• Autor: Dagmara
    • Wyświetleń: 2657
    • Dodano: 2025-02-17 / 12:26
    • Komentarzy: 2

    Czterech kierowców zakończyło podróż zatrzymaniem prawa jazdy

    Czterech kierowców zakończyło podróż zatrzymaniem prawa jazdy

    fot. KPP Krapkowice

    W trakcie ostatniego weekendu na drogach naszego powiatu policjanci ruchu drogowego zatrzymali 4 kierowcom ich uprawnienia. Nieodpowiedzialni kierujący przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Dwóch kierowców dodatkowo popełniło drogową recydywę. Zostali oni ukarani mandatami w wysokości 3 000 złotych i 13 punktami karnymi.

    W ostatni weekend, na terenie naszego powiatu, policjanci ruchu drogowego prowadzili kontrole prędkości podróżujących. Kontrole te odbywały się na głównych ciągach komunikacyjnych.

    Zobacz takze Śmiertelny wypadek na A4 pod Opolem. Utrudnienia AKTUALIZACJA

    W piątek, 14 lutego policjanci zatrzymali kierowcę, który przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h w Łowkowicach. Mężczyzna jechał z prędkością 102 km/h. 36-latek został ukarany mandatem w wysokości 3 000 złotych oraz 13 punktami karnymi, ponieważ działał w tzw. recydywie.

    Natomiast w niedzielę, 16 lutego, policjanci zatrzymali aż trzech kierujących, którzy znacznie przekroczyli dopuszczalną prędkość. 52-letnią mieszkankę Krapkowic, która jechała skodą o 54 km za szybko. Jej pomiar pokazał 104 km/h. 36-letniego kierującego bmw, który również jechał 104 km/h na obowiązującej 'pięćdziesiątce'. W ich przypadku zakończyło się na zatrzymaniu prawa jazdy, mandacie karnym w wysokości 1 500 złotych i 13 punktami karnymi.

    Zobacz takze Śmiertelne potrącenie na torach w Przyworach. Występują utrudnienia w ruchu pociągów

    Kolejnym kierowcą, który w tym dniu został zatrzymany za przekroczenie prędkości, był 39-latek. Mężczyzna pędził swoim volkswagenem 110 km/h w miejscowości Strzeleczki. W trakcie kontroli okazało się, że to nie pierwsze przekroczenie prędkości przez tego kierowcę. W tej sytuacji doszło do recydywy drogowej i policjanci nałożyli na mężczyznę mandat karny w wysokości 3 000 złotych oraz 13 punktów karnych.

    Przypominamy, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn tragicznych zdarzeń na naszych drogach. Jeśli poruszamy się z nadmierną prędkością, pozostawiamy sobie mniej czasu na reakcję na niespodziewane wydarzenia na drodze, wydłuża się też nasza droga hamowania. Dlatego tak ważne jest, aby stosować się do ograniczeń i przepisów tym bardziej podczas obecnie panujących zimowych warunków drogowych.
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2025-02-17 16:15:07 [192.168.32.*] id:1679593  
    dzony: Napisał postów [6670], status [VIP] Reputacja
    ciekaw JESTEM czy gliniarze jeżdza przepiswo prywatnie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Nick:
    Treść:
    2025-02-17 16:05:02 [192.168.32.*] id:1679591  
    SekO: Napisał postów [1078], status [stały bywalec] Reputacja
    Same patusy...

    Nick:
    Treść: