka.
Rzecznik PO podkreśla też, że na dzisiejszą decyzję nie miał wpływu nikt z centrali partii. - To suwerenna decyzja władz opolskiej Platformy i pozostałych koalicjantów - mówi.
Wydarzenia pod patronatem portalu
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
joker9: Napisał postów [272], status [starszy wyjadacz]
jestem ciekaw tylko kiedy zrobia nam cudowna tabliczke na wjezdzie do miasta OPPELN :/